Žaliasis takas

Žaliasis takas

30. May 2021, 21:12 Kristina B. Kristina B.

Žaliasis pažintinis takas yra kiek pavažiavus už Trakų. Toks gražus oras, o man po įtemptos ir darbingos savaitės taip reikėjo gero ir ilgo pasivaikščiojimo. Taigi 7,5 km takas visai neišgąsdino. Takas žemėlapyje pažymėtas žaliais taškeliais.

Pradėjome nuo prie Stankos ežero esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Taku palei Spindžiaus ežerą. Sumanėm pasiimti dviračius (tik vaikams), bet nepasakyčiau, kad tai geras sumanymas. Takas palei pakrante užverstas šakomis, o mažasis sakė, kad miškui bausmė ir už tokias šaknis kelyje. Žodžiu, su dviračiais vargom.

Strėvos upės vanduo stebina savo skaidrumu. Pažiūrėkite - dugne žoles net suskaičiuoti gali :)

Pakelyje informacinių stendų radome nedaug, kai kurie net tušti.

Kelias ilgas, bet ėjosi greitai ir smagiai. Sutikome daugiau žmonių nei tikėjomės. Sustojo tik tolimiausiame rato gale, ten radome stalą užkąsti, išgerti arbatos, atsigauti. Šalia Spindžiaus ežeras susijungia su Spindžiuko ežeru :)

Einant toliau išeinamą į gerą ir platų kelią, kurį jau smagu ir su dviračiu įveikti.Praėjome pro Drabužininkų pilkapyną

O beveik priėjus kelio galą - Strėvos įgriuva. Tai Velnio duobės sesė, sakoma, kad joje prasmego smuklė su visais joje lėbavusiais velniais.

Kelias ilgas, bet mes su beveik 5 ir 9 metų berniukais jį įveikėm per 3 valandas. Ar rekomenduočiau? Būtinai. Tik gal be dviračių.

 

Kristina B. Kristina B. 31. May 2021, 10:02

net nežinojau, kad yra tokia galimybė 😀 bet pernai bandžiau su tais taškais, tai nepavyko niekas.. tai šįmet net nebesidomėjau.

Gintarep Gintarep 30. May 2021, 22:33

Suuuper!!! Mes pernai jį apėjome, tik tuo metu uodai labai puolė. Gal renkate mobiliuke Trakų info centro taškus?