Ypatinga draugystė su Puokiais

Ypatinga draugystė su Puokiais

22. Feb 2022, 18:11 floryte floryte

    Ar tikite, kad knygos gali mus susirasti, tarsi būtų mums skirtos?...Būtent, Edgar Valter knyga "Puokiai", buvo toji knyga, kurią pirmą kartą pamačiau knygyne, kai dar net vaikų neturėjau. Tuomet tik pagalvojau, kad ši knyga - puiki, ir tikrai ją norėčiau perskaityti, nežiūrint į tai, kad nesu vaikas. Dar keletą kartų buvau šią knygą knygyne "sutikusi". Na, ir šiais metais, ją užsakiau savo aštuonmetei Augustei. Skaitėme ją kas vakarą su pasimėgavimu, atidžiai apžiūrėdami iliustracijas ir iš arčiau susipažindami su Puokiais.

 Koks juokas nuvilnijo, kai su Auguste išpakavom iš Mamyčių klubo atėjusią dovaną!  Pasirodo, tai ta pati Egdar Valter knyga "Puokiai"!!! (niekorimto.lt) Po akimirkos jau žinojome, kad ši puiki knyga keliaus dovanų kitai mergaitei, Augustės draugei, šešiametei Smiltei, gyvenančiai nuostabios gamtos aplinkoje. 

   Tai kuo gi ši knyga tokia ypatinga, kad mums kelia tokias dideles simpatijas?...

   Puokiai - tokios būtybės, panašios į žolės kupstelius, gyvenantys pelkėje. Šis tas nutinka, ir jie traukia ieškoti kitos gyvenamos vietos. Puokiai - tokie bendruomeniški, žavūs, saviti, su ypatinga charizma, gamtai draugiški padarėliai. Jie atklysta pas Piekį, žmogelį, gyvenantį savo trobelėje kartu su šunimi ir kate. Piekis - svetingas ir leidžia pas save pasilikti šioms ypatingoms būtybėms. Knygos vienas iš paskutiniųjų sakinių: "Piekis galutinai susiejo savo gyvenimą su puokiais ir visiškai susiliejo su gamta". Kodėl Piekis priėmė į savo gyvenimą tiek daug būtybių, panašių į žolės kupstelius, sužinosite, perskaitę šią knygą. 

   Išties, šioje knygoje svarbiausias motyvas - žmogaus ir gamtos ryšys. Pasirodo, autorius, estas, Egdar Valter, ne šiaip parašė šią knygą apie būtybes. Jis pats pelkėse pamatęs tokius žolių kupstelius, kurie jam priminė būtybes. Autorius jau yra miręs, tačiau jis ir yra palaidotas ypatingoje vietoje, miške įrengtose kapinėse, kur jis visad ir norėjo būti - gamtoje, tyloje, kur gali šmirinėti jo draugai - Puokiai.

Apie Puokius ir Edgar Valter galite pasiskaityti Aš ne vienas: su manimi - puokiai.

   Ši nuostabi knyga(143 psl.) kupina pačių gražiausių iliustracijų, tad tikrai bus kur "akį paganyti": neskubant ir mėgaujantis. Kas įdomiausia, kad knygos iliuostruotojas - pats autorius. Tad visa ši knyga - vieno žmogaus "kūdikis". Mes su Auguste esame labai dėkingos leidyklai "Nieko rimto" ir Mamyčių klubui už šią nuostabią knygą! Visai šviežut šviežutėlę, išleistą 2021 metais! Siūlome visoms šeimoms, auginančioms vaikus, būtinai leistis  į kelionę su Puokiais! 

floryte floryte 23. Feb 2022, 11:02

Gintare, dar dažniausiai aš jai skaitau! Tačiau kartais ji pati man pasisiūlo paskaityti! Tai skamba mano ausims kaip gražiausia muzika!?.

Gintarep Gintarep 22. Feb 2022, 22:43

Kaip man gražu skaitantys vaikai! Žiūriu ir neatsižiūriu. Šaunuolė Augustė ?

floryte floryte 22. Feb 2022, 19:35

Ši knyga keliauja į garbingiausią vaikų literatūros knygų lentyną mano namuose! Norėčiau, kad ją skaitytų ir Augustės vaikai!