Visa tiesa apie gyvūnus

Visa tiesa apie gyvūnus

28. Feb 2022, 00:14 irmantaite irmantaite

Apie gyvūnus yra prikurta daug mitų. O kaip tuos mitus išsklaidyti? Tiesiog imti Mariaus Čepulio knygą ir paskaityti.

Mano nuomone, ši knyga labiau skirta paaugliams. Tad su aštuonmečiu šios knygos skaitymą pavertėme vakaro ritualu. Knygoje žaismingai  aprašomi gyvūnai, vabzdžiai, šliužai. Pateikiami pagrindiniai faktai apie dauginimąsi, mitybą, žiemojimą ir pan. Kadangi tai visa tiesa apie gyvūnus, tad knyga padės išsklaidyti įvairius mitus. Na tarkim ar ežiukai ir žalčiai mėgsta pieną? 

Knygą skaitėme smagiai, vis prisimindami patys kokius faktus žinome apie gyvūnus, padiskutuodami ir žiūrinėdami labai gražias paties autoriaus fotografuotas gyvūnų nuotraukas.

Mantui ši knyga dar labai patiko dėl animuotų iliustracijų. Į išmanųį įrenginį reikia atsisiųsti programėlę ''Visa tiesa apie gyvūnus". Nukreipti kamerą virš iliustracijos ir stebėti atgyjančius gyvūnus.

Bet vis tik knygos paskutiniame skyriuje ''Koks žvėris miške pats pavojingiausias" tenka suklusti: ''Tu. Aš. Mes žmonės esam patys pavojingiausi žvėrys miške. Mūsų visi bijo ir bijo smarkiai. Žvėrys išmoko gyventi sutemose, jie nesirodo dieną, nes bijo mūsų. Nes mes esam neprognozuojami, nes mes galime vienu įkvėpimu sunaikinti jų namus, išžudyti jų šeimas, užnuodyti vandenį. Žvėrys seniai mus laiko pačiais pavojingiausiais ir ne veltui. Miškas jau senai nebėra mūsų namai. Mes ten esame svečiai. Tai ir būkime geri, mandagūs svečiai. Ne naikinkim, o saugokim, ne bijokim, o gerbkim". 

Bevaikštant miškuose, pamiškėse tikrai ne vienas matėme tokius liūdinančius vaizdus: senos nebereikalingos padangos, plastiko buteliai, stiklinė tara.

O viso to pasekoje tikrai žmogus tampa pavojingu žvėrimi miške. Stebėjome mes varlytę su prarėžtu šonu. Ir pirma atklydusi mintis, o jei ji persirėžė į stiklo šukę? 

Gamta visų namai, beliekia dideliems žmonės visa tai prisiminti...