Versli mama Milda neria žaisliukus vaikams

Versli mama Milda neria žaisliukus vaikams

17. Jan 2017, 12:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Labai smagu, kai rubrikos „Versli mama“ pašnekoves pasiūlo „Mamyčių klubo“ narės. Tad ir pasikalbėti su Milda Vasiliauskiene, nertų žaisliukų „Siūlinukas“ kūrėja pasiūlė jos draugė ir gerbėja. Pažintis tikrai nenuvylė, todėl kviečiame susipažinti su ja ir jus!

20170115144239-18233.jpg

- Kada ir kur išmokote nerti?

- Turbūt kaip ir daugelis mergaičių, nerti išmokau dar mokydamasi mokykloje. Namuose užkrečiančių“ pavyzdžių neturėjau – nenėrė nei mama, nei močiutės, tačiau mokykloje ši veikla man labai patiko. Kiek pamenu, mokykloje mokė nerti tik servetėles. Nežinau, kaip yra šiais laikais, bet nuoširdžiai siūlyčiau per darbelių pamokas mergaites išmokyti nerti ir žaisliukus – juk būtų be galo smagu pačiai mergaitei nusinerti lėlytę.

- Kaip pradėjote kurti žaislus? 

- Pirmąjį savo žaisliuką nunėriau savo dukrytei Melitai, kai jai buvo dveji metukai. Tai buvo šuniukas, dukrytės iš karto pavadintas tiesiog „Šune“. Pamačiau internete, pasirodė labai mielas žaisliukas, namuose susiradau siūlus ir ėmiausi darbo. Gavosi tikrai puikiai! Šuniuką Melita be galo mylėjo, tad juo neapsiribojau. Pradėjau ieškoti informacijos apie nertus žaisliukus, medžiagas, reikalingas jiems pagaminti. Interneto platybėse suradau begalę schemų. Akį patraukė Mikės Pukuotuko serija - pagaminau, tačiau Melitos šie žaislai nesužavėjo. Ir man pačiai jie pasirodė per daug komerciniai, be emocijų. Tada atradau „Lalylala“ lėlyčių seriją. Pirma „Lalylala“ lėlytė kurią pagaminau – avytė Lupo. Melita pamilo ją iš pirmo žvilgsnio. Prireikė nemažai laiko, kad gaminiai atrodytų tokie, kokius Jūs matote dabar. Teko išbandyti begales siūlų, atrasti tinkamus kiekvienam gaminiui. Beveik visi žaisliukai yra gaminami iš 100 procmerserizuotos medvilnės siūlų, kimšti sintepono kamšalu, naudojamos vaikams saugios, iš vidaus užspaudžiamos akytėsAvytei pagaminti yra naudojama pusvilnė, kitaip ji juk nebūtų avytė

20170115144324-16554.jpg

- Kaip kilo mintis, kad tai galėtų būti verslas?

- Kadangi Melita savo žaisliukus nešiodavosi visur ir visada, kitiems jų nepastebėti buvo neįmanoma. Žaisliukus prašydavo leisti apžiūrėti ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai. Sulaukdavau mamų prašymų nunerti žaisliukus ir jų vaikučiams. Taip ir kilo mintis savo hobį paversti verslu.

- Ką siūlo „Siūlinukas“ - mezgate pagal užsakymą ar žmonės renkasi iš esamos kolekcijos?

- Mane visada žavėjo žaisliukų serijos, o ne pavieniai atsitiktiniai žaislai, todėl atradus „Lalylala“ lėlytes, sau iškėliau pagrindinę užduotį - pagaminti jas visas. Pastebėjau, kad žmonės mėgsta užsisakyti tokį gaminį, kokį mato jau pagamintą, todėl stengiausi nunerti lėlytes kiek galima įvairesnių spalvų. Pavyzdžiui „Lalylala“ kengūrytę Kirą galite rinktis net iš penkių „Siūlinuko“ siūlomų variantų. Dažniausiai užsakovai renkasi jau iš esamos kolekcijos, tačiau būna ir išskirtinių užsakymų – žinoma, įgyvendiname ir juos!

20170115144543-48125.jpg

- Kaip sugalvojote pavadinimą?

- Labai norėjau, kad pavadinimas atspindėtų tai, iš ko pagaminti žaisliukai. Kadangi pagrindinė žaliava – siūlai, kilo mintis, kad žaisliukai, pagaminti iš siūlų, galėtų vadintis siūlinukais. Taip ir atsirado pavadinimas – „Siūlinukas“.

- Koks nertas kūrinys populiariausias?

- Vis tik pačios populiariausios – „Lalylala“ lėlytės. Jų esu pagaminusi daugiausiai. Paskutiniu metu neatsilieka ir raudonplaukės ilgakasės lėlytės bei retro stiliaus damutė su berete.

- Siūlote ne tik nunertus gaminius, bet ir... nusinerti patiems. Kaip gimė rinkinių idėja?

20170116105318-95377.jpg

- Rinkinių idėja gimė matant, kaip džiaugiasi vaikai mano pagamintais žaislais! Juk jie visą gamybos procesą šalia! Džiaugiasi žaisliuku, net jeigu jam dar trūksta rankyčių ar kojyčių. Patikėkite, kad ir kokie gražūs yra kitų nerti žaisliukai, pati mieliausia lėlė yra ta, kuri yra pagaminta savo, mamos, močiutės ar kito mylimo žmogaus rankomis! Šios idėjos įgyvendimas atėmė labai daug laiko, užtruko beveik visus metus, tačiau besibaigiant 2016 metams šiai idėjai buvo lemta būti įgyvendintai. Tai „Lalylala DIY (Do It Yourselfkits“ – rinkiniai, kuriuose rasite viską, ko reikia „Lalylala“ lėlytei pagaminti, įskaitant schemą. „Siūlinukui“ yra suteiktos išskirtinės autorės Lydios Tresselt teisės kartu su „Lalylala“ DIY rinkiniais platinti „Lalylala“ lėlyčių schemas. Taigi, įsigijus rinkinuką, belieka pridėti daug meilės, šiek tiek kantrybės ir lėlytė bus pagaminta Jūsų rankomis!

- Kas yra „Lalylala“ lėlytės, kuo jos ypatingos?

- „Lalylala“ – tai vokietės Lydia Tresselt sukurta lėlyčių serija, kurią šiuo metu sudaro 18 skirtingų lėlyčių. Kiekviena lėlytė turi savo vardą, savo charakterį, savo istoriją. Jos neturi nei lūpų, nei nosytės – vaikas pats turi galimybę susikurti jos nuotaiką – tuo jos ir ypatingos. Kengūrytė Kiralaputė Fibi, musytė Buzz, meškėnas Rocoavytė Lupo - vienos dažniausiai užsakomų Lalylala lėlyčių. Nuostabu tai, kad „Lalylala“ kolekcijoje yra lėlyčių, skirtų ne tik mergaitėms, bet ir berniukams. 

20170115144852-39001.jpg

- Ar pardavinėjate užsienio rinkose? Kur ir kaip sekasi?

- Savo produkciją parduodu tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose. Šiai dienai „Siūlinukas“ turi savo parduotuvę Etsy pasaulinėje prekybos rankų darbo gaminiais platformoje. Parduotuvės adresas - www.etsy.com/shop/Siulinukas. Užsienio rinkose planuoju ženkliai plėstis 2017 metais ir atidaryti „Siūlinuko“ parduotuvę kitose pasaulinėse prekybos platformose, kaip pvz. DaWanda. Konkurencija nertų žaislų srityje pasauliniu mastu yra labai didelė. Tam, kad pritrauktum užsienio pirkėją, turi sukurti kažką unikalaus, savito – šiam tikslui turiu labai daug minčių ir idėjų. Viena iš jų – įgyvendinta 2016 m. gruodžio mėn. – kaip jau minėjau, klientams pasiūlytos ne tik pagamintos „Lalylala“ lėlytės, bet ir DIY rinkinukai joms pasigaminti.

- Ką dirbote ar dirbate iki „Siūlinuko“? Kaip tai padeda dabar? Kodėl nusprendėte keisti?

- Šiuo metu esu motinystės atostogose – auginu sūnelį ir dukrytę. Prieš tai beveik 10 metų dirbau AB Ūkio banke. Paskutiniu metu - kreditų analitike Kredito departamente, Kredito rizikos vertinimo skyriuje. Kiekvieną dieną tekdavo analizuoti įmonių verslo planus, pinigų srautus, vertinti jų finansinę būklę. Labai daug darbo metu įgytų žinių, susijusiu su verslu, sėkmingai panaudoju vystant savo veiklą. Taip jau gavosi, kad dar dirbdama bankrutavusiame Ūkio banke, atradau save kitoje srityje. Dar nenusprendžiau, ar pasibaigus motinystės atostogoms grįšiu ir į bankininkystės sektorių, ar liksiu tik su šia veikla. Laiko apmąstymams dar turiu, kol kas auginu vaikučius ir džiaugiuosi hobiu, kuris virto verslu.

- Papasakokite apie savo vaikučius - kokie vardai, kiek metų, kaip sekasi suderinti darbus ir jų priežiūrą? Kiek nertų žaisliukų turi jūsų vaikučiai?

- Auginu 7 mėnesių sūnelį Adą ir 4 metų dukrytę Melitą. Tikrai nėra lengva suderinti darbus ir vaikų priežiūrą, bet kai nori, viskas yra įmanoma. Visa šeima prisideda prie šios veiklos – vaikai išbando žaisliukus, Melita padeda juos supakuoti, vyras – išsiųsti. Kiekvieną pagamintą žaisliuką įvertina Melita – jos nuomonė man labai svarbi. Ji pasidžiaugia ir pamyli kiekvieną iš jų. Kai yra pagaminamas naujas žaisliukas – pirmiausia pagaminamas vaikams, o tik po to – kitiems, tad namie jų yra labai daug. Melita jau didelė, užsisako ko nori, išsirenka spalvas, ir labai nustemba, kai pasakau, kad pagamintas žaislas skirta jai – ji pripratusi, kad daugelis žaisliukų iškeliauja pas kitus vaikučius. Nepavydi, nes turi begalę savo, o svarbiausia, turi galimybę rinktis tokį kokio tik širdis geidžia!

 

20170115144729-84537.jpg

- Ar apsiribosite tik nertiniais žaislais, o gal siūlysite ką nors naujo?

- Nunėrusi pirmąjį žaisliuką dukrytei supratau vieną – jeigu nersiu – nersiu tik žaisliukus. Jie mane pavergė tikra ta žodžio prasme. Visos mintys, visos idėjos bet kuriuo atveju yra susijusios su nertais žaislais. Prieš pat 2016 m. Kalėdas pristačiau naują gaminį – nertą žaisliuką- šildyklę, su vyšnių kauliukais pilvelyje – toliau vystysiu šią idėją ir 2017 metais. Žaisliukas, kaip visada, išbandytas mūsų pačių – nuostabus daiktas susišildyti rankytes žvarbią žiemos dieną. Taip pat turiu begales kitų idėjų kaip praktiškai panaudoti nertus žaisliukus – bet gal tai tegu lieka maža paslaptimi.

- Ką patartumėte mamoms, kurios užsiima rankdarbiais, bet nedrįsta, nežino, kaip tai paversti verslu? 

- Turbūt svarbiausia - tikėti savo idėjomis ir savo darbais! Reikia nebijoti klausti, domėtis - internete yra labai daug informacijos apie verslo pradžią, nemokamus seminarus organizuoja Valstybinė mokesčių inspekcija. Taigi, svarbiausia tikėti savimi, o visa kita ateina su laiku!

Su Milda pasikalbėti ir daugiau „Siūlinuko“ grožybių pamatyti galite:

https://www.facebook.com/siulinukas

www.etsy.com/shop/Siulinukas

https://www.pinterest.com/siulinukas