Versli mama Greta ir jos „Žmogeliukas“

Versli mama Greta ir jos „Žmogeliukas“

10. Jan 2017, 14:55 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Netyčia užklydusi į „Žmogeliukas“ puslapį net sustojau mirksėti iš susižavėjimo. Švelnių spalvų, rankomis kurtos ir labai skoningos vaikų vardų raidės, dekoracijos, miego karuselės gniaužė kvapą ir buvo iškart aišku - tai kuria mama. Susipažinkite su ja - „Žmogeliukas“ www.facebook.com/Žmogeliukas kūrėja ir įkūrėja Greta Vaitiekūnė iš Elektrėnų!

20170102164618-91004.jpg

- Jūsų puslapyje raibsta akys nuo grožybių - ką siūlo „Žmogeliukas“?

- Minkštas, spalvotas, tik rankomis pasiūtas dekoracijas, žaisliukus. Iš pasiūtų ir dekoruotų raidelių suvertus vardus. Taip pat miego karuseles vaikučio nuraminimui bei lovelei papuošti. 

- Kaip kilo mintis kurti šias dekoracijas? Nuo ko viskas prasidėjo ir prieš kiek laiko?

- Šią unikalią kūrybos sritį atradau maždaug prieš penkerius metus. Sulaukusi savo antrojo žmogeliuko atėjimo į pasaulį, kaip ir daugelis mamyčių, geriau įsiklausiau į savo vidų ir ėmiausi širdžiai mielos veiklos. Taip sukūriau dar vieną žmogeliuką – mažą siuvyklėlę, kurioje rankomis siuvamos, dekoruojamos spalvotos vilnos raidės.  Iš dekoruotų raidelių suverti mažųjų vardai tampa kambario puošmena. 

Neturėjau tikslo savo pomėgį paversti verslu, tai gavosi savaime, palaipsniui. Pradėjau mažais žingsneliais. Pirmąsias dekoracijas pasiuvau savo berniukams. Tiesiog norėjau papuošti jų kambarius. Pradžioje savo rankomis sukurtus darbelius dovanojau artimiesiems, draugams. Vėliau draugai paprašė pasiūti jų draugų vaikams. Galiausiai susikūriau facebook’o internetine paskyrą. Ten talpinau savo pasiūtų darbelių nuotraukas.  Pamažu plėtėsi „Žmogeliuko” draugų būrys. Kartu didėjo ir užsakymų skaičius. Rankomis siūtos dekoracijos turi ypatinga aurą, spinduliuoja šilumą ir tik geras emocijas. Niekada nesėdu prie savo kūrybos stalo prastos nuotaikos.  Tai mano pagrindinis pomėgis ir aistra jau penkerius metus. 

Esu kantri, kruopšti, užsispyrusi, neskaičiuoju laiko dygsniavimui. Man labai svarbu kokybė ir gaminiu patenkintas klientas. Klientų komplimentai yra tarsi sparnai mano  kūrybos plėtrai. 

- Kaip supratote, kad tai gali tapti verslu?

- Tikrai neplanavau pradėti verslo, tačiau viskas vyko labai natūraliai. 

„Spalvinau" raideles ir viena dieną supratau, kad mano pomėgis virto veikla leidžiančia užsidirbti papildomų pajamų.  

Tačiau mano tikslas nėra užsidirbti pinigų, o savirealizacija, hobis. Man smagu, kad žmonės džiaugiasi mano darbeliais, sugrįžta užsisakyti naujų, rekomenduoja juos draugams, perka dovanų.

20170102164628-14173.jpg

- Kas populiariausia?

- Dažniausiai yra užsakomos vardinės girliandos. Artimiesiems vaiko vardas yra pats gražiausias kaip ir jis pats. Manau, tai originali dovana lankant gimusį kūdikį, švenčiantį gimtadienį ar krikštynas. 

- Iš kur gaunate žaliavas?

- Medžiagas siunčiuosi iš užsienio. Jos gan brangios, tačiau geresnės kokybės, platesnis spalvų spektras. Smulkesnes priemones reikalingas  rankdarbiams randu Lietuvoje.

- Siuvate viską pati ar turite pagalbininkų?

- Siūnu viską pati, neturiu pagalbininkų.

- Kaip sugalvojote pavadinimą? 

- Pavadinimą sugalvojau pati. Taškas, taškas, pagaliukas – ir išėjo žmogeliukas! Mano mažasis berniukas mėgdavo piešti žmogeliukus. Linijų ir taškų pagalba galima sukurti ne tik linksma žmogeliuka, bet ir kitokių gražių dalykų. 

Žodis žmogeliukas skamba labai maloniai, linksmai. Vaikai - mini žmogeliukai, o aš ir kuriu žmogeliukams, kurių vardai yra patys gražiausi. 

20170102164639-69251.jpg

- Ar pardavinėjate užsienyje, pvz. per Etsy?

- Kol kas tik svarstau  apie tokią galimybę. 

- Ar dalyvaujate mugėse, mados renginiuose?

- Kol kas mugėse nedalyvauju, nes neturėčiau ką pasiūlyti, parodyti. Mano darbelius pasiūti trunka šiek tiek laiko. Klientai turi kantriai palaukti.  O ir visi pasiūti darbeliai neužsilaiko mano namuose, iškeliauja džiuginti žmogeliukų. 

ž Papasakokite apie savo vaikučius - kiek metų, kokie vardai ir kaip sekasi suderinti jų priežiūra su darbu?

- Esu be galo laminga žmona ir dviejų berniukų mama. Rėjus šiemet pradėjo lankyti mokyklą, jam septyneri, o Herkus eis kitais metais. 

Auginant du mažamečius vaikus teko išmokti kitaip planuoti laiką. Derintis  prie vaiku dienotvarkės, jų ritmo, nuotaikų ir pan. Na, tiksliau pasakius, rankdarbiais tekdavo užsiimti jų miego laiku, tiek dieninio, kiek naktinio. Viską suspėdavau, nes labai norėjau. 

- Gal planuojate atidaryti el.parduotuvę ar pardavinėti kur nors gyvai? 

- Galbūt. Galvoje knibždėte knibžda įvairiausių idėjų, tik jų įgyvendinimui ne visada atsiranda laisvesnio laiko.

- Ką patartumėte kitoms mamoms, kurios norėtų imtis rankdarbių verslo? Nuo ko pradėti ir ko tikėtis?

- Tas, kurios domisi rankdarbiais, kviečiu išbandyti ir šią techniką.

Išmokti siūti, dekoruoti nėra sunku, tačiau ši kūrybos sritis reikalauja didelio kruopštumo, kantrybės, užsispyrimo.  Žinoma, tam reikia ir be galo daug laiko, nes siuvama rankomis, dygsnelis po dygsnelio. Daugelis manes teiraujasi, kaip ir ką daryti - galėčiau pamokyti šios technikos, bet užsispyrimo, kantrybės, kruopštumo juk neišmokysi!

Pabaigai palinkėčiau daryti tai, kas patinka ir jausti laimę. Aš esu LAIMINGA.

Ačiū už pokalbį!

Gretos kurtas grožybes rasite www.facebook.com/Žmogeliukas

20170102164652-18005.jpg

sun sun 18. Oct 2017, 07:35

Labai gražu😘 🤗😍