Veido priežiūros svarba: tiek jaunam, tiek senam

Veido priežiūros svarba: tiek jaunam, tiek senam

19. Jan 12:59 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Taisyklingai veido odos priežiūrai nėra vieno, visiems tinkančio recepto. Odos būklė metų eigoje nuolatos kinta. Taip pat kartu su amžiumi keičiasi ir būdai, kaip išlaikyti veido odą sveiką. Tiek paaugliams, kurie nuolatos kovoja su atsirandančiais spuogais, tiek senjorams, bandantiems išlaikyti sveiką ir lygią odą, veido priežiūra tampa viso gyvenimo užduotimi.

Pamatai jaunatviškai odai išlaikyti

Paaugliai dažniausiai linkę manyti, jog jų oda amžinai išliks jauna ir jai nereikia jokios priežiūros. Tačiau, būtent šiuo gyvenimo laikotarpiu ir kuriamas sveikos veido odos pagrindas. Du pagrindiniai principai, kuriais turėtų būti paremta teisinga paauglių veido priežiūra: švelnus, bet pastovus jos valymas ir apsauga nuo saulės. Dėl  organizme nuolatos vykstančių hormonų pokyčių nenuostabu, jog šiuo metu atsiranda spuogų, tad švelnus ir subalansuoto pH prausiklis turėtų būti neatsiejama jų veido higienos dalimi. Nesausindamas odos ir nesukeldamas nereikalingo dirginimo, jis padeda pašalinti riebalų perteklių ir kitus nešvarumus.

Taip pat, labai svarbu ugdyti įprotį saugotis nuo kenksmingų saulės spindulių. Net ir jauname amžiuje, saulės perteklius gali lemti ankstyvą senėjimą bei padidėjusią riziką susirgti odos vėžiu. Patartina naudoti plataus spektro apsaugą nuo saulės, kurios SPF būtų ne mažesnis nei 30. Platus apsaugos nuo saulės priemonių asortimentas, kurį siūlo „Clinique“ – idealus pasirinkimas paaugliams.

Viso gyvenimo įsipareigojimas sveikai ir gyvybingai veido odai

Suaugusiems sveikos veido odos išlaikymas tampa balansu tarp prevencijos ir ilgalaikio išsaugojimo. Svarbu ir toliau sutelkti dėmesį į teisingus veido valymo įpročius bei apsaugą nuo saulės. Dvidešimtmečiai ir trisdešimtmečiai jau gali pradėti galvoti apie senėjimą stabdančius produktus. Ėmusis veiksmų anksčiau, galima užkirsti kelią priešlaikiniam senėjimui. Clinique taipogi siūlo daugybę serumų bei drėkinamųjų priemonių, kurios padeda išlaikyti sveiką veido odą ir kovoja su ankstyvais senėjimo požymiais. Nuosekli veido odos priežiūros rutina šiame gyvenimo etape gali tapti sveikos ir gyvybingos odos pagrindu ateityje.

Vyresniame amžiuje veido priežiūra sukelia savaip unikalių rūpesčių. Šiuo metu veido oda tampa daug sausesnė, plonesnė, jautresnė infekcijoms bei lėčiau gyja. Senjorams pagrindiniu rūpesčiu tampa veido odos drėgmės palaikymas ir raukšlių bei senatvėje atsiradusių dėmių šalinimas. Labai svarbu veidą prausti šiltu, bet ne karštu vandeniu, – karštas vanduo nuplauna natūralius odos aliejus, dėl ko oda stipriai išsausėja. Kai kurių senėjimą stabdančių produktų asortimentas ypač atitinka specifinius brandžios odos poreikius. Drekinamasis veido kremas bei serumai yra specialiai pritaikyti išlaikyti šios odos drėgmę bei kovoti su smulkiomis raukšlėmis.

Apsauga nuo saulės senjorams taipogi išlieka itin svarbiu faktoriumi, norint išlaikyti sveiką ir gyvybingą ne tik veido, bet ir viso kūno odą. Vasaros metu dermatologai pataria leidžiant laiką lauke daugiau būti pavėsyje, dėvėti kepurę. Apsauga nuo saulės padės išvengti naujų pigmentinių dėmių atsiradimo ir neleis odai išsausėti, taip pat, sumažins riziką susirgti odos vėžiu, kas šiuo gyvenimo etapu tampa nepaprastai svarbu.

Taigi, nesvarbu, kokio amžiaus esame, mūsų veido odos poreikiai bei su ja susiję iššūkiai neišvengiamai keičiasi. Nuo pirmųjų spuogų atsiradimo požymių paauglystėje iki smulkių raukšlelių vyresniame amžiuje, – išlaikyti sveiką ir gyvybingą veido odą tampa visą gyvenimą mus lydinčiu įsipareigojimu.

Atminkite, jog sveikos veido odos išlaikymas – tai labiau maratonas nei sprintas. Laiku atpažindami ir atsižvelgdami į nuolat besikeičiančius ir unikalius mūsų veido odos poreikius skirtingais gyvenimo etapais, galime užtikrinti ilgalaikę bei gerą savijautą ir neišblėstantį žavesį. Tad nesvarbu, ar tik pradedate rūpintis savo veido priežiūros rutina, ar tai praktikuojate jau dešimtmečius, taisyklė išlieka tapati: veido priežiūra būtina mums visiems.