Vasaros gidas: Svencelė

Vasaros gidas: Svencelė

25. Jul 2021, 23:52 irmantaite irmantaite

Svencelė tai kaimas Klaipėdos rajone. Kuo jis žavus? Tai buriuotojų jėgos aitvarais meka, įsikūrusi Kuršių marių pakrantėje ir gamtos draustinių apsuptyje. Ši aplinka traukia buriuotojus mėgėjus arba smalsuolius pažiūrėti kaip visa tai vyksta. Norintiems išbandyti jėgos aitvarus, čia tam yra puikiausios galimybės.

Taip pat čia yra galimybė išbandyti naują nakvynės vietą konteineriuose. 

Prie marių smagu palydėti saulę. Nors čia nemažai žmonių, bet aplinka tyli, rami.

Ryte planavau atsikelti labai anksti ir pasitikti saulę. Deja, prabudus 6.40 jau buvo per vėlu. Saulutė patekėjusi, rytas pakankamai šiltas ir ramus. Žmonių nedaug, tik keli žvejai. Puikus metas pabūti vienumoje su savo mintimis žvelgiant į marių platybes, pasiklausyti paukščių garsų.

Bus ramybės metas, bent jau taip maniau išeidama. Tyloje neilgai teko pabūti, manau žvejys ilgai buvęs tyloje norėjo su kuo nors pakalbėti. Tad išgirdau daug įdomybių apie marias, šią žmones traukiančią vietą, Mažosios Lietuvos įdomius faktus iš senolių patirties, Svencelės kaimo pavadinimo kilmę (šventas kelias) ir tai kas matyti priešais mus. Nuo marių puikiai matosi išilginės kopos, Nida.

Nakvynė galima kelių tipų konteineriuose: Surf, Pimp ir Wave.

Vieta ir nakvynės aplinka  vaikams patiko. Žaidimų aikštelės nėra, bet buvo marios, kur eini ir eini, o vandens tik iki kelių.