Vasaros gidas: Plateliai

Vasaros gidas: Plateliai

07. Aug 2021, 23:54 irmantaite irmantaite

 

Plateliai tai  vienas gražiausių ir garsiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių – įsikūrę vakarinėje Platelių ežero pakrantėje, Žemaitijos nacionaliniame parke. Praleisti kelias šiltas vasaros dienas mus čia viliojo Platelių ežeras ir skaidrus jo vanduo. Tad daugiausia šį kartą ir mėgavomės maudynėmis ežere. 

Vanduo buvo įšilęs, net aštuntą vakaro šiltas ir malonus maudynėms. Beje ir maudantis žavėjo vaizdai žvelgiant į jachtas. Tikrai galėjome net įsivaizduoti kad esame kokioje Italijoje.

Platelių ežerą galima pažinti tiek plaukiant vandens dviračiais, valtimis, skaidriomis valtimis, jachtomis, nardant. Šios visos pramogos labai populiarios. 

Sočiai prisipliuškenus ar pabodus vandens pramogoms, galima patyrineti Platelių apylinkes.

Pats miestelis nėra didelis. Yra centrinė aikštė, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, dvaro sodyba. Visus šiuos objektus galima gan greitai apžiūrėti. Tuomet galima pavažiuoti ir apžvelgti Platelių ežero panoramą.

 

Dviračiu ar pėsčiomis iš Platelių galima nukeliauti iki Beržoro bažnytkaimio, pakeliui užlipant ant Cidabro kalno esančio Siberijos apžvalgos bokšto (15 m aukščio). 

Į šį bokštą lipome antrą kartą. Gražu pažiūrėti į panoramą.

Man labiausiai patiko pelkės vaizdai ir garsai.

Beje pavalgyti aplink Platelius ar Plateliuose tikrai išsirinksite kur, maitinimo įstaigų yra. Mes šį kartą užsukome į Plate lyn. Patiekalų pasirinkimas nemažas.  Galima rinktis žemaitiškų patiekalų, tradicinių ar iš dienos pietų meniu. Dienos pietūs kainuoja 5 Eur. Galima tik sriubą - 1 Eur. Galima tik antrą patiekalą. Porcijos nemažos, tad sriubą ir antrą patiekalą vargu ar įveiksite. Taip pat važiuodami nuo Beržoro radome kur nusipirkti skanios rūkytos žuvies. Žodžiu šiame krašte alkani tikrai neliksite.