Vasaros gidas: Nida

Vasaros gidas: Nida

28. Jul 00:37 irmantaite irmantaite

Atplaukus į Nidą pasitinka visa eilė baltutėlių jachtų, kurortinis šurmulys, populiarūs gatvės maisto kvapai ir be galo skaičiai mėlynas dangus. Jis pajūry visada ryškesnis, mėlynesnis, romantiškesnis.

Marių krantinėje žavi vėtrungių ekspozicija po atviru dangumi. Pirmosios vėtrungės Nidos krantinėje pastatytos 2004 m.

Krantinėje dar matėme štai tokią instaliaciją, manau tai baltų simbolika. Paaiškinimų ir informacijos nepastebėjome.Vis tiek įdomi, ne veidrodis, bet atspindinti žiūrėtojus.

Parnidžio kopa matyti iš tolo. Tai viena aukščiausių smėlio kopų Europoje.

Ant kopos 1995 m. buvo pastatytas saulės laikrodis. Bet 1999 m. uragano Anatolijaus  buvo nugriautas. Prieš dešimtmetį šis saulės laikrodis buvo atstatytas.

Galvoju, jei tik bus galimybė, ateityje labai norėčiau praeiti Parnidžio pažintiniu taku, kuriuo einant, matosi baltosios ir pilkosios kopos. Tąkart visi mano pakeleiviai kuo skubiau norėjo atsidurti ir atsigaivinti jūroje.

Keliaudami link jūros pamatėme Parnidžio kopoje 2018 m. pastatytą  paminklą filosofui Jean-Paul Sartre. Bronzinė skulptūra atkartoja vieno žymiausių XX a. egzistencialistų Žano Polio Sartro (Jean-Paul Sartre) vizito nuotaikas Neringoje, kuomet 1965-ųjų liepą jis čia lankėsi kartu su rašytoja Simona de Bovuar (Simone de Beauvoir). 

Šias nuotaikas tuomet užfiksavo juos lydėjęs fotomenininkas Antanas Sutkus. Neringos kopomis einančio, su smėliu ir vėju kovojančio žmogaus įvaizdis tapo neatsiejama, pasaulyje atpažįstama, paties Ž. P. Sartro įvaizdžio dalimi. 

Dar, greta tako vedančio Saulės laikrodžio link, atidengta skulptūrinė kompozicija-suoliukas prancūzų karių, prisidėjusių prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio formavimo, atminimui. Istoriniai šaltiniai liudija, kad Mirties slėnyje 1916 m. buvo prancūzų karo belaisvių stovykla.

Be abejo aplankėme ir šalia pasėdėjome prie skulptūros Vytautui Kernagiui atminti. 

Nidoje skulptūrų daug, lankytinų objektų taip pat nemažai. O vasaros karštis vilioja maudynėms jūroje. Nidos paplūdimys labai švarus, smėlis tobulas, jūros vanduo buvo  šiltas, labai šiltas. Taip ir norėjosi kuo ilgiau būti jūroje, bet laikas buvo ribotas