Vasaros gidas: naktinis žygis pelkėje su Mūšos tyrelio Laume

Vasaros gidas: naktinis žygis pelkėje su Mūšos tyrelio Laume

20. Jun 2022, 12:34 floryte floryte

Ei, ar jaučiat, kad jau vasara?...Gi žinot, kokia ji trumpa ir visada per greit pasibaigia...Tai gaudyt reikia jos kiekvieną akimirką, traukt į plaučius kiekvieną jos aromatą...Dalinuosi įspūdžiais - kur vasarą gaudžiau šįkart. 

   Pelkėje, naktį! Mūšos tyrelio pelkėje, su Mūšos tyrelio Laume, kuri žino tiek paslapčių! Naktį gamta "atsidūsta", nurimsta, girdėti tik kai kurių paukščių balsai, gali kur kas labiau užuosti kvapus, kurie pelkėje - išskirtiniai. Žmogaus kalbos priemonės yra per silpnos išreikšti patirtiems įspūdžiams. Žmogiškas smalsumas, nuostaba, susimaišo su pagarba gamtos savitumui. Supranti, kad būdamas šioje vietoje, esi "čia ir dabar", pasaulyje, kuris tau nepriklauso, esi tik vienos nakties praeivis. Naktinis žygis pelkėje - ne tik gamtos pažinimo žygis, tačiau ir savotiška terapija - minčių išsivalymas nuo rūpesčių ir kasdienybės. Sumerkęs kojas į pelkės vandenį, užčiaupęs burną bent 10 min, pamatęs švytintį jonvabalį, susitelki tik į tą akimirką...Vienu metu pasijauti didingas ir menkas...Dabar galvoju, kaip tai įmanoma?...Bet tą akimirką apie tai negalvoji, tik ESI toje būsenoje.

Ketinantiems patirti tokį "nušvitimą", techninės žygio detalės: 

1. Planavimas. Į žygį reikia iš anksto užsiregistruoti, nes žygyje dalyvauja 10-12 žmonių grupelės. Žygis mokamas (10,00 eur/ asm.).

2. Apranga. Mums neprireikė jokių guminių batų, keliavome mediniais takais.

3. Vabzdžiai. Negailestingi. Tiek uodai, tiek smulkūs museliukai. Ypatingai jautriems būtina pasirūpinti rimtomis atbaidymo priemonėmis.

4. Trukmė - 2,5 val. Žygį pradėjome apie 21.00 val, tad dar galėjome pasigrožėti pelkės vaizdais šviesoje, o vėliau keliavome tamsoje, tačiau pasišvietimas nebuvo būtinas, kadangi vasaros naktis buvo pakankamai šviesi.

5. Gidas. Tiesiog būtinas! Laumė(gidas) parodė daug įdomių dalykų, supažindino su augalija, gyvūnija, papasakojo įdomių įstorijų, mokė sustoti, įsiklausyti ir pajusti(vaje, kaip mums visiems to trūksta...) visais savo pojūčiais. 

   Vasaros naktys - trumpos, todėl ne miegui skirtos! Keliaukite, žygiuokite ir gerkite vasaros aromatą! Pakvieskite savo antrąją pusę į pasimatymą pelkėje, kaip kad pakviečiau aš :-). Kokia puiki treniruotė prieš Jonines! Reiktų šį žygį pakartot, nes vilkų staugimo šįkart tai neišgirdom!

Koks žavus paslaptingas pelkės gyventojas!

Gintarep Gintarep 21. Jun 2022, 17:56

Oi, kokios nerealios nuotraukos ir įspūdžiai!!! ???

floryte floryte 20. Jun 2022, 19:07

Egle, ačiū!?. Aš irgi visų jūsų labai labai pasiilgau!?

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 20. Jun 2022, 12:52

Inga, vow kokios gražios nuotraukos 😀 Pasiilgau jau visų!