Vasaros gidas:La Palma (Ispanija) sūrio fabrikas

Vasaros gidas:La Palma (Ispanija) sūrio fabrikas

24. Jul 12:26 Gintarep Gintarep

Sūrio fabrikas.

Esame susipažinę su teorine ožkų auginimo tradicija Kanaruose, bet tokio grožio gyvai neteko dar matyti. Ožkų tvartai tiesiog urvuose,

tad karštą dieną ten vėsu. Mes patys įsitikinome. O aplinkui, kiek akys siekia - ganyklos.

Tiesa, norint ten nuvykti, reikia nusiteikti, kad kelias šiek tiek ekstremalus, tad jei kalnų vairavimo įgūdžiai dar nesusiformavo, rekomenduoju palikti šią ekskursiją paskutinei viešnagės dienai, juo labiau, kad mums prasilenkinat su kitomis mašinomis, teko ne vieną sykį naudoti atbulinę eigą.
Mums leido įvažiuoti

net į pačią fermą.

Apžiūrėjome  sūrių gaminimo eigą :nuo melžimo iki sūrio su etiketė. Lankytojai čia laukiami,  darbuotojai noriai rodo ir pasakoja, už ekskursiją  mokėti nereikėjo. Ekskursija vyko ispanų kalba, ar būna kitomis, net nesiaiškinome, bet padarėme išvadas, kad dabar nebūna.
Pamatėme visas Kanarų ožkų veisles.

Ožiukų buvo visokio dydžio:vieni su mamytėms, kiti ožiukų darželyje.


Likome pakylėti tokiu vaizdu ir garsu. Ožių tvarto  kvapo nesijautė. Glostyti neglostėme - paprašė, jei sugebėsime, jų neliesti, tai stengėmės, bet taaaaaip norėjosi, atrodė ožkyčių vaikiukai lyg būtų pliušiniai žaisliukai, kojytės lyg pagaliukai ir lankstosi dar ne pagal ožiukų norus. Ožiukai buvo labai bendraujantys, žingeidūs ir labai smalsūs, mus apmindė.


P. S. Sūris tikrai nuostabus.