Vasaros gidas: Kartenos piliakalnis

Vasaros gidas: Kartenos piliakalnis

31. Jul 01:02 irmantaite irmantaite

Kartenos piliakalnis yra Kretingos rajono savivaldybės teritorijos dalyje, 0,8 km į pietus nuo Kartenos, Minijos kairiajame krante. Važiuojant Palanga - Šiauliai keliu aiškiai matyti nuoroda į piliakalnį, tad ir užsukome.

Prisiminę Seredžiaus piliakalnį, į kurį ne taip senai lipo,  vaikai sakė nebelips. Bet šis piliakalnis labai lengvai įveikiamas, vienas du ir jau esi viršuje.

"Legenda byloja, kad prie Kartenos ant kalno stovėjusi didelė pilis, kurią valdė žemaičių karalius.Ją ne kartą puolė rusai ir švedai. Esą, kartą žemaičių pulti vienu metu atskubėjo abi – švedų ir rusų kariuomenės. Nesutardami, kam priklauso pirmumo teisė pulti pilį, jie Minijos slėnyje susikovė tarpusavyje. Nuo pilies kuorų stebėdamas vingyje įsiplieskusį mūšį, žemaičių vadas sušukęs savo pavaldiniams: „Veizėkiet, karė tenaa!” („Žiūrėkite, karas tenai!“). Nuo to laiko ši vietovė vadinama Kartena".

Piliakalnis lankomas, vieni nulipa, ateina kiti, tada dar kiti, tikras traukos objektas.

Nusileidus žemiau, yra apžvalgos takas, deja šiuo metu juo negalima eiti.

Tad neapėjome ir prie upės nenukeliavome. Buvo iš aukštai matyti jog ten yra įrengtos pavėsinės, galima rengti piknikus ir smagiai praleisti laiką gamtoje.