Vasaros gidas: į Telšius - Žemaitijos sostinę

Vasaros gidas: į Telšius - Žemaitijos sostinę

08. Aug 2021, 18:04 irmantaite irmantaite

Telšiai – lyg Roma, pastatyti ant septynių kalvų! Miestas turtingas meno, dvasinio paveldo lobiais. Kas kartą užsukus šis miestas rodos vis gražėja ir gražėja.

Sutvarkyta Masčio ežero pakrantė  pritaikyta tiek pėstiesiems, tiek dviračių mėgėjams. 

Ant šešių Masčio ežero pakrantės tiltelių yra įsitaisiusios šešios žaismingos meškutės. Ši išsidrėbusi ant Telšės upelio.

O šioji žaidžianti meškutė aptinkama ties vaikų žaidimo aikštele.

Visai šalia ežero yra poilsio zona ir puiki vaikų žaidimo aikštelė. Įtiks skirtingo amžiaus vaikams.

Telšiai turi ir savo amfiteatrą.

O mažąsias Telšių miesto puošmenas leidžiamės apžiūrinėti nuo ''Didžiosios žemaičių sienos". Pradžią žymi skulptūra ''Žemaitijos legendos".

Ant Žemaitijos totemo meškos motinos nugaros vienodai mylimi įsitaisę meškiukai ir žemaitukai. Tikima, jog delnu švelniai patrynus meškos nosį išsipildo noras. Tad nepamirškite patrinti meškos nosies.

O ant „Didžiosios žemaičių sienos“, nuo 2010 m. puošiamos meno kūriniais, įamžinti svarbiausi su Žemaitija, kaip istoriniu Europos regionu, susiję istoriniai įvykiai.

Turgaus aikštėje rasime žaidimą - skulptūrą ''Pažink Žemaitijos sostinę". Ant stovo sudėliotos svarbiausios miesto lankytinos vietos maketai.

Judinant skulptūros lentą, į jos paviršių reikia išridenti metalinį rutuliuką ir jį ridenti takeliu link miesto laikrodžio. Kantrybės. Jei neskubėsite, jums tikrai pasiseks. O jei ne, bandykite dar kartą.

Visai šalia atkurtas iki karo stovėjęs labai gilus Rotušės šulinys. Jo vandeniu seniau atsigaivindavo tiek žmonės, tiek arkliai, kuriais sugužėdavo į Turgaus aikštę turgaus metu.

Keturiuose šulinio kampuose įsitaisiusios keturios meškos, iš kurių nasrų bėga geriamasis vanduo. Drąsiai atsigaivinkite.

Lietuvos skalikui ne tik Vilniuje yra skulptūra. Ją rasime taip pat Turgaus aikštėje Telšiuose. Atkaklių žmonių dėka ši šunų veislė atkurta.

Ar norite pažinti kitokį gaublį?

Gaublyje pavaizduotos Žemaitijos vietovės atitinka realų žemėlapį. Žemaitija prasideda jūra ir už Nevėžio, istorinės Žemaitijos ribos, baigiasi jūra. Žemaičiai labai gerbia savo krašto istoriją.

Na o nuvargus ir pasigrožėjus miesto puošmenomis, galima prisėsti ''Sūrio Džiugas namai'' kavinėje ir suvalgyti pyragaitį ar porciją  ledų su ''Džiugas" sūriu.

Atsigaivinus, kelionę galima pratęsti. Miesto pažinimui net ir visos dienos gali neužtekti.

irmantaite irmantaite 09. Aug 2021, 13:55

Tikrai vertas dėmesio ir labai gražiai tvarkomas miestas 😀

jaldija jaldija 08. Aug 2021, 22:48

Labai gražu 👍