Vasaros gidas: 14-oji Baltijos trienalė

Vasaros gidas: 14-oji Baltijos trienalė

05. Aug 2021, 08:40 Kristina B. Kristina B.

Kartais reikia ne tik su vaikais kur nors nueiti. Šį kartą apsilankiau Baltijos trienalėje, kuri eksponuojama ŠMC. Šių metų tema - nesibaigiančios kovos. Trečiadieniais lankymas nemokamas, o pasižiūrėjus galima pasirinkti ir laiką su nemokama ekskursija. Labai rekomenduoju, nes kartais gali ir nepagalvoti ar nesuvesti sąsajų pats. Tarkime šis kūrinys kalba apie marketingo, verslo ir kitų ale specialistų apkarpytas idėjas, kuomet iš turinčios kūną idėjos, lieka tik tiek.. kelnės.

Beje, tai paskutinė paroda prieš ŠMC rūmų pertvarką ir atnaujinimą, tad siūlau spėti apsilankyti. Su vaikais galima, bet gal siūlyčiau vesti kiek vyresnius ir brandesnius, mat parodoje kalbama ir apie lytiškumą, nagrinėjamos tapatypės temos. Šokiruojančių vaizdų nėra, tik mažesnius gal sudomins kokį smėlį pačiupinėti, kas yra kūrinio dalis, tai geriau nereikia arba teks atidžiai stebėti. Parodoje daug video darbų, kai kuriuos būtų buvę įdomu ir ilgiau pažiūrėti, pvz mane sudomino filmas apie toksokorozės parazitą (iš pačio parazito perspektyvos) ar daug dėmesio susilaukęs filmas prikeltas iš archyvų apie vartotojiškumą.

Kelios nuotraukos:

Trys likimo deivės - Moiros, verpiančios gyvenimo siūlą.

Instaliacija, kalbant apie jautrias pažeidžiamas ir socialiai atstumtas grupes

Polietniškumas

Beje, parodos erdvė tikrai įdomi, mus tarsi įleidžianti į portalus, vedanti tuneliais, paklaidinanti labirinte. Šis įspūdis sukuriamas polietileno "užuolaidomis". Tai ne tik tarnauja funkciškai, bet duoda ir peną diskusijai apie vartotojiškumą, plastiko perteklių pasaulyje, neracionalų vartojimą, o jo vaivorykštinės spalvos duoda užuominų ir į vieną parodos temų - tapatybės paieškas, homoseksualumą, identitetą.