Vaidos Grikšaitės-Česnauskienės šeima žiemą pasitinka su megztomis kojinėmis ir bičių pikiu

Vaidos Grikšaitės-Česnauskienės šeima žiemą pasitinka su megztomis kojinėmis ir bičių pikiu

11. Dec 2018, 06:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kartu su futbolininku Deividu Česnauskiu tris vaikučius auginanti „Mis Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė pasakoja, kad aktyviai gyvenanti jų šeima sveikata skundžiasi retai. Visgi šaltymečiu, suaktyvėjus virusų sezonui, tenka imunitetą stiprinti papildomai, pasitelkiant natūralias priemones.

Natūraliai spaustos apelsinų, obuolių sultys, žuvų taukai – trys produktai, kuriuos V. Grikšaitė-Česnauskienė teigia įtraukianti į kasdienį šeimos racioną. Kartu ji atskleidžia, kad šaltymečiu pasitelkia ir egzotiškus Azijos patiekalus. 

Jų receptus iš pirmų lūpų sužino iš Pietų Korėjos kilusio giminaičio. Jis visada pasirūpina, kad futbolininko šeimynai niekada nepritrūktų kimčių – aštriai raugtų pekininių kopūstų, kurių savybės taip pat padeda stiprinti imunitetą. 

Fermentuotose daržovėse gausu gerųjų bakterijų (probiotikų) ir virškinimą skatinančių fermentų, kurie teigiamai veikia žarnyno mikroflorą ir neleidžia organizme kauptis toksinams. 

Peršalimą gydo propoliu

Visgi, užklupus peršalimui, šeima į pagalbą pirmiausia pasitelkia patikrintus natūralius liaudiškus gydymo būdus. „Tuomet geriame daug arbatų, maunamės močiutės megztas kojines ir valgome daug natūralaus medaus, bičių duonelės“, – pasakoja moteris. Pakankamas skysčių vartojimas gerina kraujotaką ir visų organų veiklą, iš organizmo šalina toksinus.

Sopančią gerklę veiksmingai ramina gabaliukas citrinos su žievele ar medaus su koriu – juos reikia kramtyti palengva.

Medaus, kaip ir bičių pikio (kitaip dar žinomo propolio), šeimos namuose niekada netrūksta. „Propolis ne veltui yra vadinamas natūraliu gamtos antibiotiku. Jame gausu imunitetą stiprinančių vitaminų“, – komentuoja V. Grikšaitė-Česnauskienė.

Be gliukozės ir fruktozės natūraliame meduje yra geležies, kalio, kalcio, magnio, natrio, vitaminų B1, B2, B6, C ir pantoteno rūgšties (dar vadinamos vitaminu B5, vitaminu PP).

„Propolį kartu su vitaminu C vartojame vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus – varvančią nosį ar perštinčią gerklę“, – priduria pašnekovė. 

„Tai – mūsų laiko patikrintas būdas apsisaugoti nuo ligų. Vos ateina ruduo geltonai ir juodai dryžuota dėžutė atkeliauja į mūsų dažnai varstomą spintelę“ – juokiasi Vaida. 

Dėl priešuždegiminių, antibakterinių antivirusinių, skausmą slopinančių savybių propolis padeda nesusirgti arba greičiau pasveikti, kovoti su gerklės skausmu. 

Be to, propolyje daug fitosterolių ir kitų medžiagų, naudingų augančiam organizmui, todėl šis propolio preparatas yra itin tinkamas ir vaikams. „Vaikai negali atsidžiaugti avietiniu jo skoniu, nors man labiau patinka aštresnis, su imbieru, o vyras mašinoje vežiojasi su mentoliu“, – dalijasi Vaida. – Mums tai nepakeičiama priemonė, juk seniai žinoma, kad propolis ne tik stiprina imunitetą, didina atsparumą virusams, bet ir mažina tikimybę susirgti įvairiomis infekcijomis bei uždegimais, o šiuo, ypač prieššventiniu, periodu sirgti tikrai nenori niekas“, – šypsosi Vaida.