TOP 7 patarimai, kaip vizualiai padidinti vonios kambarį

TOP 7 patarimai, kaip vizualiai padidinti vonios kambarį

04. Jan 2017, 15:03 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Mažas vonios kambarys – dažna problema, pasitaikanti tiek senuose, tiek naujuose butuose. Dažniausiai mažame vonios kambaryje trūksta ne tik vietos, bet ir šviesos. Tokiu atveju jis atrodo nejaukus, šaltas ir toli gražu neragina užsukti vos prabudus ryte ar grįžus po sunkios darbo dienos. Anot interjero dizainerių, pravartu žinoti keletą triukų, kurie padeda vizualiai padidinti vonios erdvę ir suteikti jai jaukumo.

Rinkitės šviesius atspalvius.

Ne paslaptis, kad šviesios sienos, baldai ir kitos interjero detalės vizualiai didina erdvę. Vonioje taip pat reikėtų į tai atkreipti dėmesį ir klijuoti kuo šviesesnių tonų plyteles. Nenorintiems investuoti į remontą, siūloma rinktis šviesius baldus, arba dar paprasčiau – perdažyti jau esamus. Taip pat rinktis šviesią dužo užuolaidą, kilimą, rankšluosčius ir kitas interjero detales, formuojančias bendrą vaizdą. 

Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu.

Geras apšvietimas – svarbiausia vonios interjero dalis. Apšvietimas turėtų būti sudarytas iš trijų sluoksnių: pagrindinis šviestuvas ar lemputės lubose, sieniniai šviestuvai arba veidrodžio apšvietimas bei foninis apšvietimas nišose, po spintelėmis. Labai svarbu teisingai suprasti, kaip išsirinkti lemputes skirtingoms vonios zonoms. 

Tamsūs kampai mažina erdvę, todėl vonios apšvietimas turi būti apgalvotas, o šviesa išsklaidyta po visa erdvę, - patarimu dalinasi lemona.lt specialistai.

20170104151751-72304.jpg

Pixabay.com nuotr.  

Veidrodis pagilina erdvę.

Prie veidrodžio praleidžiame ko gero daugiausia laiko, todėl turėti didelį veidrodį ne tik praktiškas, bet ir stilingas sprendimas. Siekiant suteikti voniai nesibaigiančios erdvės ir gilumo įspūdį, siūloma ne tik turėti vieną pagrindinį veidrodį, bet ir įterpti veidrodinių dalių tarp plytelių, pakabinti mažą veidrodėlį šalia pagrindinio. Veidrodis atspindi erdvę, todėl vonia neatrodys kaip maža tamsi dėžutė – pastebi lemona.lt specialistai.  

Rinkitės mažesnes plyteles.

Mažos plytelės gražiau uždengia įvairius kampus ir nišas. Taip pat raštas ant smulkių plytelių atrodo subtiliau ir optiškai padidina erdvę. Venkite didelių kontrastų ir sienas dalijančių intarpų. Kuo panašesnės spalvos – tuo vientisesnė atrodys erdvė.

Išneškite nereikalingus daiktus.

Pasistenkite vonioje palikti tik reikalingiausius daiktus ir neapkrauti jos krūva drabužių, dušo želė ar šampūno buteliukais. Pasistenkite mažiau naudojamas priemones ar daiktus tvarkingai sudėti į spinteles arba dėžutes. Nepaverskite vonios sandėliu. Mažiau daiktų – daugiau vietos.

  20170104151845-64036.jpg

Pixabay.com nuotr. 

Sienoje įrenkite nišas daiktams.

Jei tik įmanoma, įrenkite sienose stiklines lentynėles daiktams susidėti. Taip sutaupysite vietos sienų sąskaita. Mažiau išsikišę daiktai suteikia daugiau erdvės. Jeigu nišų įrengti neišeina, išnaudokite erdves po spintelėmis ar vonia. Po jomis galite padėti plastikinių dėžių, į kurias sutalpinsite mažiau naudojamus daiktus.

Atsikratykite vizualių kliūčių.

 Tamsaus ar matinio stiklo dušo kabinos vizualiai atskiria erdvę ir ją sumažina. Norėdami lengvesnio ir už akių nekliūnančio vaizdo, įrenkite dušo kabiną su perregimu stiklu. Taip pat stiklinę sienelę galite pakeisti užuolaida, kurią galite atitraukti, kai jos nenaudojate, nesuskaldydami ir taip nedidelės erdvės.

Net maža ir tamsi vonia be didelių investicijų gali tapti jaukiu kambariu, į kurį norisi užeiti. Netingėkite, atlaisvinkite erdvę nuo nereikalingų daiktų ir rinkitės šviesesnes spalvas bei teisingą apšvietimą. Greitai pastebėsite, kaip ryte dieną pradėti vonioje darosi vis lengviau ir maloniau. 

Parengė: lemona.lt