Muziejuose ekspozicijas galima aplankyti bet kada, bet jau įsitikinome, kad aplankyti jas per pristatymus kur kas įdomiau.
Pamatai autorius gyvai ir išgirsti tikrą gyvą poasakojimą kaip gimė idėja, kaip vyko visas pristatomos ekspozicijos gaminimo procesas.
Šį kartą mus suintrigavo štai toks naujos ekspozicijos skulptoriaus V.Grybo muziejuje pristatymas “"Skulptūros atliejimas. Aišku kaip 2 X 2".
Ar patikėsite, kad galima surengti parodą iš to vykstančio proceso. Tik pagal pavadinimą turėjo viskas atrodyti labai aiškia kaip 2 kart 2.
Deja viskas kur kas sudėtingiau ir ne tik mums, bet ir patiems meno žinovams.
Kaip viskas vyko?
Susitikome su skulptoriais Daumantu Kuču ir Aušra Jasiukevičiūte ir išgirdome vienos skulptūros atsiradimo istoriją.
Ne tik išgirdome, pamatėme ekspoziciją, pažiūrėjome filmuką.
Ir supratome koks ilgas mažos skulptūrėlės atsiradimo kelias.
Niekada nesusimąstėme kaip gimsta skulptūra.
Ir tikrai negalvojome, kad ji prasideda nuo plastelininės figūrėlės. Na neskatant pradžių pradžios - eskizų.
Plastelininė figūra padengiama gipsu, kad išgauti norimą formą.
Iškrapščius plastiliną į formą pilamas karštas vaškas.
Skulptūrėlė tampa vaškine, tada ji vel tepama tam tikrais klijais ir padengianma karščiui atspariais molio grūdeliais.. Kaitinama kad sutvirtetų, o tuo pačiu išbega išsilydęs vaškas. Taip gaunana tvirta tušciavidurė skulptūra į kurią galima pilti išlydytą metalą. Išgauta skulptūra ilgai dar šlifuojama, kol įgauna tikrąjį ir galutinį pavidalą.
Tai tik keli pagrindiniai žingsniai.
Tarpe jų dar daug svarbių etapų, kurie ne tik sudėtingais pavadinimais, bet ir sunkokai perprantami. Supratome, kad skulptūrą pagaminti yra ir brangu ir sudėtinga.
Šios skulptūrėlės darbai užtruko net kelis mėnesius.
Džiaugiamės, kad mūsų žinių bagažas vėl pasipildė nauja informacija.O dar labiau džiaugiuosi, kai paaugliukas sūnus pasako, kad jam patiko, buvo įdomu.
Net nežinojau, kad tokia sudėtinga ir kruopšti eiga....
Iš pirmo žvilgsnio, tik apžiūrėjus figūrėlę, nepagalvotum, kad šitiek darbo yra prie jos. O kai susipažįsti su kūrimo procesu, pasirodo, kad darbelio čia yra OGO GO kiek! Kiek kantrybės ir kruopštumo menininkams reikia turėti!