Fraktalų piešimas - štai toks skelbimas patraukė mano akį. Informacijos tik tiek, kad fraktalas - abstraktus piešinys, skirtas atsipalaiduoti, lavinti kūrybiškumą, daugiau sužinoti apie save.
Teko skubiai pasieškoti išsamesnės informacijos, tokios, kurią galėčiau pateikti dvylikamečiui, prieš pasiūlydama tai išbandyti.
Žaviuosi ir džiaugiuosi savo sūnumi, nes jis nevengia tokių avantiūrų, sudalyvauti naujoje, nežinomoje veikloje.
Koks keistas ir negirdėtas žodis - FRAKTALAS, pasakė Airidas. O aš džiaugiuosi, kad jau galiu paaiškinti, kad šis žodis kilęs iš lotynų kalbos žodžio fractus, reiškiančio - “sudarytas iš dalių”. Vadinasi reikės sujungti piešinį iš atskirų pasikartojančių detalių.
Nuėjus į užsiėmimą mus pasitiko jauki aplinka. Buvome plačiau supažindinti su šia veikla.
Fraktalinio piešimo metodika pradėta vartoti 1990 metais. Ji plačiai naudojama psicoteerapijoje. Be viso to, kad šis metodas padeda analizuoti mūsų psichologinę būseną, daug faktų slypinčių pasamonėje. Tai puiki priemonė atsipalaidavimui, intuicijos lavinimui, vidinio kūrybiškumo lavinimui.
Visa ši veikla įdomi, įtraukianti ir tikrai atpalaiduojanti.
Pirmiausiai piešiamas fraktalo kontūras.
Kiekvienas dalyvis gavo spalvotų pieštukų rinkinį, baltą lapą ir juodą tušinuką.
Lapą pasidėjome horizontaliai, užsimerkėme ir tušinuku brėžėme kilpinius ornamentus neatitraukiant rankos ir neišeinant iš lapo ribų. Vidutiniu tempu ranka vedžiojama maždaug 1 minutę, stengiantis užpildyti kuo didesnį plotą.
Įdomi patirtis taip užsimerkus nusipiešti tam tikrą ornamentą.
Toliau seka spalvinimas.
Pieštuką spalvinimui išsirinkti reikia taip pat užsimerkus, intuityviai.
Viena spalva galima spalvinti nuo 1 iki 12 plotelių. Kaimyninių plotelių ta pačia spalva spalvinti negalima. Galima tik įstrižai susiliečiančius, per susikirtimo tašką kaimynus.
Ir taip dirbama toliau. Vėl užsimerki, išsirenki spalvą, vėl spalvini, kol nelieka balto nei mažiausio plotelio.
Visas šis darbas užtrunka 1 - 2 valandas. Bet laikas pralekia nejučiom.
Kas seka toliau? Tai fraktalų analizavimas, Daug ką galima įskaityti jose, tik reikėtų nupiešti visą seriją fraktalų, kad gauti išsamesnę informaciją. Tai tik maža dalelė to, į ką atkreipiamas dėmesys.
Mums tai buvo tiesiog pažintis su fraktalų pasauliu, tad į analizę labai neįsigilinome.
Pats užsiėmimas labai patiko, atsipalaidavome, pajutome ramybę, harmoniją, kurios kartais pritrūksta kasdieniniame bėgime.
👍🌷❤ Labai puikus užsiėmimas su gražia pabaiga, nes tikrai kažkas gaunasi.
👍👍👍😉