TEN, KUR VAIKAI. Mažieji mokytojai

TEN, KUR VAIKAI. Mažieji mokytojai

05. Oct 2017, 12:30 Liucyte Liucyte

Sutapo taip, kad šiandien man ir laisvadienis, ir kartu ypatinga diena – Mokytojo diena. Nenuostabu, kad vos pradėjus dieną, galvoje prasisuko mintys apie gyvenime sutiktus mokytojus. Tie, su kuriais teko susidurti, išties paliko gilų pėdsaką: viena mokytoja lėmė profesijos pasirinkimą ir įrodė, kad darbu ir kruopštumu galima pasiekti paties Everesto viršūnę; kita įvairiais aspektais prisidėjo prie asmenybės, taip pat ir charakterio formavimosi; trečia atvėrė muzikos pasaulį ir paskatino puoselėti muzikinius gabumus, ir t. t., ir t. t. O kur dar universitete sutikti dėstytojai, kurie man tokie pat brangūs, tokie pat tikrieji mokytojai kaip ir tie, sutikti mokykloje. Ir dar: žmonės, neturintys pedagoginio išsilavinimo, bet gyvenime tam tikrais tarpsniais ėmęsi mokytojo vaidmens, – mama, seneliai, giminaičiai, draugai, pažįstami... Visiems širdingai ačiū, antraip vargiai galėčiau ir pati imtis mokytojo vaidmens, ypač auginant mažąjį Antaną.

20171005122801-40001.jpg

Kaip jau ne kartą teko įsitikinti, augindama vaiką ne tik mokai, bet ir pati mokaisi. Todėl labai teisūs tie, kurie teigia, kad vaikai – patys geriausi mūsų, suaugusiųjų, mokytojai; kad net ir buvimas sunkiu vaiku turi prasmę, t. y. tikslą kai ko tėvus išmokyti. Sutiksime visi, kad mūsų vaikai iki širdies gelmių yra emocingi, besidžiaugiantys savimi ir aplinkiniais, nuoširdūs ir, dažniausiai gerąja prasme, užsispyrę. O kas, jei ir mes, suaugusieji, ne kartais, bet nuolat būtume tokie, kaip jie, mūsų mažieji mokytojai, t. y.:

  • džiaugsmingi kaip vaikai? Tada ir didžiausios bėdos bei rūpesčiai nebeatrodytų tokios didelės ir neįveikiamos;
  • laimingi dėl smulkmenų kaip vaikai? Tada net ir mažiausi dalykai taptų didžiausiais, o beverčiai – visaverčiais;
  • nuoširdūs ir atviri kaip vaikai? Tada ir netikriausi dalykai taptų tikrais, o nepasakyti – pasakytais;
  • atkaklūs kaip vaikai? Tada neįmanomi tikslai taptų įmanomais, o visos baimės jų siekiant išsisklaidytų;
  • kūrybingi kaip vaikai? Tada svajonės taptų realybe, o stebuklus sugebėtume sukurti tiesiog iš nieko...

Tikrai, kaip būtų gerai! Jei sugeba tokie būti jie, mūsų mažieji mokytojai, tikrai galime sugebėti ir mes, suaugusieji. To šią šventinę dieną ir linkiu – sau ir visiems: nemažuose dalykuose išmokti būti mažais... :)

Liucyte Liucyte 05. Oct 2017, 21:13 floryte

😀 🌷

floryte floryte 05. Oct 2017, 20:11

Ačiū!Išties teisingi ir prasmingi palinkėjimai😀👍