Stiklainiukas jaukumo

Stiklainiukas jaukumo

11. Nov 2021, 13:44 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Artėja pati gražiausia metų šventė, ir po truputį ruoštis galima, o ir norisi, jau dabar!

Ir kartais užtenka visai paprastų dalykų, kad namuose būtų šviesiau, šilčiau ir jaukiau. 

Pasigaminti kalėdinį "žibintą", arba, vadinkim, šviestuvą, nėra sudėtinga. Tam reikės paties paprasčiausio stiklainiuko, PVA klijų, dirbtinio sniego miltelių arba druskos, ir papuošimų- kankorėžių, virvučių, kaspinėlių, džiuto siūlo ( ar teisingai vadinu, nesu tikra), kalėdinių žaisliukų. Apksritai tiks viskas, ką sugalvos fantazija.

dar priklijavau lipdukų- žvaigždučių

Taigi, stiklainį išplaunam, nuimam etiketes. P.S. išduosiu paslaptį: jei etiketės klijai pilnai nepasišalino, patepkite tą vietą aliejumi. Palikite penkioms minutėms, o paskui nuplaukite su muilu ar indų plovikliu.

Nusiausintą švarų stiklainį patepame PVA ar panašiais klijais. Šį kartą neskiedžiau jų vandeniu. Ir apibarstome dirbitniu sniegeliu arba smulke druska. Leidžiame išdžiūti. Perteklius lengvai nusipurtys, galima lengvai patrinti. 

Tada puošiam, kaip tik šauna į galvą. Galima dekoruoti ir dangtelį, tačiau manasis pasimetė. Tad stiklainio viršų uždengiau žaislų/pagalvių kamšalu. Galima panaudoti ir paaukoti nereikalingą minkštą žaisliuką. Gavosi toks lyg debesėlis. 

Siūlu apvyniojame stiklainio kakliuka, pritvirtiname karštais klijais. O jau ant siūlo lipiname dekoracijas.

O į stiklainio vidų dedame girliandą su baterijomis. 

Viskas, turime mielą kalėdinį šviestuvą.

jaldija jaldija 12. Nov 2021, 18:43

Labai mielas ❤?Tikrai jaukumo namuose priduoda

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 12. Nov 2021, 00:08

Raganėlės kišenėle, aš tokios tradicijos nežinojau! Labai gražu turėtų būti daugybė žibintų... O smagiausia, jei juos daro patys vaikai!
Egle, man atrodo, gal iš tiesų ankstoka, bet aš po truputuką ruošiuosi, nes paprasčiausiai bijau, kad paskui nespėsiu, arba ką nors pamiršiu 😀 ir šiaip, nuo įkvėpimo priklauso...

raganeleskisenele raganeleskisenele 11. Nov 2021, 16:44

šiandien kaip tik šv. Martynas, vokiečiai ją vadina žibintų švente ir vaikai gamina žibintus, o sutemus būna vaikų su žibintais eitynės. Labai gražus žibintas!

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 11. Nov 2021, 15:48

Kaip fainai, kad jau pradedate ruoštis Kalėdoms, o man dar ranka nekyla 😀 gal gruodį...

floryte floryte 11. Nov 2021, 15:31

Išties mielas?!