Siūlau pažiūrėti: filmas "Siuntėjas"

Siūlau pažiūrėti: filmas "Siuntėjas"

28. Mar 22:31 floryte floryte

   Noriu pasidalinti mintimis apie filmą, kuris galvoje išlieka ne vieną dieną.Tai - 2014 m. amerikiečių filmas  - "Siuntėjas". Patiko labai, tad išties rekomenduoju! Filmas - fantastinis, bet, mano supratimu, tokia fantastika gali kelių šimtmečių bėgyje virsti realybe. Filme rodomas žmonių pasaulis - iš pirmo žvilgsnio - beveik idealus - be konfliktų, skurdo, kiekvienas bendruomenės narys žino savo rolę ir kokia jo gyvenimo misija. Pats filmas didžiąją laiko dalį rodomas nespalvotai, tai dar labiau filmą padaro išskirtinį. Pati žmonių aplinka - tokia tvarkinga, sintetinė, išblizginta, nekelianti emocijų. Žmonės šiame filme gyvena sistemoje, kur jie yra kontroliuojami keleto žmonių, siekiančių, jog žmonės gyventų lyg robotai, neturintys jokių emocijų, jokių savarankiškų minčių ir nukrypimų nuo sistemos. Žmonės gimsta ne natūraliai, bet iš dirbtinio apvaisinimo. Jei gimsta dvyniai, vienas iš jų yra sunaikinamas, kad nekiltų nesklandumų. Filmo siužetas rutuliojasi, kai vienas vaikinas gauna "siuntėjo" vaidmenį ir susipažįsta su kitu "siuntėju", kuris žino ne iliuzinį, sukurtą pasaulį, bet tą tikrąjį - su-  natūralia gamta, tikromis emocijomis ir žmogiškuoju ryšiu. Žinoma, sistemos kūrėjai ir  saugotojai pajunta, kad situacija darosi nevaldoma, ir stengiasi sustabdyti, sunaikinti jaunuolį. Bet jis turi mažą brolį- kūdikį, kuris, kaip ir jis, jaučia emocijas ir kelia grėsmę sistemai. Jaunuolis ima ryžtingai veikti. 

Filmas man taip patiko, kad kitą dieną, beieškodama kokio nors filmo "skaniam" vakariniam pažiūrėjimui, intuityviai radau itin panašų filmą. Tai - "Lygūs" ("Equals", 2016 m.). Dabar net nebegalėčiau pasakyti, kuris iš jų geresnis. Abu - su panašia mintim, susiję su žmonių emocijomis, kas šiandieniniame pasaulyje itin akcentuojama kaip svarbus dalykas žmogaus asmenybės augime. Abu filmus - rekomenduoju!!!

Gal ir jūs galite parekomenduoti puikų filmą (-us)?...

floryte floryte 29. Mar 18:59

Renata, berašydama pamiršau paminėti, kad ir knyga yra! Manau, sūnui tikrai patiks ir filmas!😊

floryte floryte 29. Mar 18:56

Dovile, ačiū, už rekomendacijas! Būtinai žiūrėsiu!😉

Renata_SGI Renata_SGI 29. Mar 11:09

Wow, net nežinojau, kad filmas yra. Sūnus perskaitęs visas šios serijos knygas. Ir liko be galo sužavėtas, tai manau sužinojęs, kad yra filmas puls žiūrėti.

Ačiū, Floryte, jau žinau, ką veiksim per atostogas 😀

Dovileab Dovileab 28. Mar 22:58

Pradžioj pagalvojau, jog apie Equals ir rašot 😀. Esu mačiusi Equals, tikrai motyvas tas pats, labai artimas ir paliečiantis.
Labai rekomenduoju pažiūrėti serialą Queens Gambit. O jei norisi kažko lengvo ir labai gražaus - Emily in Paris 🥰