Raganavimas namuose

Raganavimas namuose

27. Jan 2022, 12:04 Kristina B. Kristina B.

Kiekvienai mamai reikia būti truputį raganai. Mokėti įkalbėti vaikus išsižioti odontologo kėdėje, užliūliuoti laukiant eilėje, paburti kambariuose, kad šie būtų tvarkingi, nubaidyti visokias pabaisas, paversti pelenę gražuole ir t.t. Raganavimo mūsų gyvenimuose gana daug, o man tokio meno ypač prireikė, kai susidūriau su vaikų nevalgumu. Ach, šito nevalgysiu, o šitas neskanu, šito aš nenorėjau, o šitas iš viso bjauru... esat girdėję? Aš tai tikrai girdėjau. Todėl nutariau pasitelkti šiek tiek magijos. 

Yra tiek daug magijos rūšių, kad kartais sunku susigaudyti nuo ko pradėti. Turbūt reiktų rinktis tai, kas artimiausia Jums ir vaikui. Maniškiai, du išdykę berniukai, vargu ar padės uždegta žvakė ar dailiai padengtas stalas (bandžiau, nepadėjo tikrai), užtat jiems labai patiko mintis, kad maistas gali turėti magiškų galių. Lengviausia pasitelkti spalvas. Sakydavau, kad oranžinė suteiks drąsos ir papjaustydavau morkų, žalia - suteikia bendrumo jausmo su pasauliu ir gamta ir paskatindavau sugraibyti tuos kelius žirnelius maiste, raudona - energijos, jei norite būti greičiausi ir stipriausi, ruda - padės išlikti praktiškiems ir mažiau skraidyti padebesiuose, sakydavau įberdama grikių. Galima ieškoti ir konkrečių maisto produktų, štai puikus įkvėpimo šaltinis

Kai ką galime pasilikti tik sau, pvz., baltas maistas padeda vaikams pasijusti mylimiems ir apgaubia juos mamos pieno šiluma. Beje, mažiausiai vertingas. Šį poveikį jaučiu ir ant savęs, kartasi, kai būna liūdna, būtent baltas maistas geriausiai užkemša visas vidines skyles. Deja, tai saviapgaulė, tad nepasiduokite tam. 

O kur dar prieskoniai! Ar žinojote, kad pipirai padeda suvaldyti situaciją? Druska išsklaido neigiamą energiją, apsaugo nuo blogio. Krapai vilioja sėkmę, bazilikai traukia džiaugsmingas akimirkas ir pinigus. Cukrus visada paguos liūdinčius. 

Turiu pasakyti, šie pasižaidimai jei ir nepadėjo, tai bent pralinksmino :) bet truputį ir padėjo, bent jau dabar, kai truputį paaugo, nebemeta iš lėkštės morkų ir žirnelių, o raudona paprika vis dar mėgstamiausia daržovė. Spalvų terapiją galima pratęsti ir staltiesėmis, bei žvakėmis. 

Šios žinios ne iš vienos knygos, tiesiog daug skaitant prisigraibai po trupinėlį tai iš ten, tai iš šen. 

O kokių raganavimų turite Jūs?

 

 

floryte floryte 31. Jan 2022, 23:36

Gal ir tiesa! Maniškė dukra tai labai domisi, kokių vitaminų turi vienas ar kitas produktas ar daržovė. Dažnai pasijungiu "google", kad pasitikslinčiau, ką atsakyti savo aštuonmetei?.

Kristina B. Kristina B. 29. Jan 2022, 07:16

Čia kaip su Kaledu seneliu, kai supras - nebereikės. O maisto magiškos savybės žinomos nuo seno, dar vedose maistas yra šiltas ir šaltas, afrodiziakai visokie ir t.t. Paprikos tikrai teikia žvalumo, gerina virškinima ir turi daug antioksidantu, na, o sveikas zmogus gali buti ir drasus 😀 ( komentuoju iš telefono, tai ne visos lietuviškos raidės yra, atsiprašau dėl to)

floryte floryte 28. Jan 2022, 19:57

Bet koks bus nusivylimas, kai vaikas supras, kad tas oranžinių daržovių valgymas - niekaip nesusijęs su drąsa!!?