R.Mauricienė – apie svetimų žmonių patarimus: padėkokite, bet neimkite į širdį

R.Mauricienė – apie svetimų žmonių patarimus: padėkokite, bet neimkite į širdį

13. Nov 2022, 14:32 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Jaunos mamos augindamos vaikelį patiria gausybę gražių ir jausmingų akimirkų, tačiau ne paslaptis, kad jas neretai lydi ir įvairūs iššūkiai. Žinomam asmeniui šiuos aspektus išgyventi gali būti kur kas sudėtingiau – juk tavo kasdienybę stebi tūkstančiai žmonių. Šalyje gerai žinoma makiažo meistrė ir nuomonės formuotoja Reda Mauricienė atskleidė, kaip jai pavyksta susidoroti su nemaloniais komentarais ir kas palengvina kasdienius vaikų auginimo procesus.

Svetimų žmonių komentarai – nemalonu

R.Mauricienė pasakoja, kad „Instagram“ platforma į jos gyvenimą įsipaišė gerokai anksčiau, nei išpopuliarėjo plačioje visuomenėje. Iš pradžių ji dalindavosi kasdienybės akimirkomis, vėliau ten atsirado ir šeimos nuotraukų. Reda prisipažįsta, kad niekada nesiekė išpopuliarėti, tiesiog nevengdavo sakyti savo tvirtos nuomonės, o tai žmonėms pasirodė įdomu.

Tapusi mama, nuomonės formuotoja savo įsitikinimų ir vertybių nepakeitė – šeima išliko svarbiausiu prioritetu, o socialiniai tinklai – skirti dalintis idėjomis su bendraminčiais. Reda tikina, kad iki šiol stengiasi į viską žvelgti pozityviai ir net socialinėje erdvėje vengia negatyvių ir nemalonias emocijas keliančių įrašų ar naujienų, tačiau pasitaiko atvejų, kada negatyvo sulaukia pati.

„Nemalonu, tačiau kartais sulaukiu nejaukių žinučių, kaip ir kiekvienas žinomesnis asmuo. Kai pirmoji atžala buvo mažesnė, svetimi žmonės drąsiai reikšdavo savo mintis, ką neva darau ne taip ar neteisingai. Tačiau turiu gana tvirtą savo nuomonę ir vertinu pačios sukauptą patirtį, o ir mano šeima yra visada pasiruošusi padėti, todėl svetimų žmonių patarimai man nėra labai aktualūs. Juolab, esu įsitikinusi, kad nė vienas pašalinis žmogus geriau už pačius tėvus nežinos, ko reikia jų vaikui ar jiems patiems“, – sako R. Mauricienė.

Sutaupyti laiko – įmanoma

Pasak moters, ji stengiasi kuo daugiau laiko leisti su atžalomis, todėl į kasdienybę įtraukia tam tikrus procesus palengvinančius įrankius, tokius kaip pientraukis, kūdikių maisto trintuvas bei speciali vaizdo kamera. Visa tai padeda sutaupyti laiko buityje ir skirti daugiau dėmesio vaikučiams.

„Gana ilgą laiką naudojau „Philips Avent“ kūdikiams skirtus prietaisus, kurie labai palengvino mažųjų priežiūros rutiną. Ypač sužavėjo vaikų priežiūrai skirta aukštos kokybės vaizdo kamera, kurios dėka ne tik gali stebėti atžalas, kad ir ką bedarytum, ar kad ir kur bebūtum, bet ir užmigdyti vaikutį su integruotomis lopšinių melodijomis.

Kiekviena mama jaudinasi vos iškeldama koją iš namų, ar vaikučiui tikrai viskas bus gerai, tačiau vaizdo kameros dėka, tuo nuolat įsitikinu pati. Taip pat džiaugiuosi ir specialiu maisto trintuvu – jis tikras pagalbininkas. Juk niekam nesinori plauti kalno indų, kai reikia paruošti vos 100 ml košės, nes visa tai užima tikrai ne trumpą laiko dalį“, – pasakoja R. Mauricienė.

Dalijasi patarimu

Vizažistė sako, kad šeima yra asmeninė tvirtovė, o visi kiti yra tarsi lankytojai. Anot jos, tik patys žmonės gali šią tvirtovę apsaugoti ir apginti savo vidinę būseną, todėl nereikėtų jaudintis ar sielvartauti dėl to, ką sako svetimi asmenys.

„Jaunos mamos į viską ir taip žvelgia jautriau, nei įprastai, o kartais žmonės, norėdami primygtinai patarti, gali priversti jas jaustis dar blogiau. Patarčiau klausyti mamų, seserų bei artimų draugių patarimų bei rekomendacijų, nes būtent jos žinos kada ir kaip pasidalinti patarimais. Kai kažkas iš šalies pakomentuoja, kaip auginate savo vaikus, padėkokite, tačiau nepriimkite į širdį“, – pataria moteris.