Prisilietimai turi fėjos galių

Prisilietimai turi fėjos galių

17. Apr 2015, 12:25 Gintarep Gintarep

Prisilietimai... Labai miela ir naudinga tema. Žinoma, jų būna ir be projekto, bet paskatinta šios užduotėlės, savaitėlė tapo dar mielesnė ir meilesnė.

Dažnai pagalvoju, ar rasime Mama (iš didžiosios raidės), kuri nenorėtų/negalėtų prisiliesti prie savo tobūliausio kūrynuko?

O kaip pas mus dažniausiai vyksta?

Ryte žadindama savo princesytę padarau mini masažiuką, dar pakutenu, apipilu bučkiais... tai ką jūs galvojate? Maniškė pradėjo apsimetinėti,kad dar miega. Vėliau paminės, kad norėtų būti kuo ilgiau keliama.

Palydėjus į darželį dažniausiai  apsikabiname ir pasidaliname bučinukais.

Nuėjus pasiimti irgi  panašus scenarijus.

Atvykus į namučius jau pasikeičia kažkiek programa. Prieš miegelį mes viena kitai darome su aliejuku ar kokiu kremuku nugaros masažą. Kad vaikui tai labai patinka, net nebus diskusijų, bet žinote, šį ritualą aš irgi labai pamėgau, net tėtė pamėgo. Tik vaikas pareiškė, kad jam darbo dvigubai daugiau, nes masažiuką atlieka ir mamai, ir tetei, o mes tik jai.

Po tokių masažiukų vaikas greičiau užmiega ir miegelis kokybiškesnis.

Dar labai vaikas dievina pėdučių masažiuką (ai, kaip aš bijočiau).

O dar kokia nuostabi gydomoji galia. Pvz. jei nežymiai nusibrozdina, tai papūtus tą vietą, iškart atsiranda fėjiškos galios ir nematomos žaizdelės neskauda, o matomą - gerokai mažiau.

Ilgai pavaikščiojus pradeda vaikas sakyti,kad jau kojytes skauda, užtenka ir be jokio kremuko pamasažuoti ir toliau galima tęsti kelionę.

Dar prisilietimai - gera skatinamoji-padrąsinamoji priemonė. Jei uždedi ranką ant petuko ir pagiri, tai laimės visiems metams į priekį.  Tuomet vaikas nieko neprašomas pasiprašys pats padėti/padaryti.

Tad lieskime, glostykime, masažuokime ir gyvenimas taps spalvingu bei  prasmingu:mažiau puls ligelės, geriau tarpusavyje sutarsime, nebūsime pavargę, jausimės reikalingi ir t.t.

Dar manyčiau ir naminiai gyvūnai turi įtakos. Kaip dukrytė katinėlį "bemyluotų" visvien jis su ja. Su šuniukais irgi panašiai, bet kai jie dideli, tai vaikas prisibijo taip "meiliai" bendrauti.

Matyt vaikui svarbu, kaip  vedamės už rankytės susikabinusios, kad net katinėlį taip pavedžioja.

Galėčiau pasakoti ir pasakoti. Bet juk ir taip viskas aišku... Juk ir pačios dieviname prisilietimus, ane?

mama ingrida mama ingrida 18. Apr 2015, 06:38

👍😀

Liucyte Liucyte 17. Apr 2015, 20:14

👍