PRATIMAI SU KAMUOLIU

PRATIMAI SU KAMUOLIU

12. May 2010, 00:00

Tęsiame pratimų ciklą toms moterims, kurios po gimdymo ar tiesiog beaugindamos vaikelį panoro sustangrinti išglebusį kūną. Šįkart pratimukai su kamuoliu padės stiprinti kojų ir pilvo raumenis.

 

Pratimukus komentuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ kineziterapeutė Loreta Sapežinskienė, o juos atlieka viena iš projekto „Pasitik pavasarį lieknesnė“ dalyvių Viktorija (zaliaake). 

 

1 pratimas

{pic:1}


Gulime ant nugaros. Apkabiname abiem kojom kamuolį, keliame jį į viršų ir nuleidžiame. Šlaunys nejuda, lenkiame tik per kelius.  Būtinai kvėpuojame. Kartojame 15-20 kartų.

 

2 pratimas

{pic:2}

Ištiestas kojas dedame ant kamuolio. Pailsime minuutėlę. Štai toks poilsio pratimas.

 

3 pratimas

{pic:3}

Nustumiame kojomis kamuolį (nepaleidžiame jo), rankos prie šonų, keliame dubenį ir pritraukiame kamuolį abiem kojom. Dubuo pakeltas. Jei sunku, galime šį pratimą daryti su pertraukomis. Dirba užpakaliniai šlaunų raumenys ir pilvas. Darome15-20 kartų, tačiau pradedantiems užteks ir 10 kartų.

 

4 pratimas

{pic:4}

Kojos ištiestos ant kamuolio, rankos prie šonų. Lenkiame koją per kelį ir šiek tiek pakeliame galvą. Tada vėl pastatome koją ant kamuolio, dubuo pakeltas. Taip pakaitomis – vieną kitą koją.

 

5 pratimas

{pic:5}

Sulenktas kojas uždedame ant kamuolio (kad kamuolys atsidurtų prie šlaunų), rankos virš galvos (žr. pav.). Ir darome paprastus atsilenkimus.

 

6 pratimas

{pic:6}

Tai patimukas įstrižiniams pilvo raumenims. Vieną koją užkeliame ant kamuolio, kitą sulenkiame per kelį ir jį bandome pasiekti su priešingos rankos alkūne. Panašiai kaip čia pratimai-pilvo-presui-04-27 (pratimas nr.2), tik ten darėme be kamuolio. Su viena koja ir ranka padarome tokius atsilenkimus 15 kartų ir tiek pat su kita koja.

 

7 pratimas

{pic:7}

Kojos ištiestos ant kamuolio, pakeliame dubenį, rankos prie šonų, įtraukiame pilvą, iš lėto dubenį leidžiame, bet ant žemės visiškai nenuleidžiame ir vėl keliame į viršų (pilvas įtrauktas). Kartojame 15-20 kartų.

 

Nuotraukos - fotografės Kristinos Sereikaitės

 

Pratimus pilvo presui rasite čia:

http://www.mamyciuklubas.lt/pasitik-pavasari-lieknesne/pratimai-pilvo-presui-04-27

 

13. May 2010, 10:01

reiks ir man siand pameginti 😀 apibegsiu kilometraza savo vakare o paskui pratimus ismeginsiu 😀

12. May 2010, 22:24

Mm,reikes pabandyti,juk norisi padailinti savo kuneli😉

12. May 2010, 20:22

Ačiū 🌷 Pažiūrėsiu būtinai, noriu toki įsigyti ir pamėginti 😀 Gal ir man patiks 😀

12. May 2010, 19:02

Kaip saunu! Kaip tik kamuoli esu isigijusi,dekui uz pratimuku parodyma.Ilgai masciau,kokia priemone,kai namie nera daug vietos,nusipirkti..I sporto sale nebera laiko visiskai nulekti,treniruokliai trukdytu namie tikrai..,o va kamuoliu labai dziaugiuosi 😀.Beje,ivairus pratimai su kamuoliu yra youtube.com.Ivedus paieskoj ab ball exercise,bus begale sudetingesniu ir lengvesniu pratimu.Sekmes visom.

12. May 2010, 17:59

doovvile ačiū, išties stengiuos sportuot savo malonumui, kai pamatai rezultatus, tai išvis😀 o pan. kamuolių yra pirkti bet kuriam prekybos centre, pirkau tokį didelį kartu su pompa vln Rimi, bet mačiau ir kt pardėse😀 kainos tikrai nėra didelės😉

12. May 2010, 14:55

Šaunu, išbandžiau anuosius, darau iki šiol kai kuriuos, pabandysiu ir šiuos tik kamuolys mažesnis 😀

12. May 2010, 14:35

as tik atsitupimus darau nes kazkaip aptingstu atsilenkimus daryt 😀

12. May 2010, 14:34

Šaunuolė Viktorija! 😀 Malonu žiūrėti, kai šitaip su noru sportuojama 😃 🌷 Gaila kamolio tokio neturiu... ☹

12. May 2010, 14:07

reikes isbandyti,kaip tik turiu toki dideli kamuoli 😉