Po gimdymo į mano gyvenimą pasibeldė migrena

Po gimdymo į mano gyvenimą pasibeldė migrena

10. Apr 2010, 09:00

 

Keista, bet dvidešimt šešerius gyvenimo metus nežinojau, kas yra galvos skausmas. O dabar jis mane lydi dažnai.

 

Viskas prasidėjo po gimdymo, kai baigėsi pienelis ir nustojau žindyti savo mažylę. Atrodo, iš niekur prasidėdavo stiprus galvos skausmas, o paprasti nuskausminamieji jo nenugalėdavo. Iš pradžių į jį nekreipiau dėmesio, maniau, viskas nuo nuovargio.

 

Bet kai skausmas trukdavo kelias paras ir pereidavo į pykinimą ir vėmimą, sunerimau. Nes tuo metu nepajėgdavau padaryti nieko, tik guosdavo mintis, kad vyro darbo grafikas neįpareigojantis, jis yra namie ir gali pasirūpinti Andrėja.

 

Aš gulėdavau paslika lovoje, prisidėjus šaltų kompresų ant galvos, kurie manęs negelbėjo.

 

Neiškenčiau, užsirašiau pas gydytoją. Atlikus kelis galvos tyrimus, išgirdau verdiktą – „Jums migrena“. Tą pačią akimirką mane išpylė šaltas prakaitas, nes neurologė pasakė, kad tai nepagydoma liga ir man reiks su ja išmokti susigyventi.

 

Mintyse galvoju: „Susigyventi su tokiu skausmu? Lengva pasakyti“. Neurologė man davė kelis svarbius patarimus, kadangi migrena iš esmės įtampos liga, man ji patarė pradėti keisti savo gyvenimo būdą, kad suretėtų migrenos priepuoliai. Visų pirma, ji man liepė:

 

- sureguliuoti savo miego ciklą. Nes jau rašiau jums, mielosios mamytės, kad mūsų Andrėja be pirmos valandos nakties neidavo miegoti, tad ir aš pirmą valandą atsigulus miegodavau iki vienuolikos ryto. Neurologė man paaiškino, kad čia labai yra blogas įpratimas, kuris ne į naudą ne tik man, bet ir dukrytei. Tad pasiklausius jūsų patarimų vargais ne galais,pavyko paankstinti Andrėjos miegelį naktinį ir jau 23 val. mes pradedame sapnuoti savo pirmąjį sapnelį.

 

- atsisakyti migrenos priepuolius skatinančių produktų: kavos, šokolado, fermentinio sūrio, raudono vyno, riešutų. Čia man jau tapo kur kas sudėtingesne užduotimi. Kadangi, atsisakyti tokio malonumo, kaip rytinis kavos puodelis, man yra labai sunku. Tad po truputį, tačiau vis bandau atsisakyti šių mano išvardintų produktų. Ko gi nepadarysi dėl geros savijautos, ar ne?

 

- pradėti vesti skausmo kalendorių, t.y., žymėti, kokiu dažnumu pasikartoja priepuoliai. Gal pasimatys kažkokios tendencijos, padėsiančios atskleisti, kas labiausiai įtakoja priepuolius. Ir žinote, ką pastebėjau? Sureguliavus miego ciklą, skausmai užeina kelios dienos prieš ir po menstruacijų. Vadinasi, mano galvos skausmą labiausiai įtakoja hormonų svyravimai.

 

Tad dabar mane guodžia viltis, kad kai visiškai atsistatys organizmas po gimdymo ir susinormalizuos hormonų gamyba, aš pamiršiu šiuos migreninius galvos skausmus visam gyvenimui.

 

Todėl mamytės, noriu ir jums patarti, jeigu jus kamuoja galvos skausmai, stebėkite, nuo ko jie dažniausiai prasideda, gal tada pavyks juos pažaboti.

 

10. Oct 2010, 20:53

😀

10. Apr 2010, 14:24

volunge, as ta pati darau. ikalu vasituka ir i lovyte, kad niekas netrukdytu, dar salti kompresai palengvina skausma..

10. Apr 2010, 13:07

teko ir man su šiuo skausmu draugauti , greitas gyvenimo ritmas, įtemptas darbas niekaip nedavė atsikratyti šio skausmo .Tik išėjus į dekretines mano galvos skausmas po truputį pasitraukė , labai tikiuosi , kad ir nebegryš...

10. Apr 2010, 12:23

Turiu šią bėdą seniai. Skausmai mane kankino ir nėštumo metu ☹ Jokių vaistų negalėjau gerti, gydytoja išrašė tik magnio. O šiaip vienintlė veiksminga priemonė palengvinti priepuolį (bent jau man) yra vos pajutus simptomus prigert vaistų ir eit atsigult. Tikrai žiauru, kai skausmas priveda iki pykinimo, erzina mažiausias garsas, kvapai...

10. Apr 2010, 11:10

as turejau sia beda ir pries nestuma ☹ niekam nesiulyciau to skausmelio pajust

10. Apr 2010, 11:10

as turejau sia beda ir pries nestuma ☹ niekam nesiulyciau to skausmelio pajust

10. Apr 2010, 10:19

as taip pat pries gimdima neturejau galvos skausmu. bet po gimdymo prasidejo skausmai. i savaite 1-2 karr#tus skausmai mane aplanke. apie migrena negalvojau, galvoju man skaudimas buna. skausmai buna is piekio is galo.bet isgeriu tablete ir praeina. manau tai nuo per dazno sedejimo prie kompo ir del blogo miego. reikia ilsetis dazniau. ir su vaiku geriau pamiegot pietu miego, nes nakti nedamiegu, bet ne, as sedziu prie pc😀

10. Apr 2010, 09:27

o man niaurologe patare vos pajutus kai prasideda migrena gerti citramona, aspirina ar analgina. Dar buvo israsius vaistus nuo migrenos bet perspejo kad jie gali nepadet ☹ taip kad dabar namie visada turiu bent viena is isvardintu vaistu ir tik nors kiek pradedu jaust skausma isgeriu viena tablete. Nepatikesite bet ilgainiui ismokau to isvengti ir galiu pasidziaugt kad tikru migrenos priepoliu nebejauciu jau senai. Ir valgau sokolada(be kurio negaliu gyvent 😃) ir miegas kad ir nedamiegu tuomet diena pasnaudziu su groziu 😀