Pirmosios Velykų dovanos pakeliui

Pirmosios Velykų dovanos pakeliui

26. Mar 11:54 Renata_SGI Renata_SGI

Kad jau šios Velykos ir vėl toli nuo artimųjų belieka išnaudoti vyro darbo privalūmus ir sukrauti krepšelį-lauknešėlį anytai. 

Patys negalėdami nuvykti aplankyti močiutės, įgalinome tėtį, važinėjanti darbo reikalais tarp savivaldybių, užsukti ir palikti saugiu būdu mamai Velykines dovanas.

Vaikai patys nupiešė atvirukus, Gabrielė dar sugalvojo padaryti kiaušinių girliandą močiutei. Mūsų merginos fantazija nuolat veikia, ir jai nereikia ieškoti rankdarbių idėjų. Kas šaus į galvą - eis ir pamėgins. 

Pavasarinė puokštė kačiukų vaikų rankomis rinkta. Ko gero geresnių gėlių artimiesiems ir negali būti, nei anūkų rankomis parneštos šakelės. Beliko tik aprišti kaspinėliu.

Margučių dar neturime, tad lepinsime močiutę dviejų skonių pyragais. 

Vienas super duper greitai paruošiamas drėgnas obuolių pyragas, kurio gamyba užtrunka greičiau nei nulipdyti kotletus.

O kitas trupininis, kurio skonį kas kartą keičia vis kita uogienė. Tad kiekvieną kartą šis pyragas gali įgauti vis naują vaizdą ir pamaloninti gomūrį įvairiais uogų potėpiais.

Trupininis pyragas taip pat lengvai gaminamas, tik aš dažnai pamirštu iš kameros išimti sviestą, ir jis būna per kietas, jei nusprendžiu dabar ir čia jį iškepti. Bet tai puikus sprendimas norint sunaudoti užsistovėjusias uogienes ar laukiant svečių.

 

Na, ir žinoma, kaip be silkutės. Jokios šventės mūsų namuose nepraeina be sluoksniuotos silkės. Mano mama juokiasi, kad tai jau tapo mano firminiu patiekalu kiekvienam susibūrimui. O tėvams atvykus kas kartą dar ir dubenėlis keliauja lauknešėliu namo-kitai dienai pasimėgauti su kava. 

Sluoksniuota silkė recepto nereikalauja. Bet lai viskas būna vienoje vietoje.

Reikės:

silpnai sūdytos silkės;

su lūpenomis virtų bulvių, morkų, burokėlių;

kiaušinių;

majonezo.

 

Silkė supjaustyti ir dėti ant dubenėlio dugno. Atvėsintas, nuluptas ir sutarkuotas daržoves sluoksniuoti: bulvės-majonezas, morkos-majonezas, burokėliai-majonezas, tarkuoti kiaušiniai. Vualia, silkė paruošta. Čia ilgiausiai trunka daržovių virimas ir aušinimas. Ir, nepagailėti majonezo, kad nebūtų per sausa.

 

 

Tikimės, kad anyta liks nustebinta ir pamaloninta.

 

Gražaus švenių laukimo.

 

Dovileab Dovileab 27. Mar 18:49

Kaip jaukiai jau laukiate artėjančios šventės 🤗