Patarimai, kaip eksperimentuoti su kava ir atrasti netikėtus skonius

Patarimai, kaip eksperimentuoti su kava ir atrasti netikėtus skonius

20. Jun 2023, 17:13 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pexels.com nuotr.

Geriant kavą lengva susikurti rutiną. Mėgaujamės tos pačios rūšies kava, naudojamos tos pačios kavos pupelės ar net kaskart lankomės tuose pačiuose kavos namuose.

Tačiau to daryti nereikėtų. Kavos rinka yra intriguojanti bei pilna skirtingų rūšių, kuriomis galite mėgautis ar jas atrasti. Pavyzdžiui, vietoje to, kad kasdien gertumėte plikomą kavą, galite pamėginti filtrinį kavos aparatą, kuris pagamins kitų skonių natų turintį gėrimą ir pan. Tad toliau nagrinėjame keletą paprasčiausių patarimų, kaip būtų galima eksperimentuoti ruošiant kavą.

Išmėginkite įvairias kavos pupeles

Paprasčiausias ir lengviausias būdas mėgautis kitokia kava ar atrasti nemėgintų skonių - pakeisti pagrindinį ingredientą. Pasaulyje auginama daugybė skirtingų kavos rūšių, todėl gali būti labai įdomu išsiaiškinti, kokios rūšies pupelės geriausiai tinka jūsų skonio receptoriams.

Turėtumėte išbandyti kavos pupeles iš visų pagrindinių kavos auginimo vietų - nuo Pietų Amerikos iki Afrikos, Azijos ir kitų vietovių. Tokiu būdu sužinosite iš kurių regionų kilusi kava jums priimtiniausia.

Apsvarstykite kavos prenumeratą

Kitas būdas išbandyti ką nors naujo kavos pasaulyje - apsvarstyti prenumeratos paslaugą. Kavos prenumerata gali būti būdas kas mėnesį gauti naujų kavos pupelių ir kitų produktų, todėl galite eksperimentuoti net per daug nesvarstydami. Nauji kavos produktai kas mėnesį pasibels į jūsų duris.

Išbandykite skirtingus kavos paruošimo būdus

Kaip tikriausiai jau žinote, kavos skonis labai priklauso nuo jos paruošimo būdo. Skirtingai ruošiama kava ir, žinoma, skirtingos pieno rūšys garantuos platų kavos gėrimų kombinacijų pasirinkimą.

Nesvarbu, ar esate veganas, ar ne, taip pat galite išbandyti kavą su daugybe skirtingų pieno (o tiksliau augalinių gėrimų) rūšių, o tai ypač pravers, jei ruošiate kavos gėrimus, pavyzdžiui, latte, cappuccino ir pan. Rinktis galima iš avižų, migdolų, kokosų pieno ir kitų itin populiarių augalinių gėrimų tiek tarp veganų, tiek visavalgių.

Išmėginkite šaltą kavą

Dar visai neseniai šalta kava nebuvo toks plačiai pripažįstamas gėrimas, tačiau dabar yra daugybė šaltos kavos paruošimo būdų, kurių skonis gali labai skirtis, palyginti su karštos kavos gėrimais. Nepamėginti šios alternatyvos būtų tikras praradimas, ypač kai siekiama atsigaivinti karštomis vasaros dienomis.

Dalyvaukite kavos degustacijose

Mokymasis vertinti kavos skonį paprastai apima vadinamąjį cupping procesą, kurio metu instruktoriai gali parodyti, kaip reikia vertinti kavą ir suprasti skirtingas skonio natas. Tai gali padėti suprasti iš ko susideda kavos skonis ir tai, ką iš tikrųjų mėgstate kavoje. Taip šias žinias galima pritaikyti ateityje perkant ar ruošiant kavą.

Ekskursija po kavines

Bene smagiausias ir veiksmingiausias būdas išbandyti naują kavą ir tapti drąsesniam - aplankyti kavines ir užsisakyti įvairių gėrimų, kad sužinotumėte, kas jums patinka. Daugelyje kavinių yra dešimtys kavos rūšių, kurias galite išbandyti, ar išmėginti daugybę įvairių priedų, pavyzdžiui, pakeisti pieno rūšį ar į kavą įpilti sirupų.

Tai daryti dar smagiau, jei turite draugą, su kuriuo galite aplankyti kavines ir paversti tai socialiniu įvykiu. Kodėl nepalyginus pastabų apie išbandytas kavos rūšis ir nesužinojus, ką apie tuos pačius gėrimus mano jūsų draugas?

Įsigykite naują kavos aparatą

Jei turite galimybę įsigyti kavos aparatą, tai gali atverti galimybes išbandyti įvairias kavos rūšis. Net kapsulinis ar tabletinis kavos aparatas gali paruošti daugybę skirtingų kavos gėrimų, o naudodami skirtingas kapsules galite atverti naujų skonių pasaulį. Viskas priklauso nuo eksperimentavimo.

Laimei, dabar kaip niekada paprasta surasti įvairiausios informacijos apie kavos pupeles, kavos paruošimo būdus ar įsigyti naują kavos rūšį. Laikas daugiau sužinoti apie kavos pasaulį ir kokios rūšies gėrimus mėgstate labiausiai.