Pašaukit Kalėdinę nuotaiką

Pašaukit Kalėdinę nuotaiką

09. Dec 2019, 15:43 Raudona braškė Raudona braškė

Už lango tokia niūruma, kad net ir namie anksčiau įžiebtos kalėdinės girliandos ar advento vainiko žvakelių šviesa nesuteikia to šventinio džiugesio. Siūlau į rankas čiupti Karen Swan romanus. Tobulos knygos, skirtos širdyje įžiebti Kalėdinę nuotaiką, tikėti stebuklais ir laiminga pabaiga.
"Tobula dovana" skaičiau pačią pirmąją. Įtraukė taip, kad skaičiau ir besimaudydama ir virdama sriubą :D

Tai istorija apie Laurą Kaningem, kuri, bandydama pabėgti nuo praeities, kuria mažutį ir saugų savo pasaulį: ramus mylintis draugas ir augantis juvelyrikos verslas – viskas, ko ji trokšta. Tačiau vieną dieną į duris pasibeldžia Robas Bleikas. Jis nori užsakyti savo žmonai Ketei ypatingą papuošalą. Tai turi būti vėrinys, kurio kiekvienas pakabukas pasakoja istoriją apie Ketę ir svarbiausius žmones jos gyvenime. Šis vėrinys privalo atskleisti begalinę Robo meilę žmonai. Laura žingsnis po žingsnio susipažįsta su geriausiomis Ketės draugėmis ir draugais, jos šeima ir buvusiais meilužiais. Pamažu jį įžengia į Ketės gyvenimą – kerintį turtingųjų pasaulį, kur oras iškvėpintas levandomis, kur savaitgaliai leidžiami prabangiuose slidinėjimo kurortuose, kur geriausi draugai – žavūs, ekstravagantiški ir pašėlę, kur didžioji gyvenimo meilė konkuruoja su aistromis...

Laura sužino vis daugiau, ir palaipsniui jai ima skleistis kita tobulos, žavios, geros ir sėkmingos Ketės gyvenimo pusė. Ketės gyvenimas vis labiau žavi Laurą. Ir ne tik: ją traukia ir besąlygiškai savo žmoną mylintis Robas. Galiausiai paskutinė istorija pakeičia jų visų gyvenimus, ilgai saugotos paslaptys iškyla į dienos šviesą, ir Laurai tenka pasirinkti – gyventi gyvenimą, kurį jį susikūrė ar būti tokia, kokia yra.

Mane asmeniškai knyga sužavėjo ypač lengvu rašymo stiliumi. Skaitosi maloniai, lengvai. Lyg gertum šiltą, kvepiančią arbatą. Gurkšnis po gurkšnio ir istorija skleidžiasi. Kiekvienas skyrius "gyvas", jokių ilgų ir nuobodžių gamtovaizdžių aprašymų ar monologų. Istorija kupina netikėtų vingių, yra žiupsnelis paslapčių, aišku meilės ir kaip ir priklauso Kalėdinei istorijai - nuostabiai fantastiška pabaiga. P.S. knygoje rasite ir taip laukiamo sniego, o herojams švenčiant Kalėdas rodos lyg kartu prie židinio gurkšnotum karštą vyną.

"Kalėdų dovana" šiek tiek nusileido pirmai skaitytai knygai tuo, kad joje šiek tiek mažiau Kalėdinės nuotaikos. Tačiau šioje knygoje gausu nuotykių ir netikėtumų.

Tai žavinga istorija apie keturių moterų draugystę ir, žinoma, meilę – prarastą ir vėl atrastą. Kesė,iš keturių draugių ištekėjo pirmoji. Ir štai po dešimties santuokinio gyvenimo metų Škotijos užkampyje jos santuoka staiga subyra į šipulius. Tačiau kam gi būtų geriausios draugės, jei nesugalvotų, kaip ištraukti vyro išduotą Kesę iš sielvarto liūno? Ji per ilgai užsisėdėjo Škotijoje, ji nepažįsta nei gyvenimo, nei savęs. Jai reikia suprasti, kas ji yra ir ko ji iš tiesų nori!
Taigi, didieji Kesės pasikeitimų metai prasideda: ji po keturis mėnesius turi viešėti pas kiekvieną draugę Niujorke, Paryžiuje ir Londone. Iš nedrąsios provincialės ji tampa mados užkulisių žinove, iš keksiukų mėgėjos – liekna širdžių ėdike… Stulbinamai pakeitusi savo išvaizdą ir gyvenimo būdą, Kesė bando surasti ir naują meilę. Niujorkas, Paryžius ir galiausiai Londonas Kesę iš pradžių šokiruoja, trikdo, bet kartu žavi. Draugių gyvenimai tokie skirtingi! Kesė vos spėja paskui jas ir kūliais besiverčiantį naują gyvenimą, rinkdamasi vyrus, tarp kurių turi būti ir tas vienintelis

Nors visoje istorijoje tų Kalėdų ne tiek jau ir daug, tačiau finalą vainikuoja tobulai Kalėdinė nuotaika.

Rekomenduoju šias knygas toms, kurios pasiilgo paprastų, lengvai skaitomų, bet nebanalių istorijų. Drįsčiau teigti, kad šios Karen Swan knygos skirtos mamoms su mažais vaikais, nes netikėtai nutraukus skaitymą per pusę puslapio minties tikrai nepamesi. Tai knygos, kurių turinys jaukiai nugula į širdį ir neapsuka galvos sunkiomis mintimis.