Ką daryti, jei draugas siūlo nutraukti nėštumą?

Ką daryti, jei draugas siūlo nutraukti nėštumą?

26. Sep 2023, 15:32 Irma86 Irma86

Sveikos, merginos, 

Norėjau tiesiog pasipasakoti savo situaciją, labai sunku šiuo metu. Su draugu esame kartu 8 metai, mums po 37 ir 38 metai, gyvenam užsienyje. Taip atsitiko, kad neplanuotai pastojau, pamiršau išgerti tabletę. Vaikutį planavome po poros metų (kadangi mano draugo nebaigtos studijos, kuriuos reikalauja labai daug finansų ir psichologinės ištvermės) liko metai laiko. Aš dirbu, galiu finasiškai išsilaikyti, tačiau draugas prašo darytis išvalymą ir palaukti, kol baigs studijas ir susiras darbą, kad būtume apsirūpinę.

Kasdien vis sulaukia spaudimo, kad pasidariau išvalymą, bet aš to nenoriu. Pasakiau, kad grįšiu viena į Lietuvą ir užsiauginsiu viena vaikutį, bet jis nesutinka, sakė, neleis vienai išvažiuoti, nepaliks vienos su vaiku. Negana to, šiandien atėjo jo mama pakalbėti su manimi, kad priimčiau tinkamą sprendimą, juk dabar nelabai geras momentas auginti vaiką, o ir jos sūnus dabar nenori vaikų kol kas. Iš jos pusės jokio palaikymo, kad pasilikčiau vaiką. Po tiek metų pasimatė tikras žmogaus veidas. Na, spaudimas psichologiškai iš visų pusių, labai sunku nepasiduoti jų įtakai, bet stengiuosi iš visų pusių.

Gal buvo kam panaši situacija, kaip jūsų istorija pasibaigė?

Ačiū.

LeiMa LeiMa 28. Oct 2023, 17:24

Kaip liūdna skaityti tokią istoriją. Stiprybės Jums! Žinokite tik Jūs viena žinote koks sprendimas yra tinkamas. Patikėkite savimi ir laikykitės jo, neleiskite niekam už Jus spręsti. Bjauru skaityti, kad vaikino mama Jums spaudimą daro neva ragina pasirinkti teisingą sprendimą. Siųskite ją kuo toliau. Tegu ji pati daro taip, kaip nori, o Jūs pati spręskite kas teisinga, o kas ne. Jei pasiduosite kieno raginimams, gailėsitės visą gyvenimą, o jei darysite taip, kaip širdis sako, žinosite, kad tai Jūsų pasirinkimas ir prisiimsite už jį atsakomybę. Jei žinočiau Jūsų kontaktus, norėčiau padėti. Na, bet Lt yra visokių ir įstaigų kaip Neplanuotas nėštumas ir kt, kur galima kreiptis. Ir žinokite praktikoje labai dažnai pasitaiko, kad po nutraukto nėštumo poros išsiskyria,net ir tos, kurios daug metų buvo kartu, net ir tos, kurios vaikus planavo ateityje. Matyt didelis psichologinis sukrėtimas yra nėštumo nutraukimas. Manau Jums tokioje situacijoje taip pat gręsia išsiskyrimas. Nesvarbu ar nutrauksite nėštumą, ar ne. Tai reikėtų sau atsakyti ar prisiimate atsakymybę auginti vaikutį,ar prisiimate atsakomybę nėštumą nutraukti. Ir taip daryti. O santykiams jau dabar yra išbandymas.