Namuose trūksta jaukumo? 3 unikalios idėjos, įkvėpsiančios šilumos

Namuose trūksta jaukumo? 3 unikalios idėjos, įkvėpsiančios šilumos

04. Jun 15:05 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pexels, George Milton nuotr.

Kiekvienas iš mūsų norime sugrįžti į jaukius namus, kuriuose malonu leisti laiką. Tam, kad namų atmosfera iš tiesų spinduliuotų jaukumu ir šiluma, reikia įdėti šiek tiek pastangų. Tad toliau pasidalinsime keliais lengvai būdais, kurie leis be vargo sukurti ne tik jaukesnę, bet ir savitą aplinką.

Kvapnios interjero detalės

Vienas iš lengviausių būdų, leidžiančių sukurti norimą nuotaiką erdvėje, – unikalūs ir širdžiai mieli kvapai. Tinkamai parinkti difuzoriai, kvapnios žvakės ir, žinoma, ilgai išliekantys namų kvapai su pagaliukais leis sukurti jaukumu alsuojančią atmosferą. Be to, stilinga išvaizda pasižyminčios detalės papildys puoselėjamą interjerą.

Svetainėje rekomenduojama naudoti vanilės, sandalmedžio ar vaisių mišinio kvapus, miegamajame – levandų, ramunėlių ar švelnių gėlių, o vonios kambaryje – eukalipto, jūros ar miško. Vaikų kambaryje patariama naudoti itin švelnius ir kuo natūralesnius aromatus.

Apšvietimo elementai

Jaukumą namuose taip pat galima sukurti įvairiais apšvietimo elementais. Patariame neapsiriboti vien tik lubose įrengtais šviestuvais, verčiau rinktis eklektiškus, skirtingo stiliaus šviestuvus ir jais kurti apšvietimo „sluoksnius“, pabrėžti tam tikrus akcentus. Geriausia, jeigu šviesa būtų ne balta, bet gelsva, tai leidžia kurti kur kas jaukesnę aplinką. Modernus variantas – nedideli šviestuvai, kurie spinduliuoja prigesintus sodrius raudonos, oranžinės, melsvos ir žalsvos atspalvius. Toks pasirinkimas idealus vakarams šiuolaikiškose erdvėse.

Papildomi tekstilės elementai

Kilimais, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, pledais ir užuolaidomis galima lengvai suteikti namams jaukumo. Pavyzdžiui, kilimas šalia sofos ar minkšto kampo ir po valgomojo stalu ne tik sukurs jaukesnę atmosferą, bet ir leis vizualiai atskirti skirtingas zonas erdvėse. Patogios, stilingos pagalvėlės ir purus pledas leis patogiai įsitaisyti ir sušildys leidžiant vakarą namuose.

Atsižvelgus į aukščiau pateiktus patarimus, galima lengvai sukurti aplinką, kurioje gera leisti laiką. Tiesa, svarbu nepamiršti visus šiuos elementus suderinti tarpusavyje, nes taip išlaikomas stiliaus balansas. Modernios erdvės stilistiką leis atskleisti vienos kvapų natos, apšvietimo ir tekstilės sprendimai, o štai klasika alsuojančius namus papildys kiti šių detalių pasirinkimai.