Mūsų šeimos esamos ir būsimos Šv. Velykų tradicijos

Mūsų šeimos esamos ir būsimos Šv. Velykų tradicijos

03. Apr 22:10 Gintarep Gintarep

Velykoms mes pradėjome ruoštis beveik po Kalėdų. Dovanas per dieną ar dvi nepasigaminsi, tad tenka viską apgalvoti iš anksto. Karantino metu vaikas išnaudojo kiekvieną laisvą minutę. Bandėme kiek galima daugiau susirasti virtualių užsiėmimų. Virtualios pamokos-dirbtuvėlės pas mus vyko pvz taip:

vienoje rankoje puodelis į kurį laša klevų sula, o kitoje mobiliukas su pamokėlėmis-dirbtuvėlėmis,  darant žingsnius irgi ne tik žingsniavome: mokėsi vaikas eilėraščius, užsienio kalbos žodžius ir t t. . 

Dukrelę domino mezgimas. Virtualių pamokų dėka ne tik pramoko, bet ir išmoko taip, kad kojines pradėjo megzti dovanoms.

Net neabejoju, kad dovana gavėjui tiks ir patiks.
Atvirukus siųsime šįmet elektroninius. Vaikui piešimas, nesvarbu kokia forma -  malonumas, poilsis.

Tai ir šioje srityje vaikas ilsėjosi. 
Darėme kokodame:

žemių-vandens košė suminkoma į rutulį,jei per skysta, išspausti vandenį, suspaustą rutulį apvynioti samanomis, paliekant viršų, kad galėtume pasėti sėklytės ar svogūną, sutvirtinti samanas siūlu, apvyniojant aplink. Tai padarius, galima pasigaminti kabinimui virvutę, įdėti samanų vazoną ir pakabinti šviesioje vietoje. Laistoma, kelias minutes įmerkiant į talpą su vandeniu, vėliau nuvarvinti ir vėl pakabinti, kur kabojo. Mūsų gėlyte Šv. Velykoms padovanojo žiedą.

Esame nerealiai laimingi ir pakylėti. 
Tęsiame tradiciją - meniški sausainiukai-meduoliukai.

Šįmet jie sutapo su technologijų pamokomis mokykloje. Tešlos receptas buvo duotas, niekas neprašė, kad jie būtų meniški. Bet ar kas draudė? Tik mokytoja pasidomėjo ar jie tikrai vaiko. 
Šakeles į namus pradėjome nešti, gal prieš 2 savaites. Tai dabar turime jas žaliuojančias.
Vazelę ir lėkštutes dukrelė pasigamino per virtualias dirbtuvėles gal prieš mėnesį.

Tiesa, tų dirbtuvelių buvo tematika truputuką kitokia, bet jose būna laisvė - darai nebūtinai ką tau siūlo - rodo. Gali ir pats tapti rodytoju. Ten kūrybiškumas liejasi laisvai ir svarbiausias tikslas, kad prieš dirbtuvėles nereikia(tiksliau negalima) nieko pirkti, privalai iš turimų medžiagų (tiksliau šlamšto) gaminti. 
Oliziukai

irgi pas mus bando auginti plaukiukus. Šįmet išbandėme su kukurūzų sėklomis. Nesigailime. 
Kiaušiniams dažyti natūralūs dažai irgi laukė šios dienos,nes mes viską planuojama iš anksto.
Turbūt labiausiai išskirsiu mūsų firminiu dažus iš kaktusų vaisių.

Sultis gaminamės patys, jei atsiranda galimybė kaktusų vaisių prisirinkti. Laikome šaldiklyje, o kai reikia atsišildome ir vartojame. 
Bandėme meną su raudonu vynu.

Patiko. Kitąmet bus jau tradicija ne tik svogūnų lukštai, kaktusai, bet ir vynas. 


Pvz vienų dirbtuvėlių metu atradome iš juodojo serbento dažus. Dar kitose gavome idėją - samanų lizdelius margučiams. 


Neslėpsiu, buvo ir taip, kad vienu metu vyko net 3 renginiai. Sakysite užėmėme kažkieno vietą ir dalyvavome nekokybiškai? Dar ir kaip kokybiškai, nes mūsų 3:vaikas,mama,tėtė. Susiskirstome kas kur dalyvausime, dalyvaujame ir po to, patys viens kitam pravedame mokymus - perteikiame žinias. O bežiūrint online ar kas draudžia naudoti dirbtinį intelektą? Jo pagalba, mūsų perteikiama info tampa dar labiau patrauklesnė, mokomės perteikimo meno, kuris bus vaikui ateities pamatas. Taip mokosi  ne tik vaikas, bet ir jo tėvai.
Šįmet pas mus naujovė, kuri matyt peraugs į tradiciją - Velykų vainikas. 


Šįmet dukrelę dar labiau sudomino daržininkystė.

Turbūt prie to prisidėjo virtualios dirbtuvėlės, kuriose mokino daržininkystės subtilybių. O jei augini augaliukų, tai norisi juos sodinti į savo gamintus vazonėlius. Augaliukais puošiame stalą. 
Šios Velykos, anot vaiko, pačios šauniausios. Nuostabu!!! Vadinasi vaikams užtenka gyvenimu džiaugtis šeimoje ir su šeima. Gal tą džiaugsmą jie labiau pamato ir jaučia, nei mes, suaugusieji.  Laimė būna šalia, tik jos ieškome kažkur toli, kažkur kitur... Gal rytoj, o ne šiandien... Nors ji čia ir dabar. Jei šeimos nariai pradeda slėgti, duokime jiems veiklos. Pvz. sakysite gaila šaukšto (gaila ir man, bet jei tik tiek reikia laimei, tuomet mažiau gaila) , kurį sulanksčius, pragręžus bei prisukus su varžtu, gaunasi savadarbė nepamainoma vašku dažymo "mašina", o prie jos relaksuoja visa šeima. 


Tad, čia ir dabar, nuoširdžiai sveikiname Šv. Velykų proga! Būkime sveiki! Mes esame reikalingi savo artimiesiems🌷

jaldija jaldija 03. Apr 23:07

Nerealios jūsų veiklos, dirbat, plušat, mokotės ir kitus pamokot. Daug įdomybių pamatome jūsų veiklose.
Labai gražūs ir įdomūs darbeliai.❤👍🌼