Kuriai barikadų pusei priklausote jūs: vengiančių naudotis mikrobangų krosnelėmis ar tiems, kurie be jos neįsivaizduoja gyvenimo?
Jau gerus dešimt metų apie tai diskutuojama, tačiau vieningos nuomonės taip ir nėra – vengti ar ne mikrobangų krosnelės buityje. Nei medikai, nei fizikai, nei visuomenės sveikatos specialistai neturi tvirtų įrodymų.
Visgi kalbant apie mikrobangų krosneles reiktų nepamiršti šių trijų aspektų:
1.Iki galo nėra aišku, kaip elektromagnetinės bangos pakeičia maisto produktų struktūrą, ir kokia jų įtaka šildomam maistui?
2. Taip pat negalima šimtu procentų būti tikriems, kokios cheminės medžiagos kaitinant mikrobangų krosnelėje išsiskiria iš naudojamų indų. Ne ant visų jų būna nurodyta, kad jie tinkami naudoti mikrobangų krosnelėje, o jei toks užrašas ir yra, prisipažinkime, ar visada juo vadovaujamės?
3.Vienas iš akivaizdžiausių pavojų, ypač jei maistą mikrobangų krosnelėje šildote kūdikiui – yra nudegimo. Maistas mikrobangų krosnelėje sušyla nevienodai, ir gali nudeginti mažąjį valgytoją.
Todėl bent jau šildant maistą patiems mažiausiems kūdikiams ir vaikučiams, geriau naudoti senuosius metodus – įdėti buteliuką į puoduką karšto vandens, arba pirkti lėkštę su dvigubu dugnu, į kurį įpylus karšto vandens, maistas ilgam išlieka šiltas.
mes mikrobangu krosnele taipogi mazai naudojam,asmeniskai ji mums net nereikalinga 😀
mes nauduojame 😀 Aisku tik vyrui,grizus is darbo sildomas maistas,manau 12nakties jam nesinori prie puodu ir keptuviu stovieti 😃
O pas mus jos net visai nera 😃atsisakeme jos ir tikrai ji mums nereikalinga 😉
Jau kokie metai kaip mikrobange tik vieta uzimantis atributas musu virtuveje