Kuriame kalėdines puošmenas

Kuriame kalėdines puošmenas

12. Dec 2022, 22:28 floryte floryte

    Net neabejoju, kad daugelis šeimų jau įnikę į namų kalėdinį puošimą. O taip, ir mes jau ir eglę svetainėj pasipuošėm, ir elektrines lemputes lauke aplink namą įžiebėm. Bet gi tai - dar ne viskas! Kiekvienuose namuose apstu erdvių, kurias taip ir norisi pažymėti kokiu nors kalėdiniu akcentu. Keletą pasigaminau, tad idėjomis dalinuosi ir su jumis.

    Eglės, kukmedžio, tujos, kadagio, pušies šakos - puiki žaluma įvairioms kalėdinėms kompozicijoms. Pats svarbiausias ir sunkiausiai sukuriamas dalykas kompozicijoms - pagrindas, ant kurio viskas bus tvirtinama. Tačiau tai gali tik pasirodyti sunkiai pagaminama, kai to nežinai. Pagrindai gali būti pagaminami tiesiog iš atliekų. Štai, pvz., vainikui pagrindas gali būti pagaminamas iš kartono ir senų laikraščių, juos sujungiant lipnia juosta.

O po to jau galima tvirtinti šakeles. Tvirtinimo būdai gali būti 2: rišant su siūlu arba klijuojant su karštais klijais. Galima šakeles imti mažas ir gan glausčiai priklijuoti prie pagrindo, o galima šakeles imti su keletu atsišakojimų, paliekant jas atsikišusas (tuomet vainikas bus toks labiau pasišiaušęs). Aš šiame pavyzdyje smulkias šakeles klijavau glausčiai.

   Dekorui galima naudoti tiek natūralias, tiek dirbtines medžiagas.

   Man iš natūralių medžiagų puikiai pasitarnavo džiovintos erškėtuogių uogos ir pušų kankorėžiai. Perkrauti vainiko nenorėjau, tad ant durų "nukeliavo" štai toks vainikėlis.

   O taip pat sugalvojau pasigaminti mini eglutę, kurią būtų galima pasistatyti kambaryje ant stalo ar komodos. Pagrindui turėjau štai tokį kelmiuką su jo vidutyje įtvirtintu pagaliuku, kurio viršuje - įkaltas vinukas, o prie jo pririšta vielutė, su kuria bus tvirtinamos(prisukamos) šakelės. Naudojau kukmedžio šakeles.

   Jei kur šakelių dar trūko, jas tiesiog papildomai priklijavau su karštais klijais.

   Taip "gimė" visai neprasta eglutė, kurią papuošiau su tuo, ką turėjau. Net mini girliandėlę uždėjau, mat elementų dėžutę buvo labai lengva paslėpti (priklijuoti) ant kelmelio po šakomis.

Dar viena mintis - eglės ar kt spygliuočio šakeles klijuoti ant burbulo formos pagrindo. Galima naudoti nebūtinai putplasčio, bet ir seno, nebenaudojamo eglės žaisliuko. Smagiai atrodo, kai kompozicijoje yra daug skirtingo dydžio burbuliukų.  Tokius "ežiukus" galima panaudoti įvairiose kompozicijose.

  Žinoma, gaminant kalėdines puošmenas iš spygliuočių, reikia žinoti, kad spygliukai per ilgesnį laiką nubyrės (ypatingai - jei kambaryje karšta). Viliuosi, kad tai nutiks ne anksčiau kaip po Naujųjų metų.

Smagių jums kūrybinių darbų belaukiant Šv.Kalėdų!

jaldija jaldija 15. Dec 2022, 23:50

Labai gtažu ❤