Kuriame kalėdines dekoracijas

Kuriame kalėdines dekoracijas

21. Dec 2021, 22:19 floryte floryte

   Koks gi Kalėdų laukimas, jei pats nepasigamini ko nors, kas džiugintų akį ir puoštų namus?...Noriu pasidalinti, kaip paprastai ir greit pasigaminti pastatomą nedidelę kalėdinę kompoziciją, kuri tiks stalui ar šiaip kokiai palangei papuošti.

Reikės visai nedaug: 

- paprastų įrankių: žirklių, karštu klijų pistoleto su klijų lazdelėmis;

- kokio nors natūralaus pagrindo (medienos nuopjovos ar kokios nedidelės medienos dėžutės ir pan.);

- kokios nors dekoratyvinės baltos medžiagos ar plaušo;

- smulkių ir/ar vidutinio dydžio žaisliukų eglutei;

- kankorėžių;

- aerozolinių baltų dažų ar purškiamo "sniego".

Na, dar prireiks ir įvairios gamtinės medžiagos: samanėlių, uogyčių, apkerpėjusių medžio šakelių, tujų ar puskiparisio šakelių ir pan.

Imame medienos pagrindą, ant jo karštais klijais priklijuojame plaušo ar dekoratyvinės šviesios medžiagos gabalėlių.

Tuomet klijuojame "sniegeliu", aerozoliniais dažais ar pan. nupurkštą didelį kankorėžį. Būna jų pirkti jau ir "nubaltintų".

Aplink karštais klijais tvirtiname spalvotus eglutės žaisliukus, samanėles, mažesnius kankorėžius, uogytes(aš naudojau kaulenio), kitas gamtines medžiagas.

Ir - viskas! Baigta!

Jei norime didesnės kompozicijos, ant pagrindo tvirtiname "oazę" (floristinę kempinę). Patartina rinktis ne žalią, bet pilką, ji skirta sausoms kompozicijoms, tvirtesnė. Aš turėjau žalią, tai rinkausi ją. Oazę prie pagrindo klijavau karštais klijais. Jai suteikiame suapvalintą formą, peiliuko pagalba apipjaustydami kraštus.

Na, o ant floristinės kempinės jau kljuojame ką turime ir ką norime.

Jei norite dar įdomiau, galima kompozicijos karkasą ant pagrindo "statyti" iš šakelių. Jas reikia kryžiuoti dedant viena ant kitos, stengiantis "pastatyti" trikampio ar keturkampio formą. Ar kokią kitą formą, kurioje šakelės kryžiuotųsi prilaikydamos viena kitą.

Ant tokio iš šakelių sukurto statinio klijuojame spalvotus burbulėlius, kankorėžius ir dekoratyvines medžiagas, kalėdines figūrėles, kalėdines dirbtines gėles ir pan.

Kuriant šias kompozicijas, svarbu turėti pagalbininkų. Ypač tokių, kuriems žiba akys, pamačius tiek daug įvairių įdomių smulkmenų. Tiks jūsų mažylis ar katinas. Kad per daug neatsipalaiduotumėte ir neįsijaustumėte į kūrybą! 

O jei labai neturite laiko arba visas savo sukurtas kompozicijas jau išdovanojote, paprasčiausiai paimkite negilią lėkštę ar šiaip kokį indą ir sudėliokite kankorėžius, eglutės žaisliukus ir kitas mielas kalėdines puošmenas.

Gražių ir jaukių Kalėdų!

floryte floryte 22. Dec 2021, 19:51

Ačiū už liaupses!?

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 22. Dec 2021, 10:53

Labai gražu! ?

Gintarep Gintarep 22. Dec 2021, 07:01

Kaip iš floristikos profesionalų parodos!!!

jaldija jaldija 22. Dec 2021, 00:33

Oho, kiek grožybių jūs čia prikūrėt.??