Kur geriausia gimdyti: rezultatai

Kur geriausia gimdyti: rezultatai

27. Jul 2009, 00:00
 

Daugiau nei dvidešimt mamyčių išsakė savo nuomonę šiuo klausimu. Iš jūsų komentarų, mielos mamos, paaiškėjo įdomios išvados. Štai apklausos rezultatai.

 

Privačioje klinikoje ar valstybinėje ligoninėje? Iš anksto susitarti su gydytoju ir akušere ar ne? Mokėti už gimdymą ar ne? Ar likai patenkinta tuo, kaip praėjo gimdymas? Tokiais klausimais diskutavo mamos visą savaitę.

 

Paaiškėjo, jog dauguma mamų savo mažylius gimdyti rinkosi valstybines įstaigas, tik dvi pasirinko privačias klinikas. Taip pat didžioji dauguma moterų dėl gimdymo nesitarė su medikais iš anksto. Beveik absoliuti dauguma komentavusių mamų prisipažino likusios patenkintos medikų priežiūra, aptarnavimu bei tuo, kaip viskas baigėsi.

 

Tiesa, kelios moterys neslėpė, jog teko šiek tiek patuštinti kišenes, kad viskas vyktų sklandžiai. Paaiškėjo, jog mažiausia suma, kurią mamos davė akušerėms ar pagrindinei gydytojai – 50 litų, didžiausia vienos gimdyvės duota suma įvairiems medikams– 600 litų (400 Lt – gydytojai ir po 100 Lt – akušerei ir anesteziologui).

 

Kai kurios mamos prisipažino davusios pinigėlių ar kitų dovanėlių gydytojams jau po sėkmingo gimdymo ir geros priežiūros, tokiu būdu išreikšdamos jiems padėką.

 

Iš jūsų komentarų peršasi išvada, jog mokėti pinigėlių ar ne  medikams – kiekvienos šeimos reikalas. Dar nė viena moteris, nedavusi nė cento, neliko nepagimdžiusi ir pakankamai prižiūrėta.

 

Išrinkome kelis įdomiausius komentarus šia tema:

 

ingeliukas

Gimdžiau KMUK. Prieš gimdymą nedavėme niekam nieko ir likau patenkinta priežiūra. Gimdymas buvo komplikuotas ir be pinigų manimi gerai pasirūpino. Po gimdymo tik akušerei davėme 50 lt ir vaisių. Būčiau nedavusi, bet ji buvo labai gera, tad nusprendžiau atsidėkoti. Prieš gimdymą tikrai nereikia mokėti kelių šimtų litų.

 

laimutte

Pirmą gimdžiau susitarusi, bet nepajaučiau, kad būtų kažkokia ypatinga priežiūra, tik akušerė buvo nuostabi. Nežinau, dalijosi gydytoja su ja pinigais, ar ne. Laukiuosi antro vaikelio ir planuoju gimdyti nesitarusi. Jei bus poreikis, akušerei duosime keletą šimtų, nes beveik visa darbą padaro ji ir, kiek žinau, gimdymas susitarus kainuoja nuo 1000 litų. Tai nemaži pinigai, ypač šiais laikais.

 

wirgute

Nesu suvalkietė, bet jei moku valstybei, tai ji tegul ir rūpinasi. Šiaip aš išsirinkau labai paprastai – mano gydytoja dirba dar ir Vilniaus gimdymo namuose. Tai ji manimi rūpinosi visą nėštumą. Neslepsiu, jai sumokėjau, bet vien dėl to, kad pasibaigus jos pamainai ji pusdienį dar pasiliko prie manęs, kol pagimdžiau. Tad mokėjau, galima sakyti, iš padėkos. O šampaną gėrėme kartu :)

 

marina

Abi mergaites gimdžiau valstybinėje įstaigoje, bet priežiūra buvo fantastiška tiek prieš 6 metus, tiek prieš 8 mėnesius. Su niekuo nesitariau, atvažiavau ir pagimdžiau be jokių vargų. Manau, tai priklauso nuo pačių daktarų ir slaugytojų sąžinės.

 

 

16. Dec 2009, 12:41

aciu aciu,jau siandien galima sakyti gerai,jau atsikoseti gali😀

15. Dec 2009, 20:22

Geras daktarų pasakymas....panašu i loringita....Siaubas nu...
Laikykis Linacka ir sveikit greičiau!! 😉 🌷

15. Dec 2009, 17:00

Sveikit 😀

15. Dec 2009, 16:07

sveikit kuo greiciau .baisu kaip leliukai musu serga eina sau

15. Dec 2009, 15:36

gydykites ir sveikit ,oi kaip mes mamyes pergyvenam del savo snapuku>Laikykites😀

15. Dec 2009, 15:17

aciu visoms uz palaikyma,ka as be jusu daryciau,tikriausiai todel ir norisi man visada cia pasiguosti,nes zinau kad tikrai ar vienaip ar kitaip tikrai busiu suprasta.

15. Dec 2009, 12:35

Mano vyresnėlį irgi kamavo laringitas, baisiai bjauri liga. Naktį būdavo pradeda kosėti, net ne kosėti, o loti kaip šuniukas. Aš tada dėdavau arba pakaitintos druskos, suvyniotos į merlį, arba virdavau bulves su lupenomis, tada jas sutrindavau, įmaišydavau aliejaus ir druskos. Ir kaip šaliką vyniodavau ant kaklo. Žinoma, gerdavo ir daktarės prirašytus vaistus

15. Dec 2009, 11:37

kaip suprantu ta greitoji nieko ir nepadaro,pasake tik gal ...laringitas siaubas tos ligos !!!!!!! gydykites,sveikit 😀

15. Dec 2009, 11:01

stiprybes tau ir sveikit=)

15. Dec 2009, 09:02

greitoji atvaziavo ir isvaziavo?.....

15. Dec 2009, 09:01

sveikit......

24. Jun 2010, 19:33

As zadu gimdyti kmuk ,bet nesitarsiu ir pinigu is pat pradziu tikrai negalvojau dar moketi,o po gimdymo isvykstant gal ir paliksim padekos laukneseli koki..pritariu virgutes isreikstai nuomonei (straipsnyje). 😉

30. Aug 2009, 09:23

Kitovienie supper daktare,ji mane priziurejo😀

26. Aug 2009, 00:39

Kai laukiausi dukros (pries 4 m) tai norejau gimdyti Pasvalio gimdymo namuose. Tuo metu jie buvo labai isgirti.

19. Aug 2009, 10:43

Sveikos mamos! Ruosiuosi gimdyti Vilniaus Gimdymo Namuose.. Pas gydytoja Kitoviene, gal kuri pas ja gimdete ir turite atsiliepimu? Is anksto aciu !

05. Aug 2009, 19:00

gimdziau kaune mazylio GN buvau susitarusi su gydytoja, taciau likau nepatenkinta, o sumokejau kruva pinigu.atvykus su skausmais turejau puse h trypcioti kolidoriuje kol ji teikesi mane apziureti, kai buvau gimdykloje jis gal 2k buvo uzejusi pakl kaip viskas vyksta, man daugiausiai padejo sesele ir akusere, o daktare faina, bet rupescio nulis.po gimdymo kai perkele i palata anestiozologe ejo kelis kart ir klause kaip laikaus o ji sugebejo ateit tik kita diena..tai nezinau..antra vaikeli gimdyciau tik mazylio gn vien del to kad ten salygos labai geros ir visos vaiku seseles nuostabios!

vaidlina vaidlina 03. Aug 2009, 16:03

dukryte gimdziau Siauliu ginekologijos ir akuserijos klinikoje. niekam nieko nedaviau,bet viskas buvo liuks. tik isvykdama i namus,atsidekojau. o antra leliuka gimdysiu Radviliskyje. bus matyt kaip kas.

02. Aug 2009, 16:32

Abu sunelius gimdziau nesusitarusi ir gyd nemokejau. Pirmaji gimdziau Kauno klinikose, o antraji Marijampoles ligonineje. Abiem atvejais nusiskundimu neturejau. Bent man papuole minetose istaigose, tikrai labai geras ir rupestingas personalas.

02. Aug 2009, 14:29

as gimdziau Antakalnio klinikose,pats gimdymas yra superinis,akusere vis uzeidavo pasiziuret,o daktarus ta nakti turejo tris gimdymus(as buvau trecia)ir bego uo vienos gimdyves iskart pas kita,viskas buvo saunu,maloniai elgese,priziurejo,nu bet po to ryte as buvau apstulbus kaip tokios moterys gali dirbt tokiam skyriui,baisus,is visu seseliu per 6dienas maciau viena normaliai,visos kitos pacios karves,neskaitant to kad pacientes taip vadina,baisu,as dar dabar kai prisimenu man oda siurpsta,as gimdziau 2008 tai buvo remontuojamas tas skyrius gimdymo,nu vienu zodziu,langas wc ir duso i masinu aikstele,langai praviri,salta,ko paklausi kai atsakys tau tokiu tonu kad pasigailesi paklausus,krc...gink Dieve, kad ten mano kojos daugiau nebutu.taip,ten yra visa aparatura,jei kazkas bus blogai tavo leliui pades,bet kokia prieziura tai baisu.

30. Jul 2009, 10:46

as gimdziau Antakalnio klinikoje. gindymu esu patenkinta, nes irgi nesitariau, o ir pasirinkimo neturejau, nes galejo but komplikaciju. Nu bet prieziura po gimdymo tai siaubas kazkoks. Yra ir geru ten seseliu, bet kai kurios, tai nemanau jog turi kompetencijos ten dirbti. tais 2007m. buvo siaubingo sir palatos, pro langus vejas svilpia, salta, duse tai kaip lauke gal minusine temperatura buvo. vienu zodziu kosmaras. parvaziavom namo su siaubinga sloga, o ten man irodinejo jog del patalpu pasikeitimo nosyte uzburko.daugiau ten gimdyti nenoreciau.

1 2 3