Kosmetologė pataria, kaip drėkinti veido odą rudenį ir žiemą

Kosmetologė pataria, kaip drėkinti veido odą rudenį ir žiemą

12. Oct 2018, 05:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ne tik karštą vasarą, bet ir darganotą rudenį, o ypač žiemą mūsų odai reikia drėgmės. Jos atsargas reikėtų papildyti kasdien – aprūpinti organizmą pakankamu kiekiu vandens. Taip pat svarbu ir tinkamai prižiūrėti veido odą, kuri šaltu metų laiku tampa itin jautri dėl vidaus ir išorės temperatūrų pokyčių bei permainingų orų. Kokias grožio ir priežiūros priemones pasirinkti, siekiant išsaugoti gražią odą? Grožio patarimais dalijasi kosmetologė Edita Debesienė.

„Veido odos drėkinimą svarbu užtikrinti ištisus metus. Vasarą oda yra alinama saulės spindulių, dulkių, karšto oro, tačiau nuo rudens vidurio Lietuvoje susiduriame su dar aršesnėmis problemomis – žema oro temperatūra, žvarbiu vėju lauke, šildymu bei sausu oru uždarose patalpose“, – pasakoja kosmetologė Edita Debesienė.

Jos teigimu, pereinamuoju bei šaltuoju metų laiku ypatingai svarbu užtikrinti maksimalų drėkinimą ir maitinti odą pagal odos tipą, siekiant išvengti rimtų odos problemų. „Odos epidermį gaubia nematoma mantija – hidrolipidinė plėvė, kurios pagrindinės sudedamosios medžiagos yra vanduo ir riebalai. 

Sumažėjus kurio nors – vandens ar riebalų – kiekiui, odos barjeras yra pažeidžiamas, oda netenka natūralios apsaugos, ir atsiranda tiesus kelias odos dehidratacijai, sudirgimui, uždegimams bei mikrobams plisti į gilesnius epidermio sluoksnius“, – įspėja grožio specialistė.

Svarbiausia – užkirsti kelią odos dehidratacijai

Šiandien gausu veido priežiūros priemonių, skirtų veido drėkinimui – nuo gelių iki emulsijų, drėkinamųjų kremų bei purškiklių. E. Debesienės teigimu, gerą drėkinamąjį efektą suteikia serumai su hialurono rūgštimi bei drėkinamosios kaukės. 

„Tokias kaukes galima pradėti naudoti nuo 20 metų 1 kartą per savaitę, geriausia, po veido šveitimo. Serumus – nuo 25 metų, tepant ant švarios odos prieš kremą 1–2 kartus per dieną“, – pataria kosmetologė ir priduria, kad žiemą drėkinamąsias ir maitinamąsias kaukes reikėtų rinktis pagal odos tipą. 

„Drėkinamąsias reikėtų naudoti ištisus metus, drėgmės odai per daug nebūna. Jei oda linkusi į riebumą, neapsunkinkite jos maitinamosiomis kaukėmis, leiskite jai kvėpuoti, puikiai tiks bioceliuliozinės kaukės su hialuronu, kurių galima įsigyti daugumoje vaistinių ir grožio įstaigų. 1 hialurono molekulė geba pritraukti apie 500 vandens molekulių, tad užtikrinsite pakankamą drėgmės lygį odoje ir užkirsite kelią odos dehidratacijai“, – pastebi grožio specialistė.

Daugelis itin aktyvų gyvenimą gyvenančių moterų šiandien atranda lakštines „Biocell“ kaukes, kurios yra prisotintos hialurono rūgšties bei kitų veiklių komponentų, dėl kurių drėkinančios medžiagos gali pasiekti gilesnius odos sluoksnius, užtikrindamos odos drėgmę, elastingumą ir žvilgesį.

„Tiesa, norint, kad drėkinančios medžiagos efektyviai atliktų savo darbą, reikalingas geras odos paruošimas, pirmiausia, valymas. Todėl svarbu pagal odos tipą išsirinkti veido prausiklį bei šveitiklį, kuris užtikrintų pakankamą odos valymą, tačiau jos nedirgintų“, – primena kosmetologė.

Kartu ji atkreipia dėmesį, kad šaltuoju metų laiku rekomenduojama drėkinamuosius kremus bei kitas emulsijas teptis ant veido likus ne mažiau nei 20 minučių iki išėjimo, siekiant užtikrinti, kad produktai įsigertų į odą. Tie, kurių oda sausa, turėtų pasirūpinti apsauginiu kremu nuo šalčio. 

Apsauga ir vitaminai odai

Žinoma, ne tik veido drėkinimas, bet ir apsauga nuo išorės poveikio yra būtina visus metus. „Visada rekomenduoju apsauginius kremus bei pudras su SPF apsauga. Žiemą SPF 15–30, vasarą 30–50 ir daugiau, priklausomai nuo odos būklės bei problemų. Moterys gali rinktis lengvus BB, CC kremus, jie turi atspalvį ir apsauginius filtrus, neapsunkina ir nekemša veido odos“, – pataria kosmetologė E. Debesienė. 

Kartu ji primena, kad žiemą – tinkamiausias metas apsilankyti pas kosmetologą ir dermatologą ir atlikti procedūras, leidžiančias pasiekti daugelio moterų geidžiamą porcelianinės odos efektą. 

Tiesa, be įvairių procedūrų bei grožio priežiūros priemonių taip pat būtina organizmą drėkinti, prižiūrėti jį iš išorės ir iš vidaus. Svarbu, kad jis gautų pakankamai omega-3, omega-6 riebalų rūgščių, taip pat geležies, B grupės vitaminų, selenų, vitamino A. Taip pat ir hialurono rūgštis gali būti įsisavinama ne tik išoriniu būdu.

Grožio specialistai yra sukūrę grožio eliksyrą – subalansuotą maisto papildą „Biocell Beauty Shots“ – išsiskiriantį analogų neturinčia sudėtimi. Be odai itin svarbių komponentų, hidrintos hialurono rūgšties, jame gausu ir veikliųjų medžiagų, skatinančių odos regeneraciją. Vienas iš jų – kolagenas, palaikantis odos jaunystę ir elastingumą, kurio mūsų organizmas su amžiumi natūraliai pagamina vis mažiau.

„Kaip vasarą, taip ir žiemą labai svarbu gerti vandenį. Odos dehidrataciją lemia ne tik išorinė, bet ir vidinė drėgmė. Lūpų drėgmės lygis – vienas iš indikatorių nustatyti, ar jums pakanka vandens. 

Jei lūpos sausos, suskeldėjusios, tai gali reikšti nepakankamą drėgmės lygį organizme. Vanduo yra vienas iš svarbiausių elementų sveiko organizmo būklei palaikyti. Būkime ne tik gražūs, bet ir sveiki“, – su šypsena reziumuoja grožio specialistė.