Knyga, kuri (ne)patiko

Knyga, kuri (ne)patiko

04. Nov 2021, 23:32 raganeleskisenele raganeleskisenele

Ar jums būna taip, kad perskaitote knygą ir negalite suprasti, patiko ji ar ne? Man taip pasitaiko retai, nes jei iki kokio šimtojo puslapio „neužkabina“, tai daugiau nebeskiriu laiko ir tvirtai žinau, kad nepatiko.

Kai bibliotekoje renkantis knygas manęs paklausdavo, ar mėgstu detektyvus, atsakydavau labai kategoriškai: „Ne“. Nors nuo paauglystės mielai žiūrėdavau detektyvinius serialus, tokius kaip „CSI“, šios tematikos knygos man visada siejosi su Agata Kristi ir Arturu Konanu Doiliu. Kitaip tariant, kažkuo labai nemoderniu. Kol į rankas papuolė „Donoras“. Šis Tess Gerritsen romanas kaip sūkurys įsiurbė mane į šiuolaikinių detektyvų pasaulį. Tokį, kuriame daug detalių, stiprūs psichologiniai veikėjų portretai ir... daug dėmesio skiriama teismo medicinos ekspertams.

O dabar rankose laikau Laurie R. King knygą „Merės Rasel nužudymas“. Autorė šiuolaikinė, bet jos romane veikia pats Šerlokas Holmsas. Tiesą sakant, atsiversti romaną privertė smalsumas ir noras patikrinti, ar ponas Holmsas, patekęs į kito rašytojo „rankas“, gali suintriguoti. Deja, deja. Nei jo, nei jo žmonos, kuri lyg ir turėjo būti pagrindine šios knygos heroje, personažai niekuo nesužavėjo. O ir pati detektyvinė istorija pasirodė blanki.

Mano akimis žvelgiant, visos šios istorijos „vinimi“ tapo ponia Klara Hadson. Knygoje pasakojama jos istorija nuo gimimo iki senatvės. Paslapčių kupinas veikėjos gyvenimas nukelia į XIX a. pabaigos Australiją, kur atkakli mažylė beveik savarnkiškai kabinasi į gyvenimą. Tiesa, toli gražu ne itin švariai. Jos aktorinį talentą pastebėjęs alkoholikas tėvas sukuria savotišką šeimyninę vagių firmelę ir abu su dukra švarina visus, ką pavyksta. Suaugusi Klara sugrįžta į Angliją, susipažįsta su dar visai jaunu Šerloku, kuris pasiryžta ją „ištraukti“ iš nusikaltimų liūno, padeda poniai Hadson paslėpti jos pačios tėvo lavoną, bet pareikalauja dar visai mažytį sūnų išiųsti seseriai į Australiją. Klara paklūsta ir, įvykdžiusi sandorio sąlygas, tampa Baker Street 221B, Londono rezidencijos, kurioje gyvena Šerlokas Holmsas, šeimininke. Kol iš Australijos atvyksta kažkada paliktas sūnus ir bando pagrobti Merę Rasel, Šerloko Holmso jauną žmoną. Bet, kaip jau ir sakiau, ši istorijos dalis visai neprimena intriguojančio tyrimo.

Įtraukusiai Klaros Hadson biografijai galėčiau rašyti devintuką, o detektyvinei knygos daliai užtektų vienetuko. Tad išeina penki, o knyga lieka „kabėti“ kažkur viduryje tarp patikusių ir nepatikusių, bet vis dėlto privertusi pasiekti paskutinį puslapį.

raganeleskisenele raganeleskisenele 06. Nov 2021, 21:52

Floryte, "mieli" tokie knygų pavadinimai: skerdiko upelis, mirusiųjų ežeras... Vyras pažiūri mano laukiančių knygų krūvelę ir klausia, kada ką nors moteriško skaitysiu 😃

floryte floryte 05. Nov 2021, 21:16

Cha! Aš ką tik perskaičiau trilerį "Skerdiko upelis"(tuoj atsiliepimą įkelsiu į blog'ą). Bet mano perskaitytasis - man patiko, nors visada maniau - kad šie žanras - ne man.