KLAUSK VAISTININKĖS: Kaip įveikti sausą kosulį?

KLAUSK VAISTININKĖS: Kaip įveikti sausą kosulį?

03. Jul 2018, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt
Naujoje rubrikoje KLAUSK VAISTININKĖS galite klausti apie vaikų, savo ir visos šeimos narių sveikatą, kokių natūralių priemonių imtis vienoje ar kitoje situacijoje, kokias natūralias gydymo ir profilaktikos priemones naudoti ir pan. Klausimus rašykite: redakcija@mamyciuklubas.lt (laiško temoje rašykite "Klausimas vaistininkei" ir nurodykite vaiko amžių).

Iš Rūtos laiško: Mane kamuoja sausas kosulys, atsirado ir sloga, čiaudulys. Jau nuo praeitos savaitės jis mane kankina, bet daugiau dieną nei naktį. Išmėginau liepžiedžių, čiobrelių arbatas, bet niekaip nedingsta. Ką patartumėte?
 
Konsultuoja farmacininkė, aromaterapijos specialistė, trijų vaikų mama Jurga Baranauskienė: 

Sausas kosulys paprastai užtrunka 2-3 dienas. Jis tampa produktyviu, ypač geriant gleivių išsiskyrimą skatinančias arbatas  (karts nuo karto turėtų pavykti atsikosėti). Jei išties taip ilgai Jus kankina sausas kosulys, rekomenduoju kreiptis į gydytoją.

Jeigu vis dėlto Jums pavyksta atsikosėti, o ir sloga rodo, kad gleivės valosi, tuomet rekomenduočiau plauti nosį nosies dušu, daryti inhaliacijas su  arbatžolėmis ir druska, naudoti čiobrelių-mirtų balzamą krūtinei, nes aromamišiniai su šiais eteriniais aliejais skatina gleivių išsiskyrimą, taip pat labai efektyvu balzamą derinti su bičių vaško kompresu.
 
Norint kuo greičiau pasveikti reiktų 1-2 kartus per dieną mirkyti kojas karštėjančio vandens vonelėje.
 
Linkime glėbio sveikatos ir kitąkart skirti sau daugiau dėmesio nuo pat savijautos pablogėjimo.
Ekspertai

Jurga Baranauskienė

Farmacininkė, www.babataskas.lt, www.facebook.com/babataskas
Jurga Baranauskienė in-vecaku-skola