Kepame kūčiukus

Kepame kūčiukus

10. Dec 2021, 09:34 raganeleskisenele raganeleskisenele

Kūčiukai yra toks labai stebuklingas kepinys. Niekada neįmanoma apskaičiuoti, kiek jų prireiks. Net jei pradedi kepti gruodžio pradžioje, Kūčių dieną gali rasti tuščias slėptuves. Jei suplanuoji, kad kepsi tik vieną porciją švenčių išvakarėse, visi vaišinasi taip taupiai, kad saujelė lieka iki Valentino dienos.

Ir kaip rasti tą aukso viduriuką?

Mes jau pradėjome kepimo sezoną ir kepame kas antrą dieną. Prisipažįstu, kad pati nesu didelė kūčiukų mėgėja ir valgau juos tik su aguonpieniu, bet šeimynykščiams tinka ir prie kavos, ir prie pieno, tad smagu juos džiuginti. O ir gamybos procesas visai paprastas, tad nereikia ilgo pasiruošimo. Dar vienas geras dalykas – daug veiklos vaikams.

Taigi, pasidalinsiu mūsų mėgiamu receptu. Jis visiškai tinkamas tradiciniam pasninkui. Kūčiukų galima išsikepti iš anksto ir padžiovinti, o įdėję į sandarų indą ar medžiaginį maišelį, puikiai išlaikysite ir minkštus.

Prireiks:

250 ml šilto vandens

20 gr šviežių arba 7 gr sausų mielių

3 šaukštų cukraus (galima ir daugiau)

0,5 šaukštelio druskos

500 gr kvietinių miltų

50 gr aguonų (galima daugiau ar mažiau)

2 šaukštų aliejaus.

Mieles ištirpiname šiltame vandenyje, įdedame po vieną šaukštą miltų ir cukraus. Šį mišinį paliekame šiltoje vietoje apie 10-15 min. Man patogiausia šildyti ant dubenėlio su karštu vandeniu, uždengus jį lėkšte ir ant viršaus pastatyti mieles. Tada į didelį dubenį dedame miltus, druską, likusį cukrų, aguonas ir supilame suputojusį mielių mišinį. Minkome tešlą iki vientisos masės, bebaigiant įpilame porą šaukštų aliejaus, tuomet tešla bus elastingesnė. Tešlos dubenį uždengiame rankšluostuku ir vėl paliekame šiltai 1-2 val., kad gražiai pakiltų.

Iš tešlos darome „dešreles“ ir pjaustome jas norimo dydžio gabaliukais. Šį darbą drąsiai galima patikėti vaikams, tik, žinoma, mažiesiems reikėtų plastikinės pjaustyklės arba vienkartinio peiliuko. Kūčiukus beriame ant skardos, išklotos kepimo popieriumi ir pabarstytos miltais. Šauname į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 12 min. Jei jūsų kūčiukai labai maži, gali pakakti 10 min., jei didesni – prireiks 15 min.

Skanaus!