Kaip mažylį atpratinti nuo čiulptuko?

Kaip mažylį atpratinti nuo čiulptuko?

09. Jul 2009, 00:00

„Toks didelis, o dar su žinduku!“ - ne kartą teko girdėti tokias pastabas kaimynų ir močiučių, pamačiusių 2-3 metukų mažylį su čiulptuku burnoje.

Visi kūdikiai jaučia poreikį žįsti, bet poreikis išnyksta maždaug po metų. Specialistų teigimu, čiulptukas apskritai nėra reikalingas vaikučiui, nes trukdo jam „suaugti“.

Tačiau kaip gi mažyliui neduosi čiulptuko, kai prašo, ir klykia, kai jį atimi? O ir pačiam vaikui sunku atsisveikinti su šiuo „draugu“, nes su juo jis jaučiasi saugus ir puikiai nusiramina.

Ką Jūs apie tai manote? Kaip padėjote savo „pipirui“ atsisveikinti su čiulptuku, o gal iki šiol su tuo kovojate? Pasidalinkite savo patirtimi.

23. Jul 2010, 16:53

super laida

07. Dec 2009, 20:02

Mano berniukui 2 metukai , ciulptukas jam reikalingas tik uzmigti, esu bandziusi neduoti ,bet tada iskart pirstukas burnoj☹ tikrai sito nenoriu nes poto vaikucei net kai dideli uzauga ,kai tik nori nurimt pirstas burnoj☹ mano dede iki 12 metu pirsta ciulpe, nieko baisiau man negali buti☹ nzn ka daryti,bet manau kad blogiau nebus. kai tik jis uzmiega isemu is lovytes ir jis jam nebereikalingas iki kitos nakteles😀

24. Sep 2009, 10:46

mano dama budama metu ir menesio pati jo atsisake, ir dabar graziausiai gyvenam be jo. gal tiutiukas jai nebepatiko todel kad pradejau nebeduot diena buteliuko,viska geria is savo puodelio, tik ryte ir vakare pries miega pienelio buteliukas. manau kuo trumpiau su ciulptuku vaikas bendrauja tuo geriau

06. Sep 2009, 09:46

Ciulptuka mes taip pat labai mylejome, bet dabar jis reikalingas tik miegelio metu. Mano nuomone yra tokia, kad vaikas nuo ciulptuko gali atprasti lengvai, tiesiog mamos tam dar nepasirizta, sutinku, juk geriau, kai vaikas neverkia, bet reikia su tuo susitaikyti, kad ciulptukas ne bus visa gyvenima jo burnoje, ar jus metuku ar triju metu atpratinsit vaika,tai dideles reiksmes nebus, vistiek jo ieskos. As isvis galvojau, kad mnao sunus atpras nuo ciulptuko tik kokia 3 metu, nes be jo jis niekur neidavo, dabar jam 1m.6men ir ciulptukas yra pasleptas ir jam jo nereikia, nes mokosi kalbeti.

20. Aug 2009, 08:38

na as uz ciulptuka, tai puikus nusiraminimo budas. manau ciulptuka vaikui reikia duot tik tada kai vaikas neramus, kai reikalauja ciulptuko ir nori patenkinti ciulpimo refleksa. klaida, manau, yra daroma tada, kai vaikas pastoviai turi ciulptuka burnoje. nes ciulptukas-slopina domejimasi aplinka, vaikas labiau sutelkia demesi i ciulpima. musu mergytei ciulptukas reikalingas tik einant miegot, arba kai yra labai nerami.
o kas del amziaus, manau 2,3metu vaikas jau tikrai per didelis ciulptukui. sakyciau culptukas reikalingas, kol vaikui isdygsta skausmingiausi dantukai, nes tai puikus nusiraminimo budas.

jaldija jaldija 05. Aug 2009, 16:47

Neleisti mažyliui čiulpti jo ištisai. Manau didelę klaidą daro tos mamos kurios prie mažylio rūbelių ištisai laiko pakabinusios čiulptuką, arba čiulptukų yra keeletas namuose įvairiose vietose, ir mažasis randa jš bet kur ir bet kada. sakyčiau kai vaikutis jau pradeda domėtis įvairia veikla: sėdi, domisi žaisliukais čiulptukas neturėtų būti jo akiratyje (nemato ir nereikia). jis turi būti tik kaip priemonė nuraminti verkimui (kai užsigavo, pavargęs nori miegelio, o neina užmigti). Ir taip pamažu eiti prie atpratinimo.

02. Aug 2009, 23:26

reikia atiduoti suniukui 😃 dar ir dabar mano mama pasakoja kaip mane atpratino liepe eit ir atiduoti suniukui 😃DD

16. Jul 2009, 15:10

nei vienas iš mano vaikų nenorėjo čiulptuko kad ir kokių gražių buvau pripirkus

14. Jul 2009, 16:28

O kaip pripratinti ?

09. Jul 2009, 20:49

Mano dukrytei čiulptuko reikdavo tik prieš miegutį, nors ir pati jos nepratindavau čiulptuką pastoviai turėt burnytėje. Kai eidavome į lauka ir prieš miegiuką dažniausiai buvo naudojamas. Kai įeidavome į kokią patalpą visada jį išimdavau. Tai čiulptuko manoji atsisakė kažkur 8mėn.

09. Jul 2009, 20:48

Mano dukrytei čiulptuko reikdavo tik prieš miegutį, nors ir pati jos nepratindavau čiulptuką pastoviai turėt burnytėje. Kai eidavome į lauka ir prieš miegiuką dažniausiai buvo naudojamas. Kai įeidavome į kokią patalpą visada jį išimdavau. Tai čiulptuko manoji atsisakė kažkur 8mėn.

09. Jul 2009, 14:11

manau ciulptuka, reikia atsikratyti ko anksciau tuo geriau maniskis ir labai megejas ciulpti tai as jau pamaciau gog pradejo nuo to ciulpimo dantukai gesti tai cilptuka su ta diena isemiau ir mums jau nebereikia, bet neseniai pastebejau jog pradejo buteliuko papki ciulpty manau ir ta pakeisiu kitu buteliuku kur negales ciulpti.😀

09. Jul 2009, 12:39

Manoma, jog geriausia čiulptuko atsisakyti antraisiais gyvenimo metais. Nes tuomert daugėja dantukų. Tokie įpročiai kaip čiulptukas ar pirštuko čiulpimas gali turėti įtakos dantukų augimui. Jei niekaip nepavyksta atpratinti nuo žinduko iki vaikų darželio, reikia ieškoti išeičių, pvz. leisti čiulpti čiulptuką tik prieš miegą ar pan.

Gintarep Gintarep 09. Jul 2009, 12:27

Mums nuo gimimo nereikalingas daiktas.Nieks maniskei neisiule.Turim tokie kieto maisto kramtuka,va tas tai tinka,nes jame buna tai:mesos,braskiu,sausainiu ir pan.Dar zaislai labai tinkami grauzti,ypac suniuko ausis,dar idomiau,kai isikanda,tai cypauja...bando jau net gyvos savo kalytes ausyte isikisti i burna ir pakramtyti.

09. Jul 2009, 12:26

Pirmoji dukryte ciulptuka naudojo mazai, bet kazkaip pati ir lengvai atsisake. Dingo ciulptukas ir dingo. O antroji dukryte nepripazista jokiu ciulptuku. Nors mums jau metai, bet dar mamos pienelio ji net nezada atsisakyti. Tad mums manau bus problema kaip atprasti nuo mamos pienelio. 😀

09. Jul 2009, 12:07

mano vyresnelis budamas pusantru metu pats nusprende kad jam zindukas nebereikalingas ir ismete i siuksliu deze.bus matyt kaip bus su maziuku,kolkas zindukas pats geriausias draugas.

09. Jul 2009, 09:46

As ir vis galvodavau, kad atsiradus vaikeliui ciulptuko atsikratysime TELE BIM-BAM laideleje...
Beda ta, kad vietoje ciulptuko, mes pirstely ciulpiame... Kaip mes ta pirstuka ismesime, neturiu nei maziausios idejos...
Esme ta, kad sesuo mano pati isaugo... gal isaugs ir maziukas..
Juolab, kad naudojasi jis tik pries mieguty...
Kaip manot?

09. Jul 2009, 09:29

Na čiulptukas mums nebėda, ne labai jis mums reikalingas, na gal kol dantukai dygsta randa su kuo -pasikasyti dantukus, tai tiesiog metosi tarp žaisliuku, ir mano nuomonė mažyliai labai gražiai atsisako čiulptuku, buteliuku TELE BIM BAM laidelėje :-)vis galvodavau jeigu mano mažylis negales su čiulptuku atsisveikinti teks važiuoti į laidelės filmavimą.