Kaip apsaugoti savo vaiką nuo iškrypėlių?

Kaip apsaugoti savo vaiką nuo iškrypėlių?

27. Apr 2010, 08:00

 

Noriu su jumis pasidalinti savo baime. Man kaip mamai tai yra labai aktualu. Noriu pakalbėti apie pedofiliją ir kaip apsaugoti savo vaikutį nuo tokių iškrypėlių.

 

Mums dar tik 5 mėnesiukai, bet jau galvoju, kas bus, kai mano mažoji paaugs. Anksčiau net nebūčiau apie tai pagalvojusi. Bet dabar, kai išlenda vis daugiau tokių atvejų, darosi baisu. Žiauru, kad atsiranda tokių žmonių, kurie skriaudžia mūsų vaikus.

 

Anksčiau galvodavau, kad vaikui nesaugiausia gatvėje, kad koks praeivis "dėdė" gali mano vaiką nuskriausti. Buvau net apgalvojusi, kad reiks mažylei aiškinti, kad negalima su svetimais bendrauti, imti dovanų, saldainių iš jų ir juo labiau kažkur su nepažįstamais eiti.

 

Bet dabar nebegali niekur jaustis saugus: nesaugu ir darželyje, ir mokykloje, ir gatvėje. Nesuvokiu, kaip savo vaikui reiks paaiškinti, kad ir mokytojas gali jį nuskriausti.

 

Jei nieko nesakysiu, tai mažoji gali net nesuprasti, kas su ja daroma. Ką jūs, mamukai, manote? Kaip jūs aiškinsite vaikams, kad jie būtų atsargūs? O gal čia tik be reikalo sunerimau?

sun sun 22. Nov 2010, 19:40

👍 😃

22. Nov 2010, 18:18

😀

22. Nov 2010, 18:11

tikrai kad grazus tavo ratai ir net labai 😀

27. Apr 2010, 23:33

Manau nuo mažumės vaikui reik aiškint, kad negalima ne tik su nepažįstamais kažkur eiti, bet ir su pažįstamais !

27. Apr 2010, 16:29

manau,kad reikia vaikui nuo mazu dienu apie tai aiskinti ir su vaiku kalbetis ka nuveike diena,ka veike lauke.ir ,kad ir ka padaro blogai ne barti,o graziai paaiskinti,kad taip daryti negalima.kad vaikas neuzsidarytu savyja ir viska papasakotu,kad tevu nebijotu.nes kitaip nezinosi ka vaikas daro, tevai darbe,o vaikai lauke visko prisigalvoja ir visokiu zmoniu sutinka.

27. Apr 2010, 14:03

pritariu tau Sigita😉

27. Apr 2010, 12:24

deja deja... aktuoli tema...☹ situ isigimeliu kaip ir rodo realybe yra daug ir visur.......😥 jeigu kunigai ir tie tvirkina vaikus... beda ta, kad jie idealiai maskuojasi... va koks ''bomzas'' vaiko neskriaus, o koks ''kostiumuotas'' isitems i krumus. Labai gaila, jog bausmes musu salyje uz tai yra juokingos... jei tu drysai isprievartauti vaika. tai tik kastracija... Labai svarbu vaikus mokinti, jog svetimu zmoniu jiems meilikaujanciu reikia ne tik vengti bet ir salintis kuo greiciau. be to kalti i galva, kad mama su tete yra jo geriausi draugai. o draugais galima pasitiketi ir viska pasipasakoti... juk kita syki vaikai bijo tevams pasisakyt

27. Apr 2010, 11:01

bet statistika rodo, kad vaikus tvirkina dažniausiai iš artimos aplinkos, taigi manau kad reikia kalbėtis apie tai ko kiti neturėtų daryti su juo, žinoma ir kalbėjimas apie vengimą nepažystamųjų taip pat naudinga

27. Apr 2010, 10:44

manau reik vaikui aiskint, kad negalima tiesiog draudziama eiti su svetimais zmonemis (netgi su pazystamais ta prasme siek tiek pazystamais) nesesti i masina sir panasiai...

27. Apr 2010, 09:36

As savo vyresneliui irgi kalu su svetimais nebendrauti,is ju nieko neimti ir pan. sakau geriau mes tau nupikrsim saldainiu, nei imk is nepazystamu, bet vistiek neramu del vaiko ypac kai dabar tokie dalykai islenda i viesuma,kad baisu...man nu niekaip nesuprantama kaip vaikus galima skriausti,kraupu....

27. Apr 2010, 09:03

man ir tas aktualu..as jau seniai sakau vaikam ,kad negalima imt is svetimu nieko,eit niekur t.t.t,bet kazin ar tas gelbsti..

27. Apr 2010, 08:46

Dukruzei jau nuo mazu dienu kalama i galva kad su svetimais dedemis nekalbeti(taip pat ir tetomis) saldainiu neimti, net su berniukais neiti i laiptines ar kazka panasaus(gal as per stypriai bet....) Pasakojo karta kieme dede kazkoks siule saldainiu, tai si pabegusi tolyn, taip pat ir kazkokie dideli vaikinai siule. Kol maza buvo net man sustojus pasneket su nepazystamu jai zmogumi, jei sis pasiulydavo saldainiu dar paklausdavo manes ar galima. Na ibauginau mergaite su tais svetimais ir vel gi bet... Atsarga gedos nedaro. Paciai teko susidurti su tokiais "dedemis" kai teko net begti pas drauge i namus nes sis su savo lietpaltuku ir tabaluojanciu daigtu po juo, kuruo jis demonstarvosi tarpugatvije, vyjosi.
Dabar auga mazelis, kad ir berniukas aiskinsiu kad su svetimais nebendrautu.... Nereikia. Ne tokie laikai. Ka reikia vaikai pazysta, o su svetimais suaugusiais nera reikalo draugauti....