Kaip apsaugoti namus ir vaikus nuo dulkių erkučių?

12. Dec 2017, 09:33 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kad ir kiek tvarkytum namus ir juos švariai išsiurbtum, rodos, vis tiek pilna dulkių, tiesa? Tad ką daryti, kad sumažintume dulkių keliamą pavojų savo ir vaikų sveikatai bei kaip apsisaugoti namus nuo dulkių erkučių?

"Mamyčių klubo" laidos vedėja Indrė prisipažįsta, jog kasdien, vos tik dukrytė Marija atsigula pietų miegelio, ima į rankas siurblį ir bando išlaisvinti namus nuo dulkių.

20171205160713-41899.jpg

20171205160730-42563.jpg

"Dulkės yra sudėtinis alergenas. Jose galima rasti įvairių sporų, namų dulkių erkučių, cheminių medžiagų ir kt. Dulkės yra aplink ir jos tegul būna. Aišku, namus reikia valyti, bet per didelė švara irgi nėra gerai, ji gali sukelti daugiau alerginių ligų", - pasakojo alergologė, prof. Rūta Dubakienė. 

Indrė neslepia, jog dar prieš dukros gimimą perdėm atsakingai žiūrėjo į tvarką. Visus kilimus pridavė profesionalams, visas kilimines dangas išplovė, čiužinius ir pagalves išvalė, tačiau šį kartą, laukdama antrojo mažylio, nori viską, kiek įmanoma, daugiau padaryti pati.

20171205161258-43527.jpg

Alergologė pataria namuose nuolat palaikyti švarą, idealu, anot jos, jeigu siurbiate namus drėgnai, su vandeniu. 

Labai svarbu gerai išsiurbti kilimus, minkštus baldus, kitus medžiaginius paviršius. Namuose lengviau kvėpuoti, kai juose drėgniau. Todėl dažniau plaukite grindis. Pagrindinis patarimas, palengvinantis šį darbą – darykite tai sistemingai. Apgalvokite trajektoriją ir judėkite nuo tolimiausio kampo išejimo link.

20171205161521-53649.jpg

Alergija dulkių erkutėms

Šiais laikais nemažai žmonių - tiek suaugusių, tiek ir vaikų - yra alergiški dulkių erkutėms. Tipiški simptomai: atsiranda sloga, čiaudulys, niežulys, o vėliau paburksta nosis.

Ką daryti, norint atsikratyti dulkėmis ir jų erkutėms? Vienas iš būdų - nuolat drėgnai valyti namus ir išpurtyti visus patalus. Bet ir išpurčius juos lauke, alergenas pataluose lieka.

20171205162245-19349.jpg

Nors švaros daugiau, bet alergiškiems žmonėms tai menkai tepadės. Taisyklių, kaip dažnai tai reikėtų daryti, nėra, pavyzdžiui, Indrė patalus išvėdina bent porą kartų per mėnesį.

O kaip jūs dažnai namie tvarkotės?

PowerPro Aqua belaidis dulkių siurblys– šluota 

20171107102759-37980.jpg

Naujasis belaidis (ličio jonų) „PowerPro Aqua“ yra galingas „trys viename“ įrenginys, kuris padės sutvarkyti kasdienę netvarką. Dulkių siurblys be maišelio tinka visų tipų grindims, rankiniu dulkių siurbliu lengvai nuvalysite, pvz. sofų, kėdžių paviršius ir išvalysite kampus, o drėgnojo valymo sistema išvalysite drėgną purvą.

Siurbimas ir valymas šluošte vienu metu

 • Visada po ranka, kad greitai sutvarkytumėte kasdienę netvarką
 • „PowerCyclone“ technologija – aukštos kokybės valymas. „PowerCyclone“ technologija užtikrina puikius valymo rezultatus vienu kartu. Oras greitai patenka į „PowerCyclone“ ir pagreitinamas, kad dulkės ir oras būtų atskirti kuo veiksmingiau.
 • Nauja optimalaus drėgnumo drėgnojo valymo sistema, skirta visoms kietoms grindims. Dėl šios unikalios drėgnojo valymo sistemos vandens išskyrimas kontroliuojamas, todėl bet kokios kietos grindys valant drėkinamos optimaliai20171107000919-20735.jpg
 • „TriActive“ turboantgalis – optimalūs kilimų valymo rezultatai. „TriActive“ turboantgalis užtikrina geriausius kietų grindų ir kilimų valymo rezultatus. Motorizuotas šepetys ir optimizuotas oro srautas vienu kartu surenka visus nešvarumus ir pūkus.
 • 3 sluoksnių filtras, sukurtas pritaikius vokiškas technologijas, sulaiko mikrodalelės* 3 sluoksnių plaunamas filtras, sukurtas pritaikius vokiškas technologijas, sulaiko > 90 % smulkiausių dalelių ir mikroorganizmų, kurių dydis siekia iki 0,3 mikrono (dauguma bakterijų, žiedadulkių ir alergenų yra maždaug tokio dydžio), kad kvėpuotumėte švaresniu oru.
 • Belaidis valymas: lengvai pasieksite visus kampus. Naudojamas be laido, kad galėtumėte valyti bet kur20171107000940-85629.jpg
 • Be maišelio: dulkių surinkimo dėžės ištuštinimas vienu judesiu. Naujasis „PowerPro Aqua“ dulkių siurblys be maišelio, todėl dulkių surinkimo dėžę galite ištuštinti neliesdami nešvarumų
 • Ilgai veikiantis galingas 18 V ličio akumuliatorius. Dėl galingo 18 V ličio jonų akumuliatoriaus galima be laido valyti iki 40 min. Dabar nebereikės rūpintis dėl laido ir lengvai išvalysite kelis kambarius.
 • Tinka valant bet kokius grindų paviršius. Siurbkite kietus paviršius ir kilimus. Spustelėkite vandens bakelį ir valykite bet kokius grindų paviršius.
 • Akimirksniu uždedama /nuimama drėgno valymo sistema valo drėgnai. Dėl ant vandens bakelio esančio magneto drėgnojo valymo sistema lengvai uždedama ir nuimama nuo antgalio
 • Rankiniu siurbliu lengvai išvalysite baldus ir sunkiai pasiekiamus kampus
 • Itin lengvai valdomas ir mažo svorio, kad būtų patogu naudoti. Nedidelis svoris ir ypatingas manevringumas užtikrina patogų naujojo „PowerPro Aqua“ dulkių siurblio naudojimą.