Ką darote, kai vaikučiui ašaroja akytės?

Ką darote, kai vaikučiui ašaroja akytės?

10. Nov 2009, 00:00

 

Mano jaunesniajai dukrytei jau greitai metukai. Nuo gimimo jai nuolat ašarojo viena akytė, pūliuodavo. Pirmąsyk į gydytoja kreipėmės, kai mums buvo vienas mėnesiukas.

 

Gydytoja apžiūrėjusi pasakė – išaugs. Po kelių mėnesių teko atsigulti į ligoninę (dėl kitų priežasčių), vėl tos pačios gydytojos paklausus dėl ašarojančių akyčių, buvo toks pat atsakymas – išaugs. Neieškokite vaikui ligų.

 

Nors apie užsikimšusius ar neatsivėrusius ašarų takus buvau skaičiusi ir apie tai užsiminusi gydytojai. Į tai nebuvo kreipiama dėmesio. Kai sukako 9 mėnesiai, kreipėmės į kitą gydytoją. Ji iš karto mus nusiuntė į ligoninę – reikia zonduoti ir praplauti ašarų takus.

 

Deja, eilėje gultis į ligoninę teko laukti keletą mėnesių. Kad ir kaip gaila būtų, ašarų takų praplovimą atliko ta pati gydytoja, kuri vis kartojo, jog vaikas išaugs. Atvykus į ligoninę, ta pati gydytoja paklausė, ko mes tiek ilgai laukėme, reikėjo atvykti, kai vaikui tebuvo keli mėnesiukai.

 

Tai štai ir suprask, žmogau...Taigi, mano dukrytei prieš kelias dienas buvo atliktas ašarų takų zondavimas. Bet akytė vis tiek ašaroja.

 

Mielos mamytės, pasidalinkime patirtimi, jei kas nors susidūrėte su tokia ar panašia problema. Gal kitų patirtis ne tokia graudi.

 

Birutė Paulikienė

04. Mar 2010, 15:18

Super 😀 😉

04. Mar 2010, 11:09

labai grazi trijule 👍

11. Dec 2009, 21:01

bet tai ka tuomet daryt, jei giminej tokiu yra? tai ka tai reiskia?, kad jau nebeimanoma nieko padaryt?... ☹

24. Nov 2009, 10:26

o siaip gal kas girdejot jog yra toks dalykas kaip paveldimi siauresni asaru latakai?mum teko suzn,tad galiu nuramint,jei giminej yra zmoniu kad turi si dalyka,tai ir jusu vaikiukui taip gali but.as savo berniuka veziojau pas dakatarsu o daktarepasake kad tai tiesiog igimti siauresi asaru latakeliai,ir nk jau cia nepakeisi.o tada anyta pasake kad pas juos giminej taip daug kam,ir suaugusiem akys patraiskanoja,paasaroja

22. Nov 2009, 09:59

mano pirmagime irgi turejo sita beda,zonduoti teko,bet ir toliau puliavo,asarojo. paskui beaugant praejo,tik kartais kai pervargsta tai pasirodo pulinukas ir paasaroja

21. Nov 2009, 19:30

mums pazistama mamyte rekomendavo vaziuoti i privacia klinika klaipedoje,ten atvaziuoja prof.is kauno.mes ruosimes vykti,bet mums kaip minejau su sloga pasibaige

21. Nov 2009, 12:45

mano berniukui trys su puse men. ir turim ta pacia beda su akytem, mum jos asaroja ir puliuoja abi, atlikom ir akiu zondavima,israse lasiuku kuriuos reikejo lasinti savaite, bet jokiu pakitimu nematau toliau vargstam su tom akytem. net nezinau ka daryti..

19. Nov 2009, 22:15

mes turejome problemu su akytemis nuo pat pirmos dienos.ligonineje liepe grizus namo plauti su ramuneliu arbata.taipploviau 2men. ir nieko gero nebuvo.tada ejome prie giditojos,priskire lasiuku ir masaza.pirmas dvi dienas buva geriau,o po to vel tas pats...po menesio vel vikome pas giditoja i vel taspats masazas kiti lasiukai,ir dar gavome siuntima zoduoti,bet talona gavome tik po 2men....bet mums pasibaige viskas savaime kartu su sloga.

14. Nov 2009, 14:54

mano maziukui buvo taip kaip budavome namuose nieko buvo gerai neasarodavome tik iseidavome i lauka ir pradedavo asaroti man irgi daktarai rase rase tos vaistus ir jie nieko nepadejo tai kaip papasakojau savo mociutei jinai man patare savo pienu kur vaika maitinu su pipete ilasint i akites sako mes taip senovej darydavome tai zinokit kokius 5 kartus ilasinau tai aciu dievuj problemu nebeturim

11. Nov 2009, 12:24

mums padejo tik akyciu masazas

10. Nov 2009, 18:52

vejus buciau uzkelus tokiai daktariukstei. kaip taip galima.....😥 nesam susidure. sekms . linkiu kad padetu

10. Nov 2009, 18:29

zinau, kad ramuneles padeda, bet mes kol kas tfu tfu tfu problemu su akytem neturim.

10. Nov 2009, 16:13

Sveiki,mums buvo lygiai tas pats atvejis,mano mergyckai pradejo asaroti gal nuo antro menesiuko,pradejau kreiptis i daktarus ir jie taip pat sake,kad isaugs,taip augom gal kokiu 6men.kol nenuejau ir naglai nepaprasiau siuntimo i ligonine,gavus siuntima nuvaziavom,ir mus isbare,kad jau seni reikejo atvaziuoti ir zonduoti...Prazondavo labai greit gal per 5min.ir viskas pasibaige su akytes bedelem..😀)

10. Nov 2009, 15:24

Saltkalviai o ne gydytojai

10. Nov 2009, 15:02

NE MES NETURIM PROBLEMYCIU SU AKYTEM

10. Nov 2009, 14:51

Daug vaikučių yra zonduojama. Tikriausiai skaitėte, kad kai kada iki metų ar net virš metukų yra pirmą kartą atliekama operacija. Klysta ir daktarai, jie ne Dievai, reikia kovoti dėl savo vaiko. Esate šaunuolė mama, ir neieškokite kaltų - nerasite, savo vaikučiu reikia rūpintis pačioms, ne daktarai pasirūpins...
O šiaip, jei tik kelios dienos praėjo po operacijos, tai ir ašaroja, bet neduok Die, infekcija. Jei turite gerą vaikučio gyd., kreipkitės į ją ir jei kas, prašykite siuntimo pas okulistus. Sėkmės 😉

10. Nov 2009, 12:20

Mum tokių bėdelių nebuvo . . .o daktare likau pasibjaurėjus, kad taip atlaidžiai dirba . . . bandykit eiti pas kitą daktarą konsultacijai į kitą gydymo įstaigą, jei mažutėliai nepagerės. Stiprybės !

10. Nov 2009, 12:20

Na, kolkas su akytėmis neturime problemų, mažai ką patarsiu....Sekmės.

10. Nov 2009, 10:33

man pazistama okuliste yra sakiusi, kad kartais vienos proceduros neuztenka, tada reikia kartoti, kad pageretu

1 2