Žalumynai ant palangės: kaip vaikus paskatinti juos valgyti?

29. Apr 2015, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pašildžius saulutei, pasiraitojame rankoves ir išskubame į savo mažesnius ar didesnius daržus. Kalbame apie daržą, kurį pasisodinti galime kartu su savo mažaisiais ant palangės.

Ir gražu, ir be galo smagu mūsų mažiesiems, ir naudinga visiems, kurie tai valgys. 

Anot sveikos mitybos specialistės, "Sulieknėk sveikai" įkūrėjos Vaidos Kurpienės, žalumynai ant palangės svarbūs šeimoje ne tik kaip maistas, bet ir kaip ugdomoji priemonė. Žinoma, jei juos ne tik auginsime, bet ir valgysime. Jei metai iš metų tai darome kartu su vaikais namuose, jie tai perima, nes juk mažieji įsisavina ne tai, ką sakome daryti, o ką patys darome.

"Kai vaikai prisideda prie to ir kas rytą lekia žiūrėti, kaip žalumynai auga, jie daug mieliau ragaus ir valgys tai ateityje, ypač, jei skaniai mokėsime juos pateikti. Puiki priemonė įvesti šviežių žalumynų į mitybos racioną", - pasakojo V.Kurpienė. 

Anot mitybos specialistės, pavasarį žalumynai, daržovės parduotuvėje yra pastovėjusios, šiek tiek praradusios savo maistingąsias medžiagas (aišku, tai nereiškia, kad jų nereikia valgyti), todėl tam, kad gautume daug vitamino C bei antioksidantų po žiemos, ypač pravers namie užsiauginti žalumynai (bazilikai, raudonėliai, krapai, petražolės ir kt.)- tai kuo puikiausias natūralus papildas imunitetui stiprinti. 

Taigi, jeigu jūsų mažylis mielai ragauja žalumynus, juos verta pagarinti, sutrinti ir įmaišyti į daržovių salotas ar jų mėgiamus vaisių kokteilius. Taip pat žalumynų visuomet smagu įsimesti į geriamą vandenį, iš jų pasigaminti paprastus sumuštinukus.

Plačiau - video siužete.

floryte floryte 29. Apr 2015, 11:08

Aš visada leidžiu savo mažajai "pasikapstyti" salotų lėkštėje, kad ji priprastų prie žalumynų valgymo. Ji mato, kad tėvai tai valgo, ir pati bando tai daryti. Tačiau, dar sunku tai pavadinti valgymu, greičiau - tyrinėjimas😀