Jautrios odos priežiūros patarimai

Jautrios odos priežiūros patarimai

18. Jul 2010, 09:00

Kai orai permainingi, net ir patenkintos savo oda moterys gali imti pergyventi dėl jos pakitimų, oda gali darytis jautri. Tai veikia įvairūs faktoriai – oro permainingumas, aplinkos pasikeitimas ir pan.

 

Tad ar esi jautrios odos savininkė, o gal alergiška?

 

Jautrią odą išduoda polinkis rausti bei trūkinėjančių kraujagyslių tinklelis. Jautri oda dažniausiai yra sausa arba mišri. Tad jos apsauginis riebalinis sluoksnis arba plonytis, arba „skylėtas“. Dėl to vėjas, karštis, šaltis tiesiogiai veikia ląsteles, o kenksmingos medžiagos skverbiasi giliau.

 

Kai odoje atsiranda raudonų peršinčių dėmių, galite įtarti, kad tai alergija. Bet jautrioje odoje peršintis išbėrimas atsiranda dėl to, kad viršutinis odos sluoksnelis yra pažeistas ir įvairūs išorės veiksniai dirgina gilesnius odos sluoksnius.

 

O linkusioms į alergiją išbėrimas atsiranda dėl reakcijų organizmo viduje. Būna ir taip, kad šalia jautrumo yra polinkis į alergiją. Tada tikslingiausia kreiptis į gydytoją.

 

Tačiau verta žinoti, kad dažniausiai odos jautrumas nesusijęs su alergija, ir visi nemalonumai baigiasi, kai nustojame jai kenkti ir pradedame ją tinkamai prižiūrėti.

 

Tad keisk gyvenimo būdą.

Puikiai žinome, kad odos tipą lemia genai. Visgi ne visos, turinčios rūpesčių dėl odos jautrumo yra tam pasmerktos nuo pat gimimo. Kas išrūkote pakelį cigarečių per dieną, neturite stebėtis, kad oda perdėtai jautri.

 

Taip pat oda tampa jautri po stiprios kavos, arbatos, alkoholinių gėrimų. Nes juose esantys junginiai neigiamai veikia odos kraujagysles. Tad gyvenimo būdo pakeitimas teigiamai veikia ir odą.

 

Netaupyk kosmetinėms priemonėms

Parduotuvėse jų daug, tad kad nenusipirktumėte netinkamos, atkreipkite dėmesį į keletą esminių dalykų:

Kvapas. Jautriai odai skirtų priemonių malonus kvapas – yda, o ne privalumas, nes jautri oda nepakečia kvapnių medžiagų.

Galiojimo terminas. Gamintojai dažnai pabrėžia, kad juo galiojimo terminas trumpesnis, juo kosmetinė priemonė turi mažiau konservantų. Neapsigaukite, tai tik reklaminė gudrybė. Svarbi konservantų kokybė, o tai gamintojų paslaptis. Tačiau, žinoma galiojimo terminą būtina tikrinti, nes ilgainiui kremo dėžutėse gali susidaryti labai odą dirginančių medžiagų.

Sudėtis.

Gerose kosmetikos priemonėse turi būti riebalų: sfingolipidų, keramidų, trigliceridų. Jautriai odai geriausiai drėkinati medžiaga – hialuroninė rūgštis. Populiariausi švelninatys komponentai – tai alantoinas ir pantenolis. Kai kurios kosmetinės priemonės veikia panašiai kaip žolelių ekstraktas, tad nespjaukite į namudines priemones, nes jos nemažiau veiksmingos nei kosmetikos priemonės.

 

Kas mažina kosmetinės priemonės vertę?

Mineraliniai aliejai. O pagal JAV kosmetologijos vadovėlius, taip pat alyvų aliejus, kakavos sviestas, kurių dažnai dedama į kremus. Šie komponentai odos paviršiuje sudaro sluoksnelį, kuris puikiai apsaugo nuo išorės veiksnių veikimo, bet oda nekvėpuoja, o biocheminių reakcijų metu susidariusios kenksmingos medžiagos kaupiasi odos audiniuose ir ją dirgina.

Kaina. Žinoma, kad gera priemonė jautriai odai negali kainuoti pigiai, nes brangiai kainuoja žaliavos.

 

Nepamiršk demakiažo. Niekada nedarykit demakiažo skubotai ir bet kuo. Muilas netinka, nes naikina plonutį apsauginį sluoksnelį ir pakeičia odos pH. Jautri oda taip pat nelabai pakenčia vandenį, o ką jau kalbėti apie chloruotą. Tad geriausia naudoti pienelį ar želė jautriai odai. Jei ir jų oda netoleruoja išsivirkite sėmenų nuoviro ir juo atvėsintu plaukite veidą.

 

Geriausia pirkti produktų serijas tos pačios firmos, nes jei kontaktuos skirtingos priemonės, odoje gali susidaryti kenksmingi junginiai, tad jai taip gali ir pakenkti.

 

Šaltinis: rėmiausi savo mamos per daugel metų surinkta informacija.

 

Šie patarimai tikrai turėtų praversti ateityje, galbūt matysite kokias klaidas darote ir geriau žinosite kokias kosmetines priemones rinktis.

 

18. Jul 2010, 16:08

Taigi labai svarbu rasti tinkamą priemonę ir bėdos apmažėja arba visai išnyksta 😀

18. Jul 2010, 12:03

mano oda taip pat linkusi sauseti, ypac koju. Vos patepdavau kremu, tuoj isberdavo.. dabar as naudoju paprasta alyvuogiu alieju. Po duso issitepu, super priemone.