Išskirtinės kambarinės gėlės: celiozija ir paukštpienė

Išskirtinės kambarinės gėlės: celiozija ir paukštpienė

26. May 2021, 20:31 floryte floryte

   Manau, renkantis kambarines gėles, joms keliama pora pagrindinių reikalavimų: kad būtų gražios (grožis - subtilus dalykas) ir nelepios, daug priežiūros nereikalaujančios.

   Su vyru išsiruošėme ieškoti kamabrinių gėlių atsilaisvinusiai palangei papuošti. Vyras pasakė: "reikia išskirtinių, gražių gėlių". Pasakė, tai pasakė. Su tokia pat mintimi ir aš išsiruošiau į prekybos centrą. Vieno prekybos centro aplankyti neužteko. Vyras vis niurzgėjo, kad tokių nėra. Galų gale, matydamas mano "aprūgusį" veidelį dėl tokių bevaisių paieškų, mestelėjo: "geriau jau manęs būtum nesivedus tų gėlių ieškoti"...Iš tų žodžių supratau, kad aš be vyro draugijos būčiau greičiau tas išskirtines gėles suradusi... Va taip. Bet juk žinot, kaip su tais vyrais, kai jiems suteiki iniciatyvą...Jie bevaikščiodami po prekybos centrą, visai ne gėles mato, o mintyse - kartu su automobilio padangomis ar grąžtais...Taigi, ėmiausi iniciatyvos. Ir pavyko! Ir save, ir vyrą įtikinau, kad pačios išskirtiniausios mūsų išsirinktos gėlės - skiauterėtoji celiozija. Užbūrė ryškios spalvos, na, ir tie išskirtiniai žiedai. Celiozijos šiaip tai auginamos ir kaip lauko augalai, tik Lietuvos klimate - kaip vienmetės, nes mūsiškių žiemų neištveria. Rašoma, kad žydi nuo birželio mėnesio iki pat šalnų. Celiozijų yra daugiau nei  50 rūšių, kurios skiriasi savo žiedų ir lapų forma, spalvomis.

 Paklausite, kaip su tuo jų lepumu?...Jau kelios savaitės, kaip jos mūsų namuose, tad vis dar žydi. Lapų nenumetė. Dar nepersodinau, tad tenka dažnai laistyti, kadangi auga mažuose vazonėliuose. Net nežinau, ar patiktų tas persodinimas. Manau, kad tai nebus  ilgaamžė gėlė, kaip fikusas ar dracena. Na, bet jei jos žiedų grožiu galėsime džiaugtis per vasarą, to ir užteks. Kur pirkome?...PC "Senukai". Skubėkite, nes mačiau, kad dar yra (Šiauliuose).

  Kita kambarinė "kantri", ir bent jau man - graži gėlė - Ornithogalum Dubium, Paukštpienė.Tai - sezoninė, pavasarinė gėlė, lelijinių šeimos gėlė, kilusi iš Pietų Afrikos. Šiaip lauke mūsų sąlygomis auga baltos spalvos paukštpienė, daugiametė. Tad jai nužydėjus, svogūnėlį sodinsiu į lauką ir žiūrėsiu, ar išgyvens. Manyčiau, kad turėtų.

   Žydi Paukštpienė mūsų namuose jau daugiau nei mėnesį. Vienas žiedynas jau nužydėjo, skleidžiasi kitas.

   Tegyvuoja namuose ryškios spalvos!

Pasidalinkite, ką gražaus savo kambariuose auginate!

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 26. May 2021, 21:00

Oho! Paukštpienę jau buvau girdėjus, bet kita gėlė man naujiena. Ir nerealiai abi gražios. Ačiū, kad dalinatės!
Ir tikrai taip, geriau važiuot gėlių be vyro ?