Indrė Stonkuvienė apie stiliaus paslaptis, kurių išmokė gyvenimo tempas

Indrė Stonkuvienė apie stiliaus paslaptis, kurių išmokė gyvenimo tempas

24. Sep 2019, 10:58 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Užimta darbotvarkė, trumpėjančios dienos ar lietūs – neturi būti kliūtis darbe atrodyti stilingai, – įsitikinusi žinoma laidų vedėja, dviejų vaikų mama Indrė Stonkuvienė, drauge su „Monton“ pristačiusi rudeninius derinius dirbančioms moterims. Viena stilingiausių Lietuvoje pripažinta moteris taip pat pasidalijo patirtimi, kas jai padeda neprarasti savęs nuolat skubant.

Viską keičiančios detalės – nuo diržo iki liemenės

Paklausta apie stilių Indrė Stonkuvienė sako, kad per 12 sėkmingos karjeros metų ji išmoko vieną svarbiausią stiliaus pamoką – tai to paties įvaizdžio transformacija.

„Kai per dieną keli filmavimai, interviu, negali visur pasirodyti su vienodu deriniu, turi sugalvoti, kaip jį pakeisti. Tokioms transformacijoms išmokau pasitelkti bazinį drabužių komplektą, kuriame viskas tarpusavyje dera, aksesuarus ir avalynę. Beje, būtent su avalyne susijusi paprasčiausia taisyklė – jeigu iš namų išėjai su lygiapadžiais, pasiimk ir aukštakulnius. Ir atvirkščiai“, – pasakoja žinoma laidų vedėja ir iniciatyvos #MoterųPasaulyje sumanytoja, netrukus pasirodysianti ir LRT projekte „Šok su žvaigžde“. 

Vos per kelias akimirkas pakeisti įvaizdį ir pritaikyti jį naujoms aplinkybėms padeda ir lengvai transformuojami drabužiai, pavyzdžiui, suknelės ir liemenės. Su šiais drabužiais iš naujos „Monton“ kolekcijos Indrė sukūrė net kelis įvaizdžius.

„Tinkamai parinktas diržas su puošnia masyvia sagtimi gali paversti net kuklią suknelę akį traukiančiu ir figūros privalumus paryškinančiu drabužiu. Na, o liemenė, turint omeny Lietuvos klimatą, yra būtinybė. Labai jas mėgstu, nes tai vienas iš nedaugelio šiltų drabužių, kurie papildo bet kurį derinį, leidžia išlaikyti savo stiliaus braižą“, – pasakoja žymi moteris ir priduria, kad ypač įdomiai atrodo ne tik jaukios ir šiltos, bet ir elegantiškos liemenės, puikiai pagyvinančios dirbančios moters įvaizdį.

Nebijoti ryškių spalvų ir patarimų

Kita stiliaus įžvalga, kuria I. Stonkuvienė pasidalija su nuolat skubančiomis moterimis, – turėti atsarginį drabužių derinį. Jis padeda išlikti stilinga net tuomet, kai užvaldo nuovargis ar bloga nuotaika, o darbų krūvis nemažėja.

„Aš juos vadinu drabužiais „su perspektyva“. Jeigu reikia, jie gali paryškinti arba priešingai – paslėpti. Pirmiausia, žinoma, tai suknelės, kurios gali paslėpti kelis naujus kilogramus ir padėti jaustis patogiai, net jei neišsimiegojai ar pavargai. Tačiau atsarginis derinys negali būti bet koks, jis taip pat turi atspindėti asmenybę. Žinau, kad toks planas B dažnai yra juoda suknelė, tačiau vis dėlto esu ryškių spalvų šalininkė, ypač rudenį, kai ir taip niūru. Beje, pastebėjau, kad santykis su spalvomis keičiasi bėgant laikui, dažnai mes galvojame, kad tai, kas mums netiko prieš 10 metų, netiks ir dabar, o paaiškėja, kad viskas atvirkščiai – ir tavo nauja juoda yra raudona“, – pasakoja I. Stonkuvienė ir neslepia, kad sėkmingai eksperimentuoti su spalvomis jai padeda ir žvilgsnis iš šalies.

Svarbiausia – įtikti sau

„Žinoma, renkantis drabužius pirmiausia reikia įtikti sau ir niekam daugiau. Tačiau taip pat tiesa ir tai, kad mes, moterys, linkusios save kritikuoti, be reikalo nuvertinti, išgyventi dėl išvaizdos trūkumų, kurių niekas kitas nepastebi. Todėl labai sveika kartas nuo karto pasitelkti ir stilistų, ir parduotuvių konsultantų patarimus. Žmogus iš šalies, dirbantis su mada, gali pasiūlyti netikėtai vizualiai ir psichologiškai taiklius sprendimus, apie kuriuos pati net nebūtum pagalvojus. Štai, pavyzdžiui, toks atsarginis derinys ir yra raudona suknelė su raudona kepuraite – jautiesi patogiai, o atrodai – stilingai“, – pastebi viena ryškiausių Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždžių.

Karjera ir motinystė – patirtys, neturinčios atimti kūrybiškumo

Drauge su socialinės iniciatyvos #MoterųPasaulyje atsiradimu Indrė sako vis dažniau pastebinti, kad tam tikri gyvenimo etapai daugeliui moterų tampa tikrais stiliaus išbandymais. „Liūdna, bet esame linkusios save greitai nurašyti. Net labai jaunos moterys, pagimdžiusios vaikus, pradeda galvoti, kad tam tikrų drabužių joms vilkėti „jau nepridera“. Tas pats ir su karjeros moterimis – bandome atitikti tam tikrus lūkesčius, įsisprausti tik į vieną vaidmenį. Tarsi nustumiam į šalį tai, kad bet kuriame gyvenimo etape pirmiausia esame žmogus ir moteris, su savo norais, skoniu, pomėgiais“, – pasakoja I. Stonkuvienė. Ji sako, kad atgauti vidinę laisvę ir pasitikėjimą savimi padeda stilių maišymas, žaismingumas, kai savo pamėgto stiliaus detales „integruojame“ į klasikinius derinius.

„Kodėl gi neužsimovus prie klasikinio kostiumėlio sportbačių? Arba nepapildžius savo darbinių drabužių komplekto odiniu sijonuku? Juk tai visada atrodo labai moteriškai ir patraukliai. Galiausiai, net visiška klasika – balti marškiniai – leidžia eksperimentuoti, tereikia nebijoti jų prasisagstyti. Kas žino, gal leidusios sau daugiau saviraiškos ir darbus nudirbsime greičiau, būsime geresnės nuotaikos“, – dėsto pašnekovė.

Stilius – raktas į vidinę ir išorinę laisvę

I. Stonkuvienė priduria, kad laisvės kurti savo stilių turėtume neatimti ir iš vaikų. „Jaunoms mergaitėms ir merginoms visada linkiu neskubėti suaugti. Rinktis, eksperimentuoti, viską išbandyti savo kailiu. Tam, žinoma, reikia palaikymo iš tėvų, pirmiausia – iš mamos, kuri pasitiki savimi ir savo vaiku, todėl leis jam dėvėti tai, ką jis nori, tada, kai jis nori – net jei tai bus guminiai batai šiltą vasaros dieną. Manau, kad taip po truputį suteikdami vienas kitam daugiau erdvės ir kaip visuomenė tapsime laisvesni“, – sako Indrė Stonkuvienė.