Impresionizmo edukacinė paroda

Impresionizmo edukacinė paroda

12. Aug 2022, 20:41 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Sveikos, 

Šį kartą noriu papasakoti apie laisvalaikį sau. Nesu didelė meno ekspertė, bet kažkaip netyčia gimė noras pasižvalgyti būtent tapybos parodoje.

Šiuo metu iki pat gruodzio 31-osios Pilies g. 6-1, Vilniuje veikia edukacinė impresionizmo darbų paroda. Tiesa, ne visai įprasta. Joje rasite gerai žinomus net ne meno žinovams darbus: van Gogo "Saulėgrąžas" pavyždziui, Monė, Sezano ir kitų impresionizmo atstovų darbus. Tik...

Tai kopijos... Sertifikuotos reprodukcijos, kurios pilnai atitinka tikrųjų šedevrų dydį, puikiai atkartota technika. Nors, yra ir teigiančių, kad jos visgi netobulos. Todėl, kaina už bilietą vadinama neadekvačia.

Bet man patiko... Daug kas rekomenduoja ten keliauti su draugų kompanija ir užsisakyti gido paslaugą. Taip daugiau sužinosite apie paveikslus ir jų autorius.

Man asmeniškai pilnai užteko audio gido. O paveikslų originalumas man antraeilis dalykas, nes aš vis tiek nesu išmanantis žmogus. Darbai vis tiek palieka įspūdį. O pamatyti jų originalus būtų kėblu, nes darbai išsibarstę po skirtingus muziejus New York'e, Čikagoje, Paryžiuje ar net privačiuose kolekcijose.

Ir net ne tame esmė. Esmė tame, kad tai buvo tarsi pasimatymas su savimi, laikas sau. Buvo tiesiog gera atsiplėšti nuo darbų ir pabūti kitokioje aplinkoje. Galerija nedidelė, erdvė man pasirodė labai jauki, lankytojų nebuvo daug ir tikrai užteko privatumo/intymumo jausmo su menu. 

O šis Bertos Morizo paveikslas "Lopšys" 1872 m. man patiko labiausiai...

Jei pritrūksite idėjų, ką nuveikti ir ką pamatyti, siūlau apsilankyti!