Vasaros gidas: Idėja savaitgalio išvykai - Anykščiai

Vasaros gidas: Idėja savaitgalio išvykai - Anykščiai

Ši vasara mus vis dar riboja su keliavimu, tad renkamės saugias ir trumpas keliones po Lietuvą. Tad nusprendžiau kelionių idėjomis pasidalinti ir su jumis, kiekvieną pirmadienį pristatysiu miestą ir jame esančius objektus, kuriuose rekomenduoju apsilankyti trumpai savaitgalio išvykai. Ir kas žino, gal atrasite naujų vietų, kurios jums tikrai patiks.

Tad savaitgalį pradėjome pirmąją šios vasaros kelionę - lankėmės Anykščiuose ir atradome kelias itin gražias vietas, ne viena jų pritaikyta apsilankymui su vaikais, tad dalinuosi, ir, tikiuosi, bus naudinga, taigi:

1. Lajų takas

Šį kartą jį tik apžiūrėjome iš apačios, nes sūnus dar per mažas ir bijojo tokio didelio aukščio, tačiau didesniems vaikams ši vieta tikrai paliks įspūdį. Pati jame esu buvus prieš kelis metus, tad tikrai galiu pasakyti, kad tai išskirtinis ir dėmesio vertas, lankytinas objektas. 

2. Puntuko akmuo

Na, o kaip be jo :) 

3. Anykščių pažintinis basų kojų ECO takas (arba praeities takas, kurį ir rinkomės mes), patiko ne tik vaikui, bet ir mums.

Čia rasite įvairiausių skulptūrų, nuo animacinių filmukų herojų iki akmens amžiaus gyventojų. Beje, vaikams iki 5 - ių metų apsilankymas parke yra nemokamas. 

4. Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. 

Vaizdas ir bažnyčios didingumas tiesiog kvietė stabtelti ir apsižvalgyti, susitarus galima pakilti į bokštą iš kurio atsivers viso miesto panorama. 

5. Arklio muziejus.

Čia mus labiausiai sužavėjo eksponatų gausa: nuo senų pašto vežimų iki prašmatniausių karietų ir interaktyvių ekspozicijų. Taip pat matėme ir gyvą eksponatą :)  O ir muziejaus darbuotojai labai malonūs, net neprašomi papasakojo apie muziejų, įvairias parodas, dirbinius ir t.t. Žmonės tikrai labai myli savo darbą ir tas matosi bei girdisi ne tik jų žodžiuose, bet ir jų kuriamoje aplinkoje. Smagių vasariškų akimirkų, tikiuosi, Anykščiai Jums patiks!

KAINOS:

1.Vienkartinis lankytojo bilietas Lajų take kainuoja 1,31 eur. 

2. Apsilankymas prie Puntuko akmens nemokamas

3. Anykščių pažintinis basų kojų ECO takas (arba praeities takas) vaikams iki 5 metų bilietas nekainuoja. Suaugusiems 3 eu.

4. Bažnyčios lankymas nemokamas ?

5. Arklio muziejuje vaikui iki mokyklinio amžiaus bilietas nekainavo, suaugusiam 5 eu. O studentams, vaikams ir pensininkams bilieto kaina 3 eu.